Google překladač: English Deutsch

Možnost zřídit si bezplatně službu Zamezení přístupu ke službám se zvláštním tarifováním zavádí od 1. května 2005 ČESKÝ TELECOM. Všichni uživatelé pevných telefonních linek tak mohou zamezit volání na linky s předčíslím 976, 906 a 909, které jsou většinou využívány ke komerčním nebo zábavním účelům. Je to další vstřícný krok ČESKÉHO TELECOMU k ochraně zákazníků před podvodným voláním jak v hlasové, tak i datové síti.

net1.jpg

ČESKÝ TELECOM se dlouhodobě snaží osvětou i technickým zabezpečením chránit své zákazníky před podvodným voláním jak u hlasových, tak i datových služeb. Vlastimil Sršeň, tiskový mluvčí společnosti říká: " I přes výraznou osvětu a mnoho nástrojů, které ČESKÝ TELECOM nabízí, je nutné stále dodržovat pravidla bezpečného chování v celosvětové síti." A dodává: "Pro internetové uživatele je navíc výhodné, že ČESKÝ TELECOM umožňuje službu Zamezení přístupu ke službám se zvláštním tarifováním zkombinovat s antidialerovým programem OptimAccess, který společnost zdarma nabízí na svých webových stránkách již nejméně rok. Bezpečná jsou také vysokorychlostní připojení prostřednictvím služeb Internet Expres nebo Eurotel Data Speed, která jsou vůči neetickým a nelegálním praktikám některých poskytovatelů zcela imunní."
Zákazníci ČESKÉHO TELECOMU a Eurotelu mají v současné době na výběr ze 14 variant služeb vysokorychlostního přístupu na internet v rychlostech 256 - 1024 kb/s v cenách od 520 Kč (Internet Expres Hit).
Díky preventivním opatřením firmy došlo k výraznému omezení problematických linek v síti ČESKÉHO TELECOMU. V současné době tak ke zneužívání linek se zvláštním tarifem dochází převážně v sítích alternativních operátorů. Z celkového počtu reklamací činí podíl čísel v síti ČESKÉHO TELECOMU pouze necelých 8 %, zbývajících 92 % připadá na alternativní operátory.
Antidialerovské desatero ČESKÉHO TELECOMU pro uživatele internetu:
1. Pravidelně aktualizujte operační systém Windows, OS 2…atd.
2. Používejte antidialery (např. Optim Access)
3. Používejte antivir a osobní firewall (služba PC Secure)
4. Používejte antispyware (proti spamu)
5. Nastavte si vyšší úroveň bezpečnosti nebo zkuste jiný prohlížeč
6. Využijte službu Omezení odchozích hovorů u volání na drahé linky
7. Nechte si hlídat účet (služba InfoLimit)
8. Nenavštěvujte podezřelé stránky
9. Nedovolte instalovat nic, co neznáte
10.Pořiďte si Internet Expres, je bezpečný a využívá stejnou linku