Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv News
15. září 2015 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.streamtech.tv
Výběr aktuálních zpráv
StreamTech.tv – Týden s FOXON s.r.o.
Nástroj pro testování a analýzu sítí PROFIBUS

01.jpg Společnost FOXON nabízí tester PROFIBUS ToolKit Ultra, vhodný k odladění sítí PROFIBUS DP+PA, k odhalení příčin nepravidelných výpadků, komunikačních chyb, k otestování kvality signálu na nových výrobních linkách a k prediktivní údržbě PROFIBUS sítí.

Komunikační protokol PROFIBUS dokáže fungovat i s nejrůznějšími drobnými chybami (vadné konektory či kabely, špatné nastavení sítě, elektromagnetické rušení od frekvenčních měničů, apod.). Problémy se projeví, až když se nasčítá více malých chyb, nebo když se objeví velká chyba (např. zkrat), proto je vhodné provádět pravidelné revizní kontroly sítě. Typické je, že chyba na začátku sítě může způsobit výpadky zařízení až na druhé straně sítě.

Představení společnosti FOXON s.r.o.

02.jpg Společnost FOXON s.r.o. nabízí své produkty a služby od roku 2006. Dnes má firma osmnáct zaměstnanců a řadu externích spolupracovníků. Díky tomu můžeme českým a slovenským zákazníkům zpřístupnit v nejkratším čase a s nejlepším možným servisem osvědčené komponenty i novinky průmyslové automatizace výrobců třetích stran. Jedná se zejména o produkty určené pro řídící systémy SIEMENS, ale snažíme se pomoci i v případě odlišných technologií.

ProfiBus Repeater B1 | představení produktu

04.jpg Vynikající repeater pro sítě PROFIBUS DP, který je díky svým parametrům daleko před konkurencí ! Redundantní napájení, spolehlivá ochrana průchodu zkratu do druhého segmentu, automatické vyhlazování signálu, signalizační LED diody atd. Hledáte-li do svých projektů ten správný repeater, pak zvolte Repeater B1 od společnosti PROCENTEC.

Zdokonalené 12 Mbps jádro B1 je stejné jako v repeateru ProfiHub, ale na rozdíl od konkurence umožňuje tento repeater neomezené kaskádové řazení za sebou (neplatí tedy max počet 9 repeaterů za sebou). Nemá chybu zkratování a data v síti jsou neustále sledována pro výskyt poruch, které jsou digitálně odfiltrovány. Tento repeater kromě zesílení signálu také zkvalitňuje signál PROFIBUS DP ! Každý segment má přepínatelné zakončení a podporuje připojení až 31 zařízení / segment.

Šroubovací svorky PROFIBUS rozhraní jsou zapojeny tak, že obrácená montáž repeateru nemá vliv na stávající elektroinstalaci. Konektor DB9 na čele zařízení funguje jako měřící bod pro připojení např. testeru ProfiTrace2. Po připojení testeru na konektor DB9 jsme přímo spojení s druhým segmentem dole a od horního prvního segmentu jsme galvanicky odděleni.

Záložní napájení umožňuje využít PROFIBUS repeater B1 v aplikacích, ve kterých je požadována vysoká dostupnost a spolehlivost.

ProfiHub B5+R | představení produktu

04.jpg ProfiHub B5 je síťový hub, určený k vytvoření hvězdicové topologie pro zařízení PROFIBUS DP. Maximální počet vytvořených PROFIBUS DP segmentů je 5 a všechny segmenty jsou od sebe navzájem galvanicky odděleny. Rušení nebo špatný signál v jednom segmentu se nepřenese do jiného segmentu a neovlivní tak stabilitu sítě v druhém segmentu. Díky diagnostickým LED diodám na každém segmentu je možno odhalit chybu v segmentu dřív, než síť PROFIBUS přestane fungovat. Každý segment je vybaven konektorem SUB9, který slouží jako měřící bod pro připojení např diagnostického nástroje PROFIBUS. ProfiHub B5 je jednoduchá a robustní síťová komponenta pro zařízení PROFIBUS DP. Umožňuje dlouhé odbočky s více zařízeními a páteřní struktury s hvězdicovými / stromovými segmenty v IP 20 aplikaci.

