Eurazio
Inzerce

Technika News 14.06.2012
14. června 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Promyšlená řešení od Toyoty

toyota-01Uživatelé manipulační techniky vyžadují bezpečné, odolné a spolehlivé vozíky s nízkými provozními náklady. Čelní vozíky, tahače a skladová technika značek Toyota & BT od společnosti Toyota Material Handling patří jednoznačně do této kategorie. Produkty a služby světové jedničky v manipulaci splňují nároky jakékoli aplikace a nabízejí výkonné progresivní technologie a chytrá řešení, která stlačují náklady na minimum.

Celý článek...
Stále hledáme nové přístupy

lumius-01Společnost LUMIUS patří k lídrům mezi nezávislými dodavateli elektřiny a plynu v České republice. Zaměřuje se výhradně na velké firmy a veřejný sektor. Svůj byznys staví od počátku na osobním přístupu k zákazníkům a jejich absolutní podpoře. A vyplácí se jí to. Rok od roku navyšuje své tržby a letos v dubnu oslaví desetileté výročí od svého založení. Současnou situaci i plány do budoucna nám krátce představil ředitel společnosti, Ing. Miloň Vojnar.

Celý článek...
Dva mostové jeřáby pro elektrárnu v Počeradech

giga-01Elektrárna Počerady patří mezi nejvyužívanější uhelné elektrárny v České republice. Svým instalovaným výkonem a poměrně vysokým vytěžováním ovlivňuje významným způsobem ekonomiku a životní prostředí celého regionu severozápadních Čech. Na konci března 2010 ČEZ oznámil výstavbu paroplynové elektrárny ve stávajícím areálu elektrárny Počerady. Stavba oficiálně začala 25.3.2011. Předpokládaný výkon je 840 MW. Jedná se o zdroj čistější než uhelná elektrárna. Emise CO2 jsou nižší až o 70 %. První dodávky do sítě by mohly započít již v dubnu 2013.

Celý článek...
Novinky na StreamTech.tv

giga-01Tento týden bychom Vás rádi upozornili na videa v kategorii Stavebnictví. Společnost Heluz na Stavebním veletrhu v Brně, získala za svůj exponát „HELUZ Family 50 2in1" Zlatou medaili IBF 2012 a potvrdila tak, že její výrobky patří k těm opravdu nejlepším na českém trhu. Cihly společnosti HELUZ prošly náročným vývojem a dnes oslňují odborné poroty na těch nejprestižnějších mezinárodních veletrzích. HELUZ skutečně patří mezi špičku cihlářské produkce v Evropě.

Celý článek...
Dotace na inovační projekty v průmyslových podnicích

dotace-01Podpora výzkumu, vývoje, inovací a obecně znalostní ekonomiky postavené na inovativním charakteru průmyslové výroby patří mezi často diskutované směry vlády ČR. Ke zvýšení konkurenceschopnosti o podpoře inovativního prostředí přispívá několik nástrojů. Mezi ty nejatraktivnější patří dotační tituly financované ze strukturálních fondů EU na období 2007 – 2013. Seznamte se se základními dotačními programy řízenými Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR v rámci realizace Operačního programu Podnikání a inovace (dále jen OPPI).

Celý článek...
Komponenty pro automobily označené od Leonardo technology

leonardo-01Firma Leonardo technology s.r.o.v nedávné době řešila instalaci inkjet tiskárny pro značení plastových dílů určených k využití v automobilovém průmyslu. Tato aplikace je zajímavá vyžitím robotů pro manipulaci výrobků.

Celý článek...
Revoluce v rychlosti a flexibilitě

fanuc-01FANUC před nějakým časem doplnil svoji širokou řadu robotů také o roboty s paralelní kinematikou. Tzv. „Genkotsu“ (jap. “pěst“) roboty představují modely M-1iA a M-3iA ve variantách se čtyřmi nebo šesti stupni volnosti. Paralelní kinematika ze svého principu umožňuje daleko rychlejší pohyby než sériová, používaná u našich dobře známých robotických „ramen“. FANUC z tohoto konceptu vytěžil maximum hlavně vyvinutím jedinečného zápěstí pro větší flexibilitu pohybu.

Celý článek...
Kamiony jezdí pomaleji než před deseti lety, přesto je dnes nákladní doprava rychlejší

smidl-01Celé odvětví silniční přepravy a logistiky dostálo za posledních deset let výrazných změn. Které z nich byly pro české dopravce nejzásadnější, jsme se zeptali Richarda Macko, ředitele dopravy logistické společnosti Šmídl.

Celý článek...
3M uvádí do prodeje retailové balení suchých zipů Dual-lock

3m-01Společnost 3M vyslyšelo přání svých zákazníků a uvádí na trh praktická balení nejoblíbenějších suchých zipů. Nová balení obsahují 10m samolepicího suchého zipu pro vytvoření 5 metrů spoje. Jde především o systém 3M™ Dual- lock™ na principu hříbečků, který vytvoří pevný a pružný spoj a zároveň poskytuje možnost opakovaného rozebrání.

Celý článek...
Měnič frekvence movitrac LTP-B

sew-01Jedná se o vektorové frekvenční měniče bez nutnosti zpětnovazebního čidla. Měniče mají integrován ovládací panel pro nastavení parametrů a případné lokální ovládaní - ovládání je shodné s předchozí řadou frekvenčních měničů.

Celý článek...
Produkty Lapp pro výtahy a přepravní zařízení ÖLFLEX® CRANE & ÖLFLEX® LIFT

lapp-01První ovládací a připojovací kabely s nosným prvkem pro výtahy a přepravní zařízení uvedla společnost LAPP KABEL na trh v roce 1997 pod označením ÖLFLEX® LIFT. Jde o první z řady kabelů, které jsou určeny pro konkrétní aplikace oboru výtahová, manipulační a přepravní technika.

Celý článek...
Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
3M uvádí do prodeje retailové balení suchých zipů Dual-lock
Kamiony jezdí pomaleji než před deseti lety, přesto je dnes nákladní doprava rychlejší
Revoluce v rychlosti a flexibilitě
Komponenty pro automobily označené od Leonardo technology
V Brně byl spuštěn aerodynamický tunel
Akce týden společnosti Ruukki
Obrábění
Obrábění titanových leteckých dílů
Pramet ovládl ruskou železnici
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012