Google překladač: English Deutsch

Otázky z oblasti technologie výroby a zpracování betonu rychle a srozumitelně zodpoví Příručka technologa BETON, kterou v aktualizované „kapesní“ verzi vydala společnost Českomoravský beton, a.s., jeden z největších výrobců transportbetonu na českém trhu.Obsažná a přesto přehledná téměř třísetstránková publikace, která se díky menším rozměrům pohodlně vejde do kapsy, je určena pro osobní použití a praktickou činnost technických a technologických pracovníků ve stavebnictví.„Příručka technologa – BETON“s úvodem Doc. Ing. Tomáše Klečky, CSc., ředitele Kloknerova ústavu ČVUT v Praze, vychází z aktuální normy ČSN EN 206-1 a jejích dodatků, z ostatních norem i z odborné literatury.

beton

V celkem jedenácti kapitolách nás příručka provede základními informacemi o betonu a požadavcích na jeho vlastnosti. Podrobně se věnuje také jednotlivým surovinám pro výrobu, jejich složení a vlastnostem. Následné samostatné kapitoly se zaměřují na konzistenci a zpracování čerstvého betonu, na tvrdnutí, specifikaci a kontrolu kvality. Dodatek příručky obsahuje mapy jednotlivých provozů společností Českomoravský cement, Českomoravský štěrk a Českomoravský beton.
Technologické příručky, vydávané skupinou HeidelbergCement po celém světě a adaptované podle platných norem pro jednotlivé trhy, mají vždy velmi příznivý ohlas. Kromě technických pracovníků, technologů a zájemců z řad veřejnosti, je často využívají také školy jako pomůcku při výuce.
Publikaci lze získat v tištěné podobě například na seminářích BETON UNIVERSITY. V elektronické podobě je možné příručku stáhnout nebo procházet na www.betonuniversity.cz, případně na www.transportbeton.cz.
O společnosti Českomoravský beton, a.s.
Českomoravský beton, a.s. je holdingovou společností, která prostřednictvím vlastních betonáren a dceřiných společností dodává transportbeton v široké škále pevnostních tříd a druhů na území České a Slovenské republiky. Skupina, jejíž vznik spadá do počátku 90. let minulého století, v současné době provozuje více než 68 nově postavených nebo zrekonstruovaných betonáren, které mají zavedený systém řízení jakosti ČSN EN ISO 9001 a splňují nejpřísnější ekologická kritéria. Celá skupina, holdingová společnost a její dceřiné společnosti, vystupují pod jednou společnou obchodní značkou Českomoravský beton.
Skupina Českomoravský beton patří k největším výrobcům transportbetonu na českém trhu. Svými dodávkami se podílela na velkých stavbách dopravní infrastruktury, průmyslových, komerčních a bytových komplexů, ale i na stavbách rodinných domů a drobných rekonstrukcích. Českomoravský beton je spolu se společnostmi Českomoravský štěrk a firmou Českomoravský cement součástí silné mezinárodní skupiny HeidelbergCement.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news