Google překladač: English Deutsch

Společnost Industrial Coating Systems, divize firmy Nordson Corporation, představila revoluční nový systém pro práškové nanášení s názvem Encore. Systém Encore s mnoha funkcemi umožní uživatelům velice snadnou obsluhu, velkou kapacitu nanášení a kontrolu provozu podle aktuálních požadavků. Systém pro práškové nanášení Encore se pouze zapojí a hned je připraven k použití. Má snadné ovládání a nabízí skvělou produktivitu. Tvoří ho lehká stříkací pistole s ovládáním a displejem, vysoce účinným čerpadlem, jednoduchým, ale flexibilním ovládáním s digitálně řízeným uzavíráním průtoku.

"Systém Encore vám umožní pracovat chytře, nikoli více," řekl Bob Allsop, marketingový ředitel společnosti Industrial Coating Systems. Na zadní části pistole je umístěna klávesnice a displej, který představuje revoluci jak v oblasti designu, tak funkčnosti. Obsahuje tlačítko pro výběr režimu s ikonkami, které ukazují v jakém režimu právě pracujete; jasně modrý LED displej, který zobrazuje v každém režimu příslušné hodnoty; a tlačítko pro čištění pistole.

Můžete se soustředit na plochu, kterou natíráte s větší kontrolou, přesností a nebývalou možností celý postup opakovat za stejných podmínek." Pistole Encore je jediná pistole na trhu, která je vybavena funkcí PowerPurge(TM), která představuje inteligentní způsob, jak zajistit optimální výkon při nanášení. Dokáže vyčistit celou pistoli od základu po rukojeť, zajišťuje stejnoměrné nanášení prášku a další opatření proti kontaminaci barvy při změně odstínů.

Ovládání pistole Encore je zcela jiné než u jiných zařízení pro práškové nanášení, která jsou na trhu. Primární elektronické a pneumatické součástky jsou uzavřeny v jedné části. Neuvěřitelně kompaktní panel uživatelského rozhraní je umístěn v jiné části, přičemž obě jsou spojené navzájem kabelem. Ovládání umožňuje uživateli jednoduše přizpůsobit režim nanášení tím, že si zvolí mezi režimem "inteligentního" nanášení (Smart Flow) nebo klasickým režimem (Classic Flow).

„Kromě toho digitální systém uzavírání reguluje průtok vzduchu k čerpadlu bez ohledu na kolísání tlaku vzduchu a zaručuje stálý tok prášku, jehož hodnotu lze zopakovat," řekl Allsop. "To znamená stálou kvalitu nanášení, jehož parametry lze zopakovat pro optimální kvalitu a provozní efektivitu kdekoli a kdykoli."

Čerpadlo Encore je vůbec nejmenším čerpadlem společnosti Nordson a je navrženo pro nejvyšší výkony při práškovém nanášení. Čerpadlo umožňuje vyšší průtoková množství, s menší spotřebou vzduchu než ostatní konvenční systémy. Výsledkem je mnohem kvalitnější výsledek nanášení, který soustavně zajišťuje lepší efektivitu a kvalitu nátěru pro nejnáročnější požadavky.

Sytém Encore je nabízen v pěti mobilních konfiguracích, které zahrnují dvě verze s vibračním dávkovačem a tři různé velikosti zásobníků, aby byly uspokojeny i specifické požadavky při nanášení.