Google překladač: English Deutsch

Společnost AZUB Bike uzavřela na sklonku loňského roku exkluzivní smlouvu s kanadskou společností BionX, a pro jarní sezonu 2012 tak má připraveny ty nejlepší elektromotory pro jízdní kola. Kanadské elektromotory značky BionX jsou extrémně lehké, umísťují se na zadní kolo, a tak snižují namáhání opotřebení řetězů a převodů. Vestavěný generátor využívá a rekuperuje brzdnou sílu. Takto získanou energii ukládá zpět do baterie a tím zvyšuje dojezd až o 15 %. Baterie, motor a řídicí jednotka spolu hladce komunikují bez zbytečných kabelů. Systém zohledňuje, jakou silou šlapete do pedálů i jakou rychlostí jedete a podle toho vám dokáže poskytnout potřebnou sílu a zrychlení přesně ve chvíli, kdy to potřebujete.

BionX_elektrosada

Ovládací jednotka G2 slouží nejen k ovládání elektropohonu, ale také poskytuje informace jako běžný cyklocomputer. Díky ní získáte přehled o stavu nabití baterie, zvolené síle asistence, rychlosti, ale i o denní ujeté vzdálenosti, průměrné rychlosti a dalších. Ovládací jednotka je vybavena podsvíceným LCD displejem, na němž lze číst potřebné údaje ve dne i v noci.

BionXNa těchto elektrosadách je ale převratný fakt, že je možné je nastavit a dělat servisní zásahy nejen přes počítač, ale i přes samotnou řídicí jednotku. Všechno funguje téměř stejně jako v autě. Při objednání sady zadáte, jak moc silově či frekvenčně jezdíte, zda jste sportovec, nebo starší paní jezdící do obchodu, zda budete mít ovládací jednotku na levé či pravé straně. A podle toho se vše nastaví. Tak je možno dosáhnout optimalizace výkonu, neuvěřitelně hladkého chodu a nízké spotřeby energie. Případné poruchy se pak řeší opět připojením celého systému k počítači, takže se lehce odhalí jakákoliv závada.

Na sady BionX je navíc poskytována plná dvouletá záruka. A to i na baterie, které jsou u konkurenčních výrobků často předmětem nejrůznějších záručních „spekulací“. Na výběr jsou elektrosady s baterií do rámu, anebo elektrosady s baterií v zadním nosiči. Model s baterií v nosiči má navíc integrované zadní světlo, které se zapíná na ovládací jednotce současně se zapnutím podsvícení displeje. Sada váží od 6,7 kg, má výkon 250W, dojezd mezi 40 a 105 km a točivý moment přes 40 Nm.

Cena elektrosad začíná na 39 990 Kč a lze je zakoupit buď na webu společnosti AZUB Bike www.azub.cz, anebo prostřednictvím jejích obchodních partnerů.

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news