Google překladač: English Deutsch

Trh práce se v posledním roce a půl zcela změnil a nedá se jednoznačně charakterizovat. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Propojit návštěvníky, kteří shánějí práci, se zaměstnavateli hledajícími zaměstnance, je úkolem veletrhu práce Profesia days.

Profesia Days

Ten nabídne návštěvníkům i řadu dalších služeb, například právní a kariérní poradenství, možnost promluvit si o svých možnostech v pracovní oblasti se zástupci zajímavých českých zaměstnavatelů i s odborníky na osobnostní rozvoj, či inspirativní přednášky z mnoha oblastí souvisejících s pracovním trhem i sebepoznáváním.

Přímý kontakt s potenciálními zaměstnavateli

„Veletrh práce Profesia days vždy naláká do areálu výstaviště v Letňanech tisícovky lidí, kteří hledají práci nebo prověřují možnosti svého uplatnění. V posledních ročnících akce šlo řádově o deset tisíc návštěvníků," říká Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz, který akci pořádá.

V loňském roce karanténní opatření zabránila uskutečnění veletrhu, takže poslední uskutečněné Profesia days proběhly v roce 2019. Na těch bylo zastoupeno 130 předních zaměstnavatelů z České republiky i ze zahraničí. Pokud jde o návštěvníky, převažovali lidé s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou (40 %), početně následovali vysokoškoláci II. (23 %) a I. stupně (17 %), potom lidé se základním vzděláním (9 %). Věkové spektrum návštěvníků zahrnovalo všechny kategorie, početněji byly zastoupené mladší generace. Více než 60 % byli lidé mladší 34 let, nejméně byla zastoupená nejstarší generace 55+. Mírně převažovaly ženy, kterých bylo 56 %.

Program, který motivuje k návštěvě

Profesia days kromě výstavní části nabízejí i bohatý doprovodný program, který motivuje k návštěvě lidi, kteří se aktivně zajímají o rozvoj své kariéry. A také poskytují vynikající servis těm, kteří sem přijdou hledat své potenciální zaměstnavatele. Návštěvníci zde mají možnost spolu s profesionály sestavit nebo vyladit svůj životopis – včetně úpravy vizáže a kvalitní fotografie – a poté vyrazit mezi vystavovatele. Stejně jako v předchozích ročnících najdou na veletrhu i pracovně právní poradenství, poradenství pro osoby znevýhodněné na trhu práce, přednášky o možnostech osobnostního růstu, rady pro to, jak zvládnout vzdělávání v jazykové, IT a v dalších oblastech.

I letos je připravený bohatý program pro hlavní pódium, kde nabídnou své inspirativní příběhy a zkušenosti zajímaví podnikatelé, sportovci a umělci. Tentokrát to budou například přednášky zaměřené na to, jak covid zamíchal strukturou konkrétních pozic ve firmách, jak řešit bezpečnou komunikaci v on-line prostoru, nebo jak vypadá osobnostní profil člověka, který má šanci uspět na současném trhu práce.

„Navíc souběžně s Profesia days a doprovodným odborným veletrhem pro HR profesionály HR days proběhne v prostorách výstaviště v Letňanech i konference HR chytře pořádaná Hospodářskou komorou. Půjde tedy o spojení tří největších HR akcí pořádaných v České republice," uzavírá Michal Novák.

Profesia days 2021 chystáme na termín 6. a 7. října do areálu PVA EXPO, Praha-Letňany. Vstup pro registrované návštěvníky je na akci zdarma. Informace o programu průběžně přibývají na stránkách profesiadays.cz.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..