Google překladač: English Deutsch

Letošní program na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zpestřil souboj o nejlepšího brusiče. Ve své expozici ho uspořádala technologická společnost 3M. Průběh soutěže byl napínavý, jelikož rozdíly ve výkonech některých soutěžících byly těsné. Titul mistra brusičského řemesla předala společnost 3M panu Michalu Kronusovi, který svůj talent uplatňuje ve vlastní firmě Kronus – Zámečnictví - Kovovýroba.

3M1


Již tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, technologická společnost 3M, představila i letos řadu zajímavých produktů – od hasící kapaliny Novec, přes VHB pásky až po ochranné pracovní prostředky a systém ochrany před pádem z výšek, který mohli odvážlivci zažít ve virtuální realitě. Nejatraktivnější zážitek slibovala soutěž brusičů, kvůli které společnost 3M proměnila část své expozice v protihlukovou dílnu.
O titul mistra brusičského řemesla, ale také o zajímavé ceny, se během čtyř dnů utkalo celkem 36 soutěžících. Díky skleněným stěnám improvizované dílny mohli návštěvníci veletrhu sledovat, jak si adepti na titul počínají a řada z nich se do soutěže zcela spontánně přihlásila. Při soutěžním úkolu si vyzkoušeli práci s brusnými kotouči Cubitron II. Díky inovaci 3M, která spočívá v přesně tvarovaném zrnu brusného materiálu, je broušení mnohem pohodlnější a preciznější, což významně přispělo k vrcholným výkonům soutěžících.
O nejlepším brusiči rozhodly vteřiny
Hlavním úkolem každého soutěžícího bylo odstranit strojově nanesený svár, nejdříve pomocí lamelového kotouče, poté ho vyměnit za kotouč fíbrový a s ním odstranit druhý svár. O vítězi rozhodoval celkový čas broušení, včetně výměny kotouče. „Soutěž byla velmi napínavá, celé čtyři dny jsme nedočkavě sledovali, jestli se někomu podaří dostat se s časem pod jednu minutu," komentuje průběh soutěže Petr Raboch ze společnosti 3M.
A jaký byl nejlepší výsledek? Odstranit sváry se nejrychleji podařilo Michalu Kronusovi, úkol zvládl za 1:02:09. „Sám bych se nepřihlásil, k účasti v soutěži mě nakonec přemluvily moje děti. Vítězství pro mě bylo proto velké překvapení. Stejně si ale myslím, že by to šlo zvládnout ještě lépe," říká skromně o svém výkonu Michal Kronus, který si s úkolem hravě poradil. Není divu, brusiva Cubitron II, se kterými soutěžící pracovali, zná velmi dobře ze své denní praxe. Jako odměnu za svůj výkon si ze soutěže odnesl atraktivní cenu - iPhone 7.

Jako druhý se umístil Bohuslav Pavlů s časem 1:07:12, za ním v těsném závěsu skončil na třetím místě Miloš Hlačík s výsledkem 1:08:08. Je vidět, že v souboji brusičů rozhodovaly opravdu i vteřiny.
Přehled výsledků soutěže brusičů:
1. místo: Michal Kronus, firma Kronus- Zámečnictví- Kovovýroba: čas 1:02:09
2. místo: Bohuslav Pavlů, firma Kostka- Kolobka: čas 1:07:12
3. místo: Miloš Hlačík, firma Schmelzer: čas 1:08:08

Soutěžící také absolvovali doplňkový úkol, jehož výsledek by se zohlednil v případě, kdyby nejlepší brusiči dosáhli stejného času v prvním úkolu. K tomu ale nakonec nedošlo. Zadání doplňkového úkolu obnášelo odříznout řezným kotoučem Cubitron II co nejpřesněji 100 gramů kovu. Opravdu precizního výsledku dosáhl Petr Musil, kterému se podařilo s neuvěřitelnou přesností ukrojit 100, 25 gramů.
Soutěž o mistra brusičského řemesla organizovala 3M v České republice poprvé a pro velký úspěch lze odhadovat, že ji v příštím roce zopakuje. Do té doby lze s brusivy Cubitron II alespoň trénovat.

3m2Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news