Google překladač: English Deutsch
Inzerce
image image image image image image
Student brněnského VUT navrhl a vyrobil protetické oko na 3D tiskárně Již dlouhá léta pracují protetici na tom, aby umělé oči, které slouží jako náhrady při zrakových postiženích, vypadaly co nejrealističtěji. Strojně vyráběné oční náhrady jsou stále velkou výzvou. Zrakově postižený student VUT v Brně, Ondřej Vocílka, letos přišel s revolučním nápadem vyrobit oční protézu pomocí 3D tisku. Celý článek...
Co-act EGP-C první certifikované průmyslové chapadlo pro kolaborativní provoz Kolaborativní chapadlo SCHUNK Co-act EGP-C je bezpečné již ze své podstaty. Je certifikováno a schváleno pro kolaborativní provoz německou úrazovou pojišťovnou DGUV. Celý článek...
První Jungheinrich Miniload Na veletrhu LogiMAT 13. března 2018 představil Jungheinrich svůj první interně vyvinutý vysoce výkonný miniload. Nejnovější technologie a inovativní design STC 2B1A zajišťují špičkový výkon při zvýšení efektivity a optimalizaci nákladů na vnitropodnikovou logistiku. Celý článek...
Tým z ČVUT vytvořil unikátní mikropinzetu Vědci z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) přispěli do mezioborového výzkumného projektu Biocentex technologií, která umožní manipulovat s jednotlivými živými buňkami v tzv. laboratoři na čipu. Na obzoru jsou diagnostické metody, které budou předvídat onemocnění s nepoměrně vyšší přesností. Celý článek...
Philips představuje LiFi: přenos dat prostřednictvím světelného spektra Philips Lighting (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, nově nabízí technologii Light Fidelity (LiFi), která prostřednictvím vysoce kvalitního LED osvětlení a světelných vln poskytuje širokopásmové datové připojení. Celý článek...
ÖLFLEX® CONNECT pomáhá při navádění letadel Letecký provoz je stále častější způsob dopravy také u nás. Bezpečnost letového provozu je na prvním místě. Také proto si společnost ERA vybrala LAPP jako silného a spolehlivého partnera. Celý článek...
Inzerce

Vše pro automatizaci

Public relations

csm modlink msdd small 7c47Díky chytrým produktům, nápadům a řešením společnosti Murrelektronik jsou instalační koncepce jednodušší a hospodárnější ...

Celý článek...

STILL-GmbHVozík RX 20 je výrazně kompaktnější než jeho předchůdce. Pro zákazníky, kteří potřebují velmi kompaktní vozíky s nosnostmi 1,4 nebo 1,6 t, jsou správnou volbou extrémně obratné modely RX 20-14C a RX 20-16C. S uvedením nezaměnitelného stříbro-oranžového vozíku RX 20 na trh se společnost STILL již v roce 2005 přesně trefila do potřeb provozovatelů a obsluhy elektrických vysokozdvižných vozíků. Dokládá to již více než 80 000 vyrobených kusů. Nyní intralogistická společnost se sídlem v Hamburku svůj prodejní bestseler kompletně přepracovala, vylepšila v oblastech kompaktnosti, ergonomie, výkonu a preciznosti, a vybavila inteligentními asistenčními systémy. Nová konstrukční řada RX 20 se skládá z celkem 13 typů vysokozdvižných vozíků a je dimenzována pro břemena o hmotnosti od 1,4 do 2 t při vzdálenosti těžiště břemene 500 mm. Chytré univerzální vozíky se výborně hodí pro kombinovaný provoz uvnitř budov a venku a přepravují zboží s maximální rychlostí 20 km/h rychle a bezpečně i na dlouhých trasách. Své schopnosti využívá vozík RX 20 i při stohování palet do výšky až 5 900 mm.

Efektivní paket nabitý energií byl koncipován pro nejrůznější použití a je první volbou všude tam, kde je potřeba vysoký výkon překládky a disponibilita v náročném dvou- nebo třísměnném provozu. Díky výjimečně kompaktní konstrukci je tento vozík zajímavý zejména pro nasazení, kde jsou kvůli úzkým jízdním drahám malé šířky pracovních uliček.

