Google překladač: English Deutsch

Řešení Metodika pokrývá z hlediska BPM jednak popis a analýzu existujících podnikových procesů, jednak návrh nových procesů. Obsahuje prostředí pro grafické modelování průběhu procesů s různými vstupními a výstupními parametry (včetně souborů - dokumentů, obrázků, šablon). K tomu přidává snadnou možnost distribuce procesů všem uživatelům. Díky přístupu přes webový prohlížeč umožňuje každému zaměstnanci práci s procesními modely. Kromě metodiků má každý uživatel možnost dohledat konkrétní postupy a zjistit zodpovědnosti za jednotlivé kroky.

Metodik.jpg

Mezi klíčové funkce patří editor pro tvorbu procesních diagramů s možností vložení vázaných objektů jako např. rozhodnutí, poznámek atd. Díky užité technologii je možné v rámci editoru snadno publikovat nové verze procesu online. Systém jako celek archivuje historické verze procesů, které je možné kdykoliv zpětně verifikovat, přičemž při vytvoření nové verze jsou zúčastnění pracovníci informování e-mailem s odkazem na daný proces. Díky centralizovanému úložišti mohou být v Metodice uloženy dokumenty v rozličných formátech a jsou touto cestou dostupné všem jejím uživatelům. Mezi další funkce patří např. slovník pojmů, které jsou součástí používané metodiky společnosti, vyhledávání v procesech apod. Mezi pokročilé funkčnosti lze zařadit specializace procesů – tedy možnost vytvářet odlišné verze procesů pro různé organizační jednotky.

Aplikace dává metodikům, manažerům i běžným zaměstnancům přehled o hierarchii procesů a zodpovědností. Její uživatelé získávají na jediném místě komplexní informace o procesech, možnost dohledání konkrétních procesů pro konkrétní situace, přístup k potřebným dokumentům a informace o změnách apod. Ve středních a větších organizacích, pro něž je Metodika určena, je důležitá také zastupitelnost a nahraditelnost jednotlivých zaměstnanců a jejich rolí. Právě v této oblasti může Metodika pomoci a ušetřit náklady například při zaškolování nových pracovníků nebo při nutnosti zastupování.
„Metodika vznikla na základě požadavku jednoho z našich bankovních klientů, a proto odráží potřeby reálné organizace. Počítáme ale s jejím rozšířením i do ostatních oborů, jako jsou telekomunikace, dopravní společnosti nebo firmy zabývající se vývojem softwaru. Není přetížená funkcemi a nabízí to, co jednotliví uživatelé skutečně ke své práci potřebují. Vzhledem k tomu je příznivá i její cena,“ říká Robert Šamánek, ředitel společnosti StringData.
www.stringdata.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..