Google překladač: English Deutsch

Dassault Systèmes a korejská společnost Philosophia oznámily dohodu, podle které bude Philosophia využívat platformu 3DEXPERIENCE k digitalizaci a virtuální simulaci jaderných elektráren. Aplikace Dassault Systèmes využije Philosophia k modelování a simulaci multifyzikálních procesů, víceškálových jevů a také pro konstrukci a školení.
Philosophia a Dassault Systèmes budou společně vyvíjet řešení a postupy pro digitalizaci stávajících aktiv, 3D multifyzikální simulaci komplexních procesů v jaderných elektrárnách a vytvoří souhrnný vzdělávací program pro studenty jaderné fyziky. Tyto vzdělávací programy na univerzitní úrovni budou studentům pomáhat využívat získané teoretické vědomosti v různých oblastech jaderné energetiky prostřednictvím „virtuálních světů“. Obsahovat budou praktické konstrukční nástroje jako jsou 3D projekční, simulační, analytické a programovací aplikace Dassault Systèmes. Platforma 3DEXPERIENCE umožní i digitalizaci už existujících jaderných elektráren i reálných procesů, což umožní přesnější simulaci, zlepší kvalitu školení a podpoří vývoj procesu údržby.

philosophia7

Philosophia2„Philosophia dlouhodobě používá aplikace Dassault Systèmes pro modelování, plánování konstrukcí i vývoj seriózních her v rámci celé řady projektů v Koreji. Na základě této smlouvy přecházíme na platformu 3DEXPERIENCE a budeme moci využít zkušeností Dassault Systèmes z oblasti energetiky, distribuce a zpracovatelského průmyslu,“ uvedl generální ředitel společnosti Philosophia profesor Kune Suh. „To nám umožní zaměřit se na scénáře, jejichž modelování po nás požadují naši klienti. Očekáváme realističtější ztvárnění, včetně pravděpodobnostních přístupů, které povedou k lepšímu odhadu vývoje stárnutí jaderných elektráren.“
Většina jaderných elektráren i dalších zařízení na výrobu elektrické energie není postavena přesně podle původního projektu. Projekty vycházejí z ideálního plánu, nicméně jsou během konstrukce více či méně pozměňovány, aby bylo možné vypořádat se s neočekávanými problémy, které se objevují v procesu výstavby. Digitalizace elektrárny ze starých dat a vytvoření „reálného” modelu by tak měla být prvním procesním krokem pro jakoukoli stávající elektrárnu. Digitalizovaná data se pak stávají jedinečným vědomostním centrem elektrárny, k němuž mají přístup všichni zainteresovaní včetně majitele nebo provozovatele a dodavatelů zařízení.
„Dassault Systèmes věří, že virtuální svět může zlepšovat ten reálný. Kombinace hlubokých znalostí jaderné technologie, kterými disponuje Philosophia, a naší 3DEXPERIENCE platformy přinese obrovskou hodnotu našim společným zákazníkům,” uvedla Monica Menghini, výkonná viceprezidentka Dassault Systèmes.
„Pro nasazení našich aplikací vidíme velký potenciál také v české energetice. Naše technologie umožňují všem zúčastněným ‒ provozovatelům, partnerům v dodavatelském řetězci i dalším stranám – pracovat v rámci systému s jednotnou verzí pravdy. To ve výsledku umožňuje zlepšit spolupráci, efektivnější provoz a zajišťuje také větší transparentnost projektů,“ doplnil Tomáš Ivančík, manažer pro energetiku z české pobočky Dassault Systèmes.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..