Google překladač: English Deutsch
pro ukládání CO2 ve střední a východní Evropě

VGB1-red.jpgSpolečnost ČEZ se stala účastníkem projektu GeoCapacity. Cílem programu je do konce roku 2008 prověřit možnosti podzemních kapacit pro ukládání CO2 zejména ve střední a východní Evropě, včetně nalezení vhodných lokalit. V ČR proběhne takto komplexní průzkum vůbec poprvé. Projekt GeoCapacity je prvním komplexním hodnocením vhodných podzemních kapacit v regionu střední a východní Evropy. Obsahově navazuje na předchozí projekt, který tyto kapacity zkoumal v zemích západní Evropy.

ČEZ je v rámci projektu součástí tzv. „End-User Group“, tedy skupiny společností, které se na výzkumu podílejí finančním příspěvkem. ČEZ díky své účasti získá přístup k veškerým informacím, které budou výstupem projektu.

Součástí konsorcia výzkumných organizací je i Česká geologická služba, která mapuje potenciál geologických formací v ČR a navazuje takto na své předchozí předběžné odhady úložných kapacit v ČR.

„Účast v projektu GeoCapacity je jednou z mnoha aktivit, které realizujeme v souvislosti s Akčním plánem snižování emisí CO2. Součástí plánu je výzkum možností využití technologie separace a následného uložení CO2 v podzemí. Výsledky projektu GeoCapacity nám pomohou zmapovat geologický potenciál v oblastech našeho zájmu,“ řekl Aleš Laciok z Oddělení enviromentální agendy ČEZ.

Informace o projektu GeoCapacity jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách projektu na adrese http://nts1.cgu.cz/geocapacity, včetně obrázků graficky popisujících celý proces separace a ukládání CO2.

Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..