Google překladač: English Deutsch

FEops, belgická specializovaná firma navrhující kardiovaskulární přístroje, zvolila aplikaci Simulia využívající platformu 3DExperience. S její pomocí bude vyhodnocovat fungování lékařských přístrojů od prvních fází produktového vývoje až po postoperativní funkce. Oznámila to společnost Dassault Systèmes. Technologie TAVIguide společnosti FEops (v současnosti se očekává udělení patentu) má za cíl zdokonalit návrhy, plánování, bezpečnost a účinnost produktů a postupů spojených s metodou TAVI (implantace aortální chlopně pomocí zaváděcího katétru).

BU CV29 optimal depth-1402


Tato kardiochirurgická metoda je jen minimálně invazivní a u vážně nemocných pacientů nahrazuje postiženou srdeční chlopeň novou umělou chlopní pomocí kovové mřížky (tzv. stent). Vzhledem k tomu, že anatomie a zdravotní stav každého pacienta jsou zcela jedinečné, je zásadní stanovit před operací nejvhodnější velikost a konfiguraci umělé chlopně. Zrovna tak významné je předvídání výkonu přístroje v průběhu implantace a používání.
Kombinace softwaru 3DExperience od Dassault Systèmes a TAVIguide pomáhá vývojářům a chirurgům zobrazit chování srdečního stentu ve všech fázích vývoje produktu i zavádění. Rovněž prohlubuje znalosti o řadě parametrů, jež je třeba splnit, aby bylo možné poskytnout při individualizované léčbě pacienta skutečně optimální výsledky.
Společnost FEops vznikla v rámci skupiny IBiTech-bioMMeda při Gentské univerzitě. Má k dispozici tým biomedicínských expertů s doktorským stupněm vzdělání, kteří propojují mnohaleté zkušenosti s pokročilými metodami modelování v oblasti kardiovaskulárních přístrojů a postupů se spoluprácí s akademickým výzkumem a klinickými lékaři z celého světa. FEops provádí s použitím řešení Simulia velice přesné analýzy deformací při zatížení a tak stanovuje bezpečnostní faktory související s únavou materiálu na základě norem ISO (ISO 25539) a směrnic amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).
Další informace o inovativních simulačních technologiích společnosti FEops pro oblast transkatetrálních kardiovaskulárních přístrojů a postupů najdete na stránkách www.FEops.com.
Informace o řešeních společnosti Dassault Systèmes pro přírodovědní a lékařské obory najdete na stránkách www.3ds.com/industries/life-sciences/.