Google překladač: English Deutsch

Velká část obyvatel metropolitní oblasti New York City bude brzy moci využívat výhod programu inteligentních čipových karet pro pacienty, který pomůže zpřesnit, lépe zabezpečit a zpřístupnit důležité údaje o zdravotním stavu. Tento nový program je součástí strategické aliance společnosti Siemens a zdravotních zařízení Mount Sinai Medical Center a Elmhurst Hospital Center. Účastníci projektu plánují rozšířit technologii inteligentních čipových karet po celé metropolitní oblasti a vytvořit regionální zdravotní infosystém ku prospěchu svých pacientů. Na čipovou kartu, která bude ve vlastnictví pacienta, lze nahrát základní osobní údaje, stejně jako důležité informace o alergiích, aktuálně užívaných lécích, výsledcích laboratorních testů atd.

karty_1.jpg

Implementace programu inteligentních čipových karet pro pacienty proběhne v několika fázích: v první fázi bude vydáno 100 tisíc karet pro pacienty Zdravotnického centra Mount Sinai a osmi přidružených nemocnic. Celkově tato iniciativa počítá se zapojením 45 přidružených a spřízněných zdravotnických zařízení v oblasti města New York.

Tyto instituce vydají svým pacientům identifikační kartu s fotografií a integrovaným čipem (tzv. inteligentní čipová karta), kde se budou ukládat údaje o pacientovi. Tyto údaje budou moci běžně aktualizovat všichni lékaři a zdravotničtí odborníci zapojení v regionálním systému pacientských čipových karet.

Inteligentní karty s integrovaným čipem umožní přístup k informacím o zdravotním stavu a pomohou snižovat chyby v léčbě způsobené nepřesnostmi či nedostatky potřebných údajů. Při příchodu k lékaři pacient zasune svou kartu do čtečky a zadá svůj PIN; karta se "odemkne" a povolaný personál daného zdravotnického zařízení získá přístup k důležitým informacím o pacientovi. K dalším výhodám technologie inteligentních čipových karet patří snižování čekací doby v ordinacích a možnost sdílet důležité údaje o pacientovi mezi jednotlivými lékaři a zařízeními.

Společnost Siemens zabezpečí technickou a organizační stránku implementace systému pacientských čipových karet. Technologie inteligentních čipových karet je součástí portfolia řešení Siemens HiPath Sicurity, které firmám umožňuje zabezpečit informace a výměnu dat prostřednictvím robustní autentikace, zabezpečených sítí a řešení pro správu identity.

"Tento program má šanci stát se jednou z nejrozsáhlejších implementací technologie čipových pacientských karet ve Spojených státech," uvedl Joe Licata, prezident oblasti firemních řešení společnosti Siemens. "Prostřednictvím této inovativní aplikace získají newyorkští pacienti možnost přímé kontroly nad důležitými údaji o svém zdravotním stavu v maximálně přenosné a zabezpečené formě. Jedná se o nespornou výhodu v prostředí velkoměsta, kde jsou lidé neustále v pohybu a existuje vysoká hustota zdravotnických zařízení."

"Spolupráce s firmou Siemens, jakožto jednou z nejvýznamnějších technologických firem na světě, nám pomůže zlepšit péči o pacienty a lépe zpřístupnit nemocnicím potřebné zdravotní údaje v bezpečné a přenosné podobě," řekl Kenneth L. Davis, MD., prezident a generální ředitel Mount Sinai Medical Center a děkan Mount Sinai School of Medicine. "Ať jde o akutní případ či běžnou návštěvu, kompletní a aktuální údaje o pacientovi jsou základním předpokladem k zajištění nejvhodnější péče v co nejkratším čase."

"Se vzrůstajícími náklady na zdravotní péči může projekt pacientských čipových karet společnosti Siemens a zúčastněných nemocnic přinést zásadní změny v oblasti poskytování zdravotních služeb díky bezpečnějším a efektivnějším přenosům pacientských záznamů," poznamenal Alan D. Aviles, prezident New York City Health & Hospitals Corporation (mateřská společnost dvou participujících subjektů – nemocnic Elmhurst a Queens).

Víceletý kontrakt mezi společností Siemens a zdravotnickými zařízeními Mount Sinai a Elmhurst rovněž zahrnuje další vývoj technologií inteligentních čipových karet a jejich integrace s klinickými a dalšími informačními systémy spojenými s péčí o pacienty.

The Mount Sinai Hospital
Newyorkská nemocnice Mount Sinai je jednou z nejstarších, největších a nejváženějších veřejných nemocnic ve Spojených státech. Založena v roce 1852, nemocnice Mount Sinai Hospital je dnes fakultním zařízením terciární péče o 1171 lůžkách, které je mezinárodně uznáváno za vynikající výsledky v oblasti klinické péče.

Mount Sinai School of Medicine
Lékařská škola Mount Sinai School of Medicine je mezinárodně uznávána jako špičkové zařízení v oblasti klinického a základního vědeckého výzkumu, stejně jako v oblasti inovativních přístupů k lékařskému vzdělávání. Škola je v žebříčku 125 amerických lékařských škol na devátém místě co do procenta absolventů, kteří postupují na pedagogická místa v lékařských školách po celé zemi.

New York City Health and Hospitals Corporation
New York City Health and Hospitals Corporation (HHC) je největším městským zdravotnickým zařízením ve Spojených státech, které sestává z jedenácti nemocnic pohotovostní péče, šesti diagnostických a léčebných center, čtyř zařízení pro léčbu dlouhodobě nemocných, certifikované agentury pro domácí zdravotní péči, a více než osmdesát obecních klinik, včetně pediatrických a charitativních zařízení. Prostřednictvím 100% vlastněné dceřiné společnosti MetroPlus provozuje HHC komplexní systém zdravotního pojištění, který sdružuje pojištěnce Medicaid, Child Health Plus a Family Health Plus. Zařízení sdružená v HHC pokrývají téměř jednu pětinu všech obecných nemocničních výkonů a více než jednu třetinu pohotovostních a klinických návštěv v nemocnicích na území New York City.

Elmhurst Hospital Center
Nemocnice Elmhurst Hospital Center je přední poskytovatel terciární péče v newyorkské čtvrti Queens s kapacitou 545 lůžek, traumatologickým centrem, a oddělením akutní péče včetně kardiologické pohotovosti. Nemocnice disponuje špičkovými pracovišti v oblasti psychiatrie, kardiologie, gynekologie, pediatrie, rehabilitační péče a nefrologie. Zařízení poskytuje lékařskou péči v nejvyšší kvalitě, s využitím nejmodernějších technologií včetně laparoskopické chirurgie, ultrazvukové léčby ledvinových kamenů a radioterapie nádorových onemocnění. Elmhurst Hospital Center rovněž poskytuje své služby veřejnosti prostřednictvím lékařské péče v osmi různých detašovaných klinikách a na čtyřech místních školách.
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..