Google překladač: English Deutsch

První doménová jména s diakritikou IDN.tel budou nyní s předstihem spuštěna 15. června. Jména a značky v šestnácti jazykových mutacích jsou nyní k dispozici pro registraci.

Při přípravě spuštění mezinárodních doménových jmen s diakritikou IDN.tel v šestnácti jazycích, dnes společnost Telnic Limited, provozovatel špičkového registru domén nejvyšší úrovně (TLD) s koncovkou .tel, který získal celou řadu cen, oznámila, že vůbec první doménová jména s diakritikou (IDN.tel) jsou nyní k dispozici a přístupná.
 

"Se spuštěním doménových jmen s diakritikou IDN.tel, mohou jednotlivci i organizace v mnoha zemích využívat výhody jednoduchého, jednotného a profesionálního kontaktního bodu, který mohou sdílet s přáteli, kolegy a zákazníky a který je okamžitě naformátovaný z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu," řekl Justin Hayward, ředitel pro komunikaci společnosti Telnic Limited. "S nízkými náklady, snadným nastavením a podporou mnoha jazyků jsou domény s koncovkou .tel neuvěřitelně dostupným a přínosným nástrojem, který umožní lidem, aby se spojovali způsobem, jaký chtějí, ať už v místním nebo mezinárodním měřítku."
Společnost Telnic spustí doménová jména s diakritikou v tradiční i zjednodušené čínštině, dánštině, finštině, němčině, maďarštině, islandštině, japonštině, korejštině, litevštině, lotyštině, norštině, polštině, portugalštině, ruštině, španělštině a švédštině. Postupně, jak budou schvalovány další znaky pro IDN domény, nabídne firma Telnic i další jazyky podle toho, jaká bude poptávka.
Registrace budou zahájeny 15. června v 15 hodin času BST a bude záležet na pořadí zájemců, první domény IDN.tel budou přístupné krátce poté. Jako u registrací stávajících domén s koncovkou .tel, budou ceny určovat registrátoři s akreditací ICANN. Seznam registrátorů, kteří podporují registraci domén IDN.tel je k dispozici na této adrese. Aby zájemci získali nejlepší ceny, doporučuje společnost Telnic kontaktovat registrátory s akreditací ICANN uvedené na její adrese.