Google překladač: English Deutsch

Přednášející v životní velikosti bezprostředně reaguje na dotazy studentů v posluchárně VŠMIEP v Sokolově. V ten samý okamžik vám ale studenti v Praze klidně dosvědčí, že přednáška je určena právě pro ně. Nejedná se však o převratný úspěch světových genetiků s klonováním, ale
o standardní výukovou pomůcku v podobě telemostu. Tedy alespoň na Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva, kde se tato moderní audiovizuální technologie využívá třeba i na konzultace či přípravu na zkoušky.

VŠMIEP Telemost

„Videokonference jsou běžnou záležitostí v nadnárodních firmách, ale ve školství a zvlášť našem tak časté nejsou. Když má ale škola více pracovišť, umožňuje nám telemost společnou přednáškupro jednotlivé pobočky a pomáhá tak nastavit stejnou kvalitu a úroveň výuky všem našim studentům. Současně to samozřejmě minimalizuje čas na cestování atd.," představuje špičkovou technologii RNDr. Michal Bejček, Ph.D., vedoucí katedry informatiky VŠMIEP, jedné z největších soukromých vysokých škol u nás.
Telemost je využíván jak pro přednášky, tak pro zkoušky. V praxi to probíhá tak, že ve zkušební místnosti v Sokolově je přítomen asistent, který ověří totožnost studentů, rozdá testy a ohlídá před případným opisováním. Na ústní část pak chodí s jednotlivci do studia a vyučující z pražského studia si formou videokonference studenta přezkouší. Na každou takovou zkoušku může „osobně" dohlížet nejen zkoušející, ale také garant daného předmětu. Ti, kteří zkoušku po telemostu již absolvovali, přiznávají, že co do stresu je to naprosto stejné jako klasická zkouška.
Díky dvěma moderně vybaveným posluchárnám s kamerami a PC se speciálním nahrávacím softwarem však nejsou přednášky na VŠMIEP pouze přenášeny v reálném čase. „Šli jsme technologicky dál a dnes jsme schopni přednášky zaznamenat (včetně synchronizace s výstupem z PC nebo s prezentací) a pokud vyučující nevyžaduje materiál následně sestříhat a upravit, je možné pomocí několika kliknutí záznam ihned publikovat v informačním systému. Výsledný materiál lze vyexportovat do formátů, které jsou vhodné pro chytré telefony či tablety, tedy technologie, které ke studiu využívá většina dnešních studentů. V rámci informačního systému jim tak nabízíme možnost učit se formou mobilelearningu," pokračuje v představování moderních výukových trendů RNDr. Michal Bejček, Ph.D. Student si pak může přednášku přehrát na mobilním telefonu třeba v tramvaji.
Na VŠMIEP je v současnosti prostřednictvím telemostu vyučováno více než 20 předmětů, zejména IT a ekonomického zaměření. V „mobilní" variantě bylo zpracováno více než 500 hodin záznamů, které do dnešního dne zhlédlo více než 1200 studentů. K nejnavštěvovanějším patří hromadné přednášky, které studují studenti prvního ročníku.
I když má v tomto směru VŠMIEP náskok před ostatními školami, ve stadiu projektu už má další, ještě sofistikovanější verzi, tzv. virtuální třídy založené na 3D technologii síťových her. „Virtuální třída funguje na bázi známých avatarů. Každý student i učitel si bude moci vytvořit svého avatara a všichni se tak vejdou do jedné třídy. Nikdo by nemusel ani do Sokolova, ani do Prahy, prostě by zůstal doma a prostřednictvím avatara by se sešel se spolužáky ve třídě, mohli by si spolu povídat i do sebe šťouchnout. Odbouraly by se tím některé sociální nebo geografické bariéry, což je zajímavé řešení třeba pro lidi s handicapem," naznačil technologickou vizi VŠMIEP RNDr. Michal Bejček, Ph.D.

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva (VŠMIEP) je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. VŠMIEP má akreditovaný bakalářský studijní program Ekonomika a management s prezenční i kombinovanou formou studia v oborech Aplikovaná informatika a Manažerská ekonomika
a akreditovaný bakalářský studijní program Právní specializace s prezenční formou studia v oborech Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Od akademického roku 2009/2010 otevřela VŠMIEP také kombinovanou formu studijního programu Právní specializace. VŠMIEP má tři pobočky – v Praze, Kladně a Sokolově.
www.vsmie.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news