Eurazio
Inzerce

Technika News 28.06.2012
28. června 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
SolidWorks a SolidCAM - setkání uživatelů 2012

IMG_5166Ve dnech 19. a 20. června 2012 se v hotelu Skalský dvůr na Vysočině již po čtrnácté uskutečnilo setkání uživatelů 3D CAD systému SolidWorks a CAM systému SolidCAM. Pořádající firma SolidVision s.r.o. se zvolila osvědčenou koncepci programu. Konference byla rozdělena na dopolední blok společných přednášek, odpolední odborné semináře a společenský večer. Z 16 nabízených odpoledních seminářů si každý z účastníků vybral to, co bude pro něj největším přínosem pro jeho další práci. Účastníci měli možnost se seznámit především s novinkami a směrem, kterým se ubírá vývoj SolidWorksu a SolidCAMu. V úvodu bylo představeno řešení SolidWorks PLM, které ukázalo způsob integrace konstrukce a technické přípravy výroby do celopodnikových informačních systémů.

Celý článek...
ISCAR ČR s.r.o. – AKCE TÝDEN na StreamTech.tv

ISCAR-freza-HELIDO600Tento týden jste měli možnost shlédnout Akci týden společnosti ISCAR ČR. ISCAR je výrobce a dodavatel řezných nástrojů hlavně na bázi spékaných karbidů. Mateřská firma společnosti ISCAR sídlí v izraelském Tefenu a patří již řadu let ke svĕtové špičce v oblasti vývoje, výroby a celosvĕtové distribuce obrábĕcích nástrojů a řezných materiálů, které nacházejí uplatnĕní v nejrůznĕjších průmyslových odvĕtvích vyspĕlých zemí všech kontinentů.
Společnost ISCAR najdete v kategorii Obrábění

Celý článek...
Před 110 lety se začaly vyrábět první holicí strojky

hist.holici-strojekPrůměrný muž stráví během života kolem 3 000 hodin holením. Přitom za posledních 110 let se mu tato činnost výrazně usnadnila. Jen pro představu - už v době kamenné si odstraňoval vousy pomocí pinzety vyrobené z lastur. Postupem času tento bolestivý zákrok vystřídaly čepelky z pazourků a měděné břitvy. Až v 18. století se v anglickém Sheffieldu začaly vyrábět přímé ocelové břitvy. Díky častému ztupení ostří se ale stávalo, že si pánové při holení často způsobili vážné poranění. To vyřešil King Camp Gillette, který v roce 1902 pomohl na svět prvnímu holicímu strojku s výměnnými žiletkami.

Celý článek...
Brammer Czech je preferovaným distributorem společnosti Simrit

2_BrammerSpolečnost Brammer Czech a.s., součást skupiny Brammer Group, celoevropského distributora průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz), dnes oznámila, že získala certifikaci ‘Preferovaný distributor 2012’ společnosti Simrit, technologického specialisty na těsnění a vibrační kontrolu. Brammer Czech a.s. byla udělena certifikace za její výjimečné výsledky v oblasti prodeje, poradenství a servisu v rámci evropského kongresu v německém Weinheim, který společnost Simrit nedávno zorganizovala. Ladislav Burian, generální ředitel Brammer Czech a.s., u této příležitosti uvedl: „Velmi nás těší, že jsme se stali teprve třetím regionem v rámci skupiny Brammer, jež získal status ‘Preferovaný distributor‘ společnosti Simrit. Je to výsledek nejen naší probíhající úspěšné spolupráce, ale také důvěry, jež tato společnost klade v naši práci a schopnost přinášet výsledky.”

Celý článek...
Teamcenter Express V9.1

BezHlavním rysem nejnovější verze Temcenter Express 9.1 je Nejnovější verze Temcenter Express 9.1 obsahuje zlepšení, která pomáhají zvýšit produktivitu, zejména v oblastech dohledatelnosti dat, plnění každodenních úkolů a další zlepšení týkající CAD integrací.

Teamcenter Express nabízí předkonfigurované procesy, snadnou instalaci a nastavení. To vše při velmi nízkých celkových nákladech. Řešení řídí celý proces vývoje produktu a výrazně usnadňuje práci menším a středně velkým firmám, které dnes čelí explozi dat vyvolané rostoucí složitostí produktů a konstrukcí ve 3D.
Celý článek...
Čínská pobočka PRAMETU v červnu překonala roční plán

PrametČeský strojírenský podnik Pramet Tools, výrobce tvrdokovových nástrojů pro třískové obrábění, rozvíjí své aktivity na tuzemském trhu již více než šedesát let. V současné době jsou zahraniční trhy odbytištěm pro téměř 70 % jeho produkce. Před rokem se vedení firmy rozhodlo vstoupit na nový, avšak poměrně složitý trh v Číně. Představitelé společnosti, která letos předpokládá obrat 2,1 miliardy korun, považují tento krok za správný v cestě k posunu směrem k firmám světové špičky.

