Google překladač: English Deutsch
– první s efektivním tlumením vibrací

  • Vhodná pro permanentní použití díky nízkým hladinám vibrací, které jsou maximálně 2,5 m/s2
  • Brusné talíře o průměru 125 a 150 mm zajišťují vysokou flexibilitu
  • Hladina prachu je snížena na minimum díky použití nového mikrofiltračního systému Bosch

Excentrická bruska GEX 125-150 AVE Professional zajišťuje vysoký brusný úběr a současně snižuje nežádoucí účinky vibrací, které působí na pracovníka. Tato bruska skoncuje s „drnčením v rukou“, protože je první excentrická bruska na trhu, která je vybavena systémem efektivního tlumení vibrací: hnací jednotka a vnější plášť krytu motoru jsou od sebe odděleny, což zajišťuje, že vibrace nejsou přenášené přímo na pracovníka.
 

Broušení bez omezení

Výsledkem je hodnota emisí hladiny vibrací, která je maximálně 2,5 m/s2. To znamená, že profesionální řemeslníci – jako například truhláři a umělečtí truhláři, lakýrníci – mohou každý den provádět brousící práce pomocí excentrické brusky GEX 125-150 AVE Professional kdykoliv a bez omezení. Oddělení pouzdra rukojeti má také pozitivní vliv na kvalitu broušeného povrchu: brusný talíř je kompletně v kontaktu s povrchem broušené součásti či obrobku, i když přiváděný plnící tlak není rovnoměrně rozložený na povrchu rukojeti brusky. Díky tomu je brusný úběr materiálu rovnoměrný a broušení je tím rychlejší.

Všechny úchopové plochy rukojeti jsou potaženy gumou s měkkou gumovou tlumicí vložkou, která poskytuje řemeslníkům optimální ovládání brusky v každé pracovní pozici. Mezi další výhody patří výkonný 400-Wattový motor s možností předvolby rychlostí, variabilita použití dvou rozměrů brusných talířů pro zajištění maximální flexibility během práce a nový mikrofiltrační systém Bosch pro efektivní odsávání nečistot. Tento systém je vybavený účinným mikrofilmem, který lze snadno vyjmout a vyprázdnit. Zároveň je možné přímé napojení průmyslového vysavače (např. nový GAS 15 L Professional) k GEX 125-150 AVE bez použití adaptéru.

Excentrická bruska GEX 125-150 AVE Professional bude dostupná ve specializovaných maloobchodních prodejnách od června 2011 v transportním systému L-Boxx. Součástí dodávky je mikrofiltrační systém, přídavná rukojeť. brusný talíř o průměru 125 a 150 mm. Maloobchodní prodejní cena včetně DPH je 8.990 Kč.

Technické údaje Bosch GEX 125-150 AVE Professional
Jmenovitý příkon 400 W
Volnoběžné otáčky 5.500 - 12.000 min-1
Počet kmitů 11.000 - 24.000 min-1
Excentricita 4 mm
Průměr brusného talíře 125 a 150 mm
Výměna brusných papírů Suchý zip
Hmotnost 2,5 kg
 


Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem v oblasti technologií a služeb. Za rok 2008 v obchodních oblastech automobilové a průmyslové techniky, spotřebního zboží a techniky budov dosáhlo zhruba 280 000 pracovníků obratu 45,1 miliard euro. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a více než 300 dceřiných a regionálních společností ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů je Bosch zastoupen ve zhruba 150 zemích. Tento celosvětový svazek vývojových, výrobních a odbytových firem je předpokladem pro další růst. Bosch investuje každoročně více než 3,5 miliardy euro neboli osm procent z obratu do vývoje a výzkumu a přihlásí celosvětově více než 3000 patentů. Svými výrobky a službami Bosch zvyšuje kvalitu života tím, že přináší inovační a užitečná řešení.
Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861 - 1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 % majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com a www.bosch.cz.