Google překladač: English Deutsch

U svého nového modelu akumulátorové, příklepové vrtačky typu GBH 36 V-L1 Professional Compact použila firma BOSCH špičkový polyamid Ultramid B3EG7, který vyrábí německý koncern BASF SE, Ludwigshafen.

Jde o tuhý, vysoce houževnatý plast, který je plněný skleněnými vlákny. Hmotnost příklepové vrtačky je 2,9 kg a má velmi nízkou hodnotu vibrací, která přispívá k minimalizaci únavy při práci.
V nejnovější verzi akumulátorové, příklepové vrtačky je její přední část velmi účelně oddělena od rukojeti vzadu. Spojovacím článkem je elastomerový vlnovec, který napomáhá účinně snižovat vibrace a nárazy na ruce uživatele.
Aby vrtačka mohla bez problémů dlouhodobě bez nároků na údržbu plnit bezpečně svoji funkci, byla při vývoji rozsáhle testována nejen na vibrační zkoušky, ale také vyšetřována pomocí RTG na tvorbu trhlin. Uplatňovány byly i simulační zkoušky plnění vstřikovací formy, stejně jako sledování smrštění polymeru při tuhnutí.
Popisovaná příklepová vrtačka od firmy BOSCH má také atestaci americké zkušebny UL (Underwriters Laboratories) a může být tedy prodávána i na americkém trhu.