Google překladač: English Deutsch

Ve dnech 13. 5. až 30. 6. 2013 proběhne v budově 53/A bývalého areálu Svit ve Zlíně výstava s názvem Dny strojírenství ve Zlíně. Výstava je určena jak žákům základních a studentům středních škol, pro které jsou zde přichystány přednášky s diskuzí a vědomostní kvízy, tak široké veřejnosti, okruhu přátel, rodičům s dětmi. V neposlední řadě pak bývalým i současným pracovníkům zúčastněných firem, kterým jsou zvláště věnovány Dny setkání pracovníků (16. -28. 5. 2013). Součástí výstavy je také burza pracovních příležitostí pořádána Úřadem Práce Zlín.

Dny strojirenstvi


S projektem byl seznámen hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák i primátor města Zlína Miroslav Adámek , oba pánové považují za důležité seznámit veřejnost se současným stavem strojírenství ve Zlíně a možnostmi, které skýtají . Přijali záštitu a slavnostně výstavu zahájí 13. května v 8.30 hodin
Návštěvníci se budou moci projít historií strojírenství města Zlín, a to od jeho počátků v roce 1903 až po současnost, přehledně zpracovanou a zobrazenou na panelech s fotografiemi. Prezentaci toho nejzajímavějšího, co se v současném zlínském strojírenství děje obstará 16 vystavujících firem. Základem této prezentace je informovat střední technické školy o možnostech strojírenství a uplatnění studentů na trhu práce v tomto oboru. Historický pohled na vývoj a transformaci strojírenství ve Zlíně je zároveň také jakýmsi zmapováním rodokmenu jednotlivých současných firem. Dny strojírenství mají také za úkol ukázat dnešní areál bývalého Svitu jako stále fungující, tepající organismus s potenciálem pracovního uplatnění pro nastupující generace.
Denně se přednášek zúčastní děti ze dvou škol. Bude se jim věnovat moderátor a odborníci z oboru. Po přednášce je pro ně připravena exkurze do výrobního provozu. V prvních dvou týdnech by mělo výstavu navštívit cca 500 žáků. V rámci výstavy také proběhne na Úřadu práce Zlín burza pracovních příležitostí.
Pro přátele, bývalé i současné pracovníky zainteresovaných firem jsou zvláště zasvěceny Dny setkání pracovníků, a to: 16. 5. technického úseku, 21. 5. metalurgie, 22. 5. obuvnických strojů, 23. 5. obráběcích strojů, 27. 5. OTS a 28. 5. ostatních úseků.
„Výstavou bychom chtěli jednak upoutat mladou generaci, ukázat jakým vývojem prošlo strojírenství a jak vypadají jednotlivé technické profese v konkrétních firmách, ale také znovu svolat všechny bývalé zaměstnance a přátele těchto podniků, shledat se a zavzpomínat. A pokud by se tato setkání stala tradicí, bylo by to moc hezké i přínosné, troufám si tvrdit, pro všechny generace," uvádí Ing. Pavel Novosad.
www.geniczech.czKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news