PROFIBUS DP je vysokorychlostní komunikační sběrnice, která musí být v souladu s přísnými pravidly týkajícími se odboček a hvězdicových sítí. ProfiHub B5 je ideálním ekonomickým řešením pro vytvoření spolehlivé počáteční sítě v síti RS 485 DP.

Má funkci pěti galvanicky oddělených transparentních opakovačů. To umožňuje vytvořit síťové struktury s rozšířenými odbočkami, které mohou samostatně spravovat maximálně 31 zařízení a délku rovnající se hlavní sběrnici.
ProfiHub B5 má stejnou funkci jako ProfiHub A5 (IP 65).

eWON COSY 141 | Představení produktu

05.jpg Modem pro vzdálenou správu PLC přes službu Talk2M, do které je připojen přes pevný Internet. Nastavení modemu je maximálně zjednodušené.

Na rozdíl od ostatních modemů má modem COSY 141 maximálně zjednodušenou konfiguraci, kterou Vás provede krok za krokem. Je určen pro uživatele, kteří potřebují zřídit pouze vzdálenou správu PLC a nepožadují sledování hodnot modemem, alarmový systém, ukládání sledovaných PLC hodnot do paměti, nebo vizualizaci viewON. Modem podporuje vzdálenou správu přes službu Talk2M, do které je připojen přes pevný Internet.

Popis produktu
eWON COSY je unikátní průmyslový LAN modem/router, určený pro jednoduchou vzdálenou správu řídících systémů PLC přes pevný Internet. Díky pevnému připojení modemu eWON do služby Talk2M je vzdálené připojení rychlé a proto můžeme vzdáleně současně programovat PLC, zálohovat data z operátorského panelu nebo hlídat výrobní linku přes web kameru. Potřebné periferie připojíme do modemu přes seriový nebo Ethernetový port.

Modem je vhodný pro systémové integrátory a výrobce strojních linek, kteří mají možnost připojit modem eWON do pevného Internetu a potřebují se díky modemu pouze připojit na vzdálené periferie. Nepožadují zasílání alarm zpráv, archivaci dat do paměti modemu nebo další nadstandardní funkce, které znají z modemů eWON řady 2101CD/4101CD nebo 2005CD/4005CD.

Modem podporuje vzdálené připojení přes službu Talk2M, takže se na svá zařízení připojíte vzdáleně po zabezpečeném VPN připojení z kteréhokoliv počítače, připojeného do Internetu.

Typická aplikace:

 • jednoduchá vzdálená správa zařízení pro výrobce jednoúčelových strojů
 • jednoduchá vzdálená správa výrobních linek pro systémové integrátory
 • Hlavní vlastnosti řady eWON COSY
 • 1x port WAN pro připojení modemu do Internetu
 • 4x TCP/IP port LAN
 • vzdálený přístup na zařízení se seriovým portem RS232/485, portem PPI/MPI/PROFIBUS a Ethernetovým portem
 • vzdálený přístup na modem pomocí služby Talk2M
 • jednoduchá konfigurace modemu pomocí průvodce (krok za krokem)
 • jednoduché nastavení pro přístup na zařízení za modemem eWON po ethernetu (funkce plug'n route)
 • napájení 24V DC
 • montáž na DIN lištu
 • vyšší teplotní odolnost -20°C až +70°C

star-transit
Další zprávy
Aktuality
V nejdelších štolách v Evropě to bouchne
INX International představila nový výrobní závod v ČR
Ostravská huť otevřela expozici věnovanou výrobě a použití oceli
Werth WMS koncept magnetického rozhraní – Plug and Play
Hrdá RHK Brno
Murrelektronik Test Center
Obrábění
KOVOSVIT MAS představí na MSV Brno inovaci v obrábění
Průmyslový ostrov na MSV navštíví prezident i premiér
Přeborník v obrábění titanu
Huisman zprovoznil nový frézovací a vyvrtávací stroj
METAV 2016: Zdravotnická technika nabírá tempo
Spolehlivá obráběcí technika od firmy INMACH
Kalendář akcí
<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektro Stavebnictví Měření a regulace Reportáže z výstav a veletrhů
Vytápění Manipulace Plasty CAD / CAM Vzduchotechnika Digitální technoligie
StreamTech.tv news - elektronický týdeník StreamTech.tv © Copyright 2014 StreamTech.tv - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit .
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
www.technikaatrh.cz www.mediamax.cz www.technikaatrh.cz