Google překladač: English Deutsch

Rukavice Fraunhofer-HandschBezpečnost pracovníků ve výrobě a laboratořích v chemickém průmyslu, průmyslu polovodičů a dalších speciálních laboratoří je nejvyšší prioritou. V blízké budoucnosti budou muset pracovníci v různých oborech používat speciální senzorové rukavice, které je budou varovat změnou barvy před toxickými látkami.
Mnoho agresivních látek je lidskými smysly nezjistitelnými, což je pro jejich okolí velmi nebezpečné. Citlivá měřící technika, včetně infračervených kamer poskytují široký výběr řešení, které mohou účinně napomáhat chránit zaměstnance před škodlivými látkami.

V budoucnu bude možno toto ochranné spektrum rozšířit o velmi zajímavé řešení. Vědci z Fraunhoferova institutu EMFT (EinrichtungfürModulareFestkörper-Technologien) vyvinuli rukavice, které poznají, zda se v okolním vzduchu vyskytují toxické látky.
Ochranné rukavice mají speciální senzory, které při manipulaci s nebezpečnými látkami reagují změnou barvy. Rukavice mohou být např. bezbarvé a v případě, že se v blízkém okolí vyskytne nějaká škodlivá látka, změní svou barvu na modrou. Senzorové materiály mohou také přispět k rychlé zkoušce, zda se nevyskytují u plynového potrubí nějaké trhlinky.
Další oblast využití senzorových rukavic vidí experti i v potravinářském průmyslu. Barevné indikační systémy mohou signalizovat různé chyby při nedokonalém zabalení potravin nebo při porušení minimální doby trvanlivosti.

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce