Google překladač: English Deutsch

Ať už vaše firma využívá vzdálená úložiště k čemukoliv, vybrali jste si tu nejprogresivnější možnou cestu. V datových centrech je budoucnost. Ale i jejich současnost oplývá spoustou zajímavostí...

clouds

Kolik proudu žere provoz cloudu?
Renomovaný výrobce polovodičů z Kalifornie Intel vypracoval dokument, ve kterém zveřejňuje své současné poznatky ohledně datových center. Nedržel se zpátky a zahrál si i na vědmu.
Podle studie ministerstva životního prostředí spotřebují datacentra ve Spojených státech amerických až dvě procenta celkové produkce elektrické energie. To samozřejmě svědčí o obrovském rozmachu cloudových technologií.
Jestliže s virtuálním úložištěm nemáte žádné zkušenosti nebo jej pokládáte za zbytečnost, možná vás následující předpověď donutí svůj dosavadní postoj přehodnotit. Společnost ze Silicon Valley spočítala, že v příštích deseti letech se firmy budou muset vypořádat s pětasedmdesátinásobným počtem souborů oproti současnosti.
Využití v budoucnosti
Ve výše zmíněném dokumentu se v kolonce „další potenciální využití cloudových aplikací“ píše: „Univerzální překladač jako ze Star Treku, který v téměř reálném čase dokáže přeložit takřka cokoliv. Samozřejmě s ohledem na přirozený jazyk a kontext konverzace, aby dosáhl co nejpřesnějších výsledků.“
Zdá se vám to úsměvné? Další predikce už tak veselá není, působí trochu kontroverzně, ale nedá se rozhodně označit jako hloupost. Intel naznačuje, že by se vzdálená úložiště mohla využit k předpovědi dění akciového trhu. K tomu určený algoritmus by ve spolupráci se sociálními sítěmi analyzoval náladu ve společnosti. Výsledky analýzy poté ukážou, jaké lze na trhu očekávat pohyby.
Pokud vás předchozí odstavec zneklidnil, vězte, že pojednává o vzdálené budoucnosti. Minimálně do té doby zůstane cloud přátelským řešením pro firmy podnikatele, ale i „obyčejné smrtelníky“, které uchová vaše data jako v bavlnce.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news