Google překladač: English Deutsch

Komunikační řešení, které umožňuje podnikům kdykoli přístup ke klasickým telefonním službám, automatický skener, který dokáže za několik minut převést knihu do digitální podoby a softwarový systém pro překlady, který nevyžaduje přeprogramování, se staly vítězi Velké ceny (Grand Prize) při udělování ocenění Evropské ceny za informační a komunikační technologie (European Information and Communication Technology) (ICT) za rok 2007. Tyto tři Velké ceny, každou v hodnotě 200 tisíc eur, získaly společnosti z Velké Británie, Švédska a Rakouska.

Resize.jpg

Sedmnáct dalších cen, každou ve výši 5 tisíc eur, získaly převratné technologie z pěti dalších zemí. Dvacet vítězů vybrala Evropská komise z rekordního počtu 450 přihlášených ze 30 zemí. "Informační a komunikační technologie nám otevírají svět nových možností -
nové způsoby práce a nový životní styl," řekla Viviane Redingová, komisařka pro informační společnost a média, při předávání cen v Hannoveru. "Podobné inovace jsou nezbytné, aby se Evropa udržela na špičce vývoje. Tato ocenění jsou důkazem pokračující snahy evropských firem vyvíjet a zavádět nejmodernější ICT produkty."
Vůbec poprvé se ceremoniál předávání evropských cen ICT uskutečnil na největším veletrhu informačních a komunikačních technologií CeBIT v německém Hannoveru. Tři vítězové Velké ceny (se stejnými zásluhami), kteří získali každý 200 tisíc eur jsou:
- Podnikové komunikační řešení společnosti Telepo: pro rozšířenou pokročilou hlasovou a textovou komunikaci pro pracovníky v terénu pomocí integrace mobilních a klasických přístrojů. Společnost Telepo má sídlo ve švédském Stockholmu a pobočky ve Finsku a Austrálii.
- Aplikace QuickTransit od společnosti Transitive Corporation: pro softwarové překlady bez zdrojových kódů nebo binárních změn kódů. Společnost Transitive byla založena v roce 2000, má centrálu v kalifornském Los Gatos a výzkumný a vývojový tým v kalifornském Manchesteru.
- Aplikace ScanRobot(TM) od společnosti Treventus Mechatronics: pro snížení nákladů a zvýšení rychlosti tvorby digitálních knihoven prostřednictvím automatického skenování knih bez nutnosti jejich deformace. Společnost Treventus byla založena v roce 2006 a je samostatným podnikem vídeňské Vysoké školy technologické (Vienna University of Technology) se sídlem v Rakousku.

Evropská cena za informační technologie (The European ICT Prize), tzv. evropská "Nobelova cena" za inovace v oblasti informačních a komunikačních technologií byla založena v rámci Rámcového programu pro výzkum (Framework Programme for Research) Evropskou komisí (viz IP/06/1590). Od roku 1995 ji komise každoročně organizuje spolu s Evropskou radou pro aplikované a inženýrské vědy (European Council of Applied Sciences, Technologies and Engineering (Euro-CASE). Členy poroty jsou nezávislí odborníci, kteří doporučují komisi vítěze a vítěze Velké ceny. Výkonné porotě letos předsedal profesor Wolfgang Wahlster z Německa.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news