Google překladač: English Deutsch

Přední čeští designéři volili v šestém ročníku ankety AutoDesign Awards nejlepší automobilový design roku. Vítězem kategorie sériových aut se stala Škoda Octavia. První místo mezi koncepty získal Touring Superleggera Disco Volante 2012. Ceny převezmou designéři na autosalonu v Ženevě na začátku března.

octavia-win

Automobilový design je jedno z nejvyspělejších a nejprogresivnějších odvětví průmyslového designu a pro úspěch vozu u zákazníků má rozhodující význam. Každoročně se na trhu objeví desítky nových modelů a na světových autosalonech se představí jen o něco méně koncepčních vozů a předsériových prototypů. Upozornit na nejzajímavější z nich je úkolem ankety AutoDesign Awards, kterou pořádá časopis AutoDesign&Styling již šestým rokem.

Odborná porota složená z předních českých designérů, pedagogů, publicistů a dalších osobností z oblasti designu volila letos kromě dvou absolutních vítězů v kategoriích sériové vozy a koncepty, ještě vítěze sedmi podkategorií z oblasti sériových vozů. Do ankety jsou automaticky nominovány všechny zásadní automobilové novinky daného roku.

Absolutním vítězem a titul AutoDesign Awards: Nejlepší design roku v kategorii sériových vozů letos získala Škoda Octavia. Mezi koncepty dostal od poroty nejvíce hlasů projekt Carrozzeria Touring Superleggera Disco Volante 2012.

„Na nové Octavii oceňuji především skvěle namíchaný poměr elegance a agresivity. Má vlastní tvář. Působí na mě svěžím, jednoduchým dojmem a zároveň má i několik pěkně a logicky propracovaných detailů a inovativních řešení. Například partii okolo světlometů s přiznanou skladbou ploch, zadní dveře, dynamické kliky dveří, mřížku chladiče," hodnotí design nové Octavie Stanislav Hanuš, šéfdesignér společnosti Blata a zároveň jeden z porotců.

„V minulých ročnících vyhrávaly převážně vozy, které nabízely z hlediska designu nějaké koncepčně nové řešení, ale letos tomu je jinak. Škoda Octavia porotu oslovila hlavně novým moderním tvaroslovím. Disco Volante zas vzdává hold slavným aerodynamickým modelům Alfy Romeo z padesátých let, nicméně provedení a celkové pojetí konceptu vyznívá natolik moderně, že se může stát zdrojem inspirace pro mnohé budoucí sériové automobily," hodnotí letošní vítěze Radek Laube, jeden z pořadatelů ankety a zároveň šéfredaktor časopisu AutoDesign&Styling.

auto discoADA

Porotci hodnotí nominované automobily nejen z estetického hlediska, ale zkoumají i všechny ostatní požadavky na kvalitní design, který by měl být funkční, inovativní, originální, kvalitně vyrobený, pravdivý, nepodbízivý, propracovaný a konzistentní.

www.auto-design-awards.cz

auto-octavia-win

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..