Celý článek...
SprutCAM –profesionální systém CNC výroby

SprutCAMSprutCAM se řadí mezi produkční CAM systémy. Výhradním dodavatelem systému SprutCAM na český trh je konstrukční kancelář SoliCAD s.r.o. SprutCAM je lokalizován do českého jazyka a s jeho pomocí lze programovat CNC stroje frézovací, soustružnické a stroje pro elektroerozívní drátové řezání, případně řezání paprskem. Ovládá jak jednokanálové stroje, tak stroje řízené z několika souběžně běžících kanálů. Možnosti jak řídit nestandardní komponenty stroje př. lunety, lapače obrobků, koník atd., jsou prakticky neomezené. V systému lze definovat vlastní mechanismy s až 30 pohyblivými osami, z nichž každá může být ovládána přímo z prostředí PC stanice. SprutCAM umožní technologovi využít cyklů pro tříosé, čtyřosé a pětiosé frézování, dvouosé soustružení, řezání drátem a paprskem. Programátoři soustružnicko-frézovacích center uvítají skutečnost, že cykly pro poháněné nástroje jsou totožné se standardními frézovacími cykly. Stačí pouze zvolit formát výstupu pro cyklus (souřadnice kartézské, polární, cylindrické) a systém hned vygeneruje požadované dráhy. Způsob jakým systém pracuje umožňuje naprogramovat například obrobení na válcové ploše cyklem pro tříosé frézování, a to bez nutnosti rozvinu obráběného tvaru do roviny.

Celý článek...
Primalex představuje technologickou špičku své nabídky

Primalex_Fortissimo_CLEANTechnologickou novinkou v podobě malířského nátěru Primalex Fortissimo CLEAN podává značka PRIMALEX pomocnou ruku všem, kteří tuší, že budou muset někdy řešit problémy se skvrnami na stěně. Vysoce odolný a především maximálně čistitelný malířský nátěr Primalex Fortissimo CLEAN nedávno doplnil řadu nejkvalitnějších omyvatelných nátěrů Primalex Fortissimo. Novinka si díky speciální „Primalex Clean Technology“ zajišťující odolnost proti vodě i mastnotě hravě poradí s běžnými skvrnami na stěnách např. od kečupu, hořčice, čokolády, slazených nápojů nebo džusů. Výrazné zlepšení uvidíte i u tak problematických látek jako je červené víno, káva nebo vodou-ředitelné fixy. Primalex Fortissimo CLEAN lze na jedné stěně kombinovat s bílým nátěrem Primalex Fortissimo, aniž by byl patrný rozdíl.

Celý článek...
Drátová ložiska a lineární vedení

betz_2Zvyšování produktivity strojů a zařízení jde ruku v ruce se zvyšováním rychlosti a také dynamiky, jak hlavních, tak vedlejších pohybů. Z druhé strany přichází zcela protichůdný požadavek na neustálé snižování hmotnosti nosných i pohybových struktur. Tam, kde se dvě protichůdné křivky v grafu požadavků na moderní konstrukci protínají, leží lineární vedení a valivá ložiska, využívající drátovou technologii. Úspora hmotnosti, energie a nákladů na údržbu jsou trendy, které jsou aktuální ve všech odvětvích. Hmotnost součástí a energetické výdaje na jejich uvedení do pohybu mohou být pozitivně ovlivněny různými faktory. Správná volba materiálu lineárních vodicích kolejnic a pohyblivých kazet, typ a konstrukční uspořádání valivých ložisek.

Celý článek...
Novinky na StreamTech.tv

HELUZ_cihlarsky_prumysl-oceTento týden bychom Vás rádi upozornili na videa v kategorii Stavebnictví.

Společnost Heluz na Stavebním veletrhu v Brně, získala za svůj exponát „HELUZ Family 50 2in1" Zlatou medaili IBF 2012 a potvrdila tak, že její výrobky patří k těm opravdu nejlepším na českém trhu. Cihly společnosti HELUZ prošly náročným vývojem a dnes oslňují odborné poroty na těch nejprestižnějších mezinárodních veletrzích. HELUZ skutečně patří mezi špičku cihlářské produkce v Evropě.

Celý článek...
Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
SolidWorks a SolidCAM - setkání uživatelů 2012
Před 110 lety se začaly vyrábět první holicí strojky
Brammer Czech je preferovaným distributorem společnosti Simrit
Teamcenter Express V9.1
Primalex představuje technologickou špičku své nabídky
Novinky na StreamTech.tv
Obrábění
ISCAR ČR s.r.o. – AKCE TÝDEN na StreamTech.tv
Čínská pobočka PRAMETU v červnu překonala roční plán
Obrábění titanových leteckých dílů
Pramet ovládl ruskou železnici
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012