Google překladač: English Deutsch

Černobílé produkční systémy Xerox Nuvera navazují na úspěšnou produktovou řadu DocuTech. Zásluhou nové pokročilé vnitřní architektury

Xerox_Nuvera_1.jpg

svým výkonem i tiskovou kvalitou směle konkurují ofsetovému tisku. Společnost Xerox Czech Republic uvádí na trh výkonné digitální systémy pro produkční černobílý tisk s označením Nuvera 100/120 Pro. Nová produktová řada Nuvera navazuje na velmi úspěšnou řadu Xerox DocuTech, využívá přitom některé části high-end tiskového systému DocuColor iGen3. Systémy Nuvera poskytují excelentní tiskovou kvalitu, v podstatě nerozeznatelnou od klasického ofsetového tisku, a zároveň nabízejí veškeré výhody digitálního tisku – rychlý přechod na jinou tiskovou úlohu, ekonomický provoz u nízkonákladových zakázek, personalizovatelný, variabilní tisk.

„Nové jméno produktové řady Xerox Nuvera vyjadřuje skutečnost, že tento systém je založen na zcela nové technologii a představuje třídu samu o sobě,” uvedl Marek Wittner, obchodní ředitel společnosti Xerox Czech Republic pro přímý prodej. „Zařízení nabízí všechny výhody digitálního tisku a zároveň se tiskovou kvalitou limitně blíží k ofsetovému tisku. Systém Nuvera je zároveň navržen tak, aby poskytoval maximální uživatelský komfort – integrací skeneru, CD mechaniky, dokončovacích modulů a řadou dalších funkcí,“ dodal Marek Wittner.

Zařízení je určeno do vytížených tiskových provozů a reprografických oddělení pro velké objemy černobílých tisků – doporučené měsíční zatížení je mezi 100 000 až 1,5 milionem stran. Nuvera tiskne na média do formátu 310 x 470 mm (SRA3), potiskuje širokou škálu různých médií včetně fólií nebo obálek s gramáží v rozmezí od 60 do 220 g/m2. Tiskové rozlišení systému činí 4800 x 600 dpi s rastrováním od 85 do 156 lpi. Rychlost tisku u formátu A4 je 100 respektive 120 stran za minutu (Nuvera Pro 100/120).

Systém lze objednat s integrovaným rychlým skenerem, který je schopen pracovat rychlostí 120 obrazů za minutu, a to při jednostranném i oboustranném skenování o rozlišení 600 x 600 dpi. Další variantou je integrace s externím zařízením Xerox FreeFlow Scanner 665, které skenuje rychlostí 65 stran za minutu a umí automaticky optimalizovat výsledný obraz. Se zařízením je standardně dodáván RIP Xerox DocuSP. Nuvera podporuje formáty PostScript Level 3, PDF, PCL 5/6, VIPP, TIFF a multi-page TIFF. Užitečnou pomůckou je integrovaná CD vypalovací mechanika, která umožňuje automatickou archivaci tiskových úloh a nebo tisk přímo z CD.

Systém mechanické práce s médii – technologie SmartPress – je jednou z klíčových technologií převzatých od produktové řady DocuColor iGen3. Stroj Xerox Nuvera je standardně vybaven čtyřmi zásobníky na papír, o další čtyři zásobníky a čtyři moduly pro vkládání materiálů jej lze rozšířit – celková kapacita činí až 17 280 listů. Systém umí jednotlivé vstupy automaticky kombinovat a finální výtisk může být složen z různých materiálů – včetně např. barevné obálky vytištěné na jiném stroji. Zařízení lze napojit k řadě různých dokončovacích modulů – pro stohování, sešívání, děrování, tvorbu brožur nebo termální vazbu.

Na trhu jsou také digitální kopírovací a tiskové stroje Xerox Nuvera 100/120 CP (Copier/Printer). Jsou určeny do menších, středně vytížených tiskových provozů, jsou však založeny na základě stejné pokročilé vnitřní architektury jako digitální produkční systémy Nuvera 100/120 Pro.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..