Podrobnosti o inovacích:
Velký důraz je kladen na sílu a výkon: Vozík je vybaven kompletně novým hnacím modulem, do kterého jsou zapouzdřeny dva bezúdržbové trojfázové pojezdové motory s aktivním chlazením a měniče nové generace. Toto řešení zajišťuje nejen vysoký a spolehlivý výkon, ale také vynikající stoupavost na rampách. Podle jmenovité nosnosti může agilní vozík s maximální přípustnou hmotností břemene překonávat rampy nebo stoupání se sklonem až 20 %. Aby vozík poskytoval vždy takový výkon, jaký se od něj v příslušném nasazení očekává, může zákazník přepínat tlačítkem mezi lepší energetickou efektivitou nebo vyšším výkonem překládky. V každém jízdním programu lze nastavit rychlost, zrychlení a elektrické brzdění při změně směru jízdy. Vysoká obratnost a kompaktnost: Pro zákazníky, kteří potřebují velmi kompaktní vozíky s nosnostmi 1,4 nebo 1,6 t, jsou perfektní volbou extrémně obratné modely RX 20-14C a RX 20-16C. Svou obratnost získávají tyto stroje díky extra krátkému rámu, který umožňuje dosažení malé šířky pracovní uličky a současně použití baterie s velkou kapacitou (625 Ah).
U čtyřkolových vysokozdvižných vozíků přispívá ke zmenšení šířky pracovní uličky kombinovaná klasická náprava. Ve srovnání s předchozími modely mají tříkolové vysokozdvižné vozíky až o 29 mm a čtyřkolové vysokozdvižné vozíky až o 171 mm menší šířku pracovní uličky.
Nové vozíky RX 20 jsou již ve standardní výšce 2 035 mm vhodné pro nasazení v kontejnerech. Pro použití s velmi nízkými průjezdy nebo v nákladních vagonech je vozík k dostání také s výškou ochranné stříšky jen 1 949 mm.

Nová koncepce baterie zajišťuje dlouhý dojezd a vysokou disponibilitu:
48V elektrické vysokozdvižné vozíky se standardním rámem mohou nyní používat baterie s kapacitou 625 Ah v zapojení A nebo B, aby provozovatel mohl nadále používat své stávající baterie a podle profilu nasazení využívat výhody příslušných baterií. Variability baterií dosahuje STILL duálním prostorem baterie, který je na trhu dosud unikátní. S ním je zákazník výborně připraven i na budoucnost, protože je možné použít i nové technologie baterií, například lithium-iontové baterie. Stejně jako u předcházejících modelů je i u vozíku RX 20 důležitým faktorem úspěchu jednoduchá a rychlá výměna baterie z boku pomocí nízkozdvižného vozíku.
Atraktivní vozík s moderním a elegantním designem: Společnost STILL kladla velký důraz na kvalitní materiály a robustní konstrukci. Na vnější části jsou plastové díly z velké míry nahrazeny ocelí.
Vynikající výhled do všech stran přispívá ke snížení počtu nehod: Společnost STILL optimalizovala i stožár a velmi inteligentně kombinuje výkonné zvedání s optimálním výhledem přes stožár. Profily stožáru tuhé v ohybu a krutu zajišťují bezpečnou a rychlou manipulaci i s těžkými břemeny při vysokých zbytkových nosnostech. Nová zvedací zařízení se vyznačují úzkým složeným paketem profilů a použitím C-profilů ve vnějším stožáru. Zvedací válce jsou umístěny za profily. Řidič tak má dobrý výhled jak přes stožár, tak kolem něj.
Pro optimální výhled do všech stran byla konstruována i ochranná stříška řidiče, tím je možné rychlé a bezpečné zaskladňování a vyskladňování i ve vysokých úrovních regálu.
Vyšší ergonomie zaručuje neunavující a produktivní práci: Pracoviště vozíku RX 20 poskytuje řidiči dostatek prostoru. Začíná to již u snadného nastupování, které umožňuje velká stupačka. Výška prostoru pro nohy je přibližně o 60 mm snížená a pracoviště řidiče je o 50 mm níže.
Výška kabiny v interiéru byla zvýšena o 16 mm a poskytuje dostatek prostoru pro hlavu i vysokým řidičům. Velké madlo, protiskluzná gumová rohož a neklouzavá hrana stupačky zvyšují bezpečnost při nastupování a vystupování. Prostor pro nohy je velký a o dostatek volného prostoru se společnost STILL snažila i v okolí pedálů. Větší prostor pro nohy potěší i servisní techniky. Při provádění údržby musí uvolnit pouze jeden plech a už mají neomezený přístup ke všem prvkům, u kterých se provádí servis.
Společnost STILL navíc citelně vylepšila hladinu hluku vysokozdvižných vozíků. Výrazně redukovány byly zejména hluky čerpadla zvedání a řízení.
Preciznost zvyšuje bezpečnost a výkon: STILL EASY Control, kompletně nově vyvinutá zobrazovací a ovládací jednotka, funguje jako bezpečnostní a komunikační centrála. Plně grafický barevný displej s automatickou regulací jasu informuje řidiče nejen o všech parametrech vozíku, jako je rychlost jízdy, úhel naklonění, stav baterie, spotřeba energie atd., ale řidič může – díky řízení prostřednictvím menu a tlačítek s oblíbenými funkcemi – přistupovat také přímo k programům jízdy a zdvihu, zobrazení zbývajícího nabití baterie a k mnoha dalším funkcím. Zobrazení směru jízdy na displeji zvyšuje výkon překládky a bezpečnost.

www.still.cz


Inzerce

Kalendář akcí

<<  Srpen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..