Eurazio
Inzerce

Technika News 23.9.2011
23. září 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv  
Navštivte nový web T+T Technika a trh

webPřed Strojírenským veletrhem v Brně jsme uvedli do provozu nové internetové stránky. Cílem je přinášet ještě více informací, které budou pro naše čtenáře snadno vyhledatelné a přehledné. Věříme, že oceníte vylepšené vyhledávání, kalendář akcí i moderní design stránek www.technikaatrh.cz.

Celý článek...
Centrum elektroeroze s novým vybavením

Foto-stroje-LounyTak trochu akci „kulový blesk“ ze stejnojmenného českého filmu se podobala výměna strojového parku v Technologickém centru elektroeroze v Lounech, které patří společnosti PENTA TRADING, spol. s r.o., které bylo založeno v roce 2000. O významné modernizaci strojního vybavení rozhodlo vedení společnosti s cílem dosažení maximