Google překladač: English Deutsch

Česká logistická asociace (ČLA) a Národní certifikační rada (NCR) zahájily v tomto roce premiérově certifikační řízení logistických profesionálů v České republice.
Evropská logistická asociace (ELA) v zájmu zvýšení úrovně kvalifikace evropských logistických odborníků a jejich uplatnění na národní i evropské úrovni vytvořila systém standardů pro oblast řízení dodavatelských řetězců a logistických systémů a zároveň otevřela celoevropský program certifikace pro všechny pracovníky z logistické praxe, kteří těmto standardům vyhoví. Na evropské úrovni je program certifikace řízen Evropskou certifikační radou pro logistiku (ECBL), která je nezávislým orgánem složeným z členských zemí ELA. Na národních úrovních je certifikace řízena národními certifikačními centry, která jsou metodicky řízena a zpětně prověřována z ECBL. Česká logistická asociace, člen ELA, získala oprávnění k certifikaci v České republice a ustavila národní certifikační radu (NCR), která ECBL certifikaci v ČR zajišťuje.

CLA

Certifikaci lze získat v jedné ze dvou kategorií, které se liší v požadavcích kladených na uchazeče, zejména z hlediska současného funkčního postavení uchazeče, kvality a délky odborné praxe, úrovně a rozsahu teoretických a praktických znalostí

  • EJlog - European Junior Logistician / Supervisory/Operational Management level
  • ESlog - European Senior Logistician / Senior Management Level

V letošním premiérovém jarním termínu s mezinárodní účastí, který se konal v Praze, se sedmi uchazečům podařilo získat tento evropský certifikát. V druhém, červnovém termínu bylo úspěšných dalších šest českých profesionálů.
Úspěšní uchazeči pracují a rozvíjí své zkušenosti ve společnostech Cargo Partner Hungary, ČD Logistics, Hypera Management, ICZ, Logicon, Shell, Škoda Auto a VŠ Pardubice.
Certifikáty s celoevropskou platností úspěšným logistickým profesionálům vystavuje ELA, Evropská Logistická Asociace se sídlem v Bruselu.
Slavnostní předávání certifikátů a odznaků se odehrává při významných akcích ČLA, letos na jaře se tak uskutečnilo v Národním technickém muzeu u příležitosti výročního zasedání ČLA, na říjen je naplánováno předávání u příležitosti dne ČLA na brněnském veletrhu Transport a Logistika .
Třetí a letos poslední kolo certifikačního řízení proběhne ve dnech 28-29. listopadu. Podrobnější informace o certifikačním procesu, jeho podmínkách, průběhu a požadavcích na znalosti a dovednosti jsou k dispozici na stránkách asociace www.czech-logistics.eu.

 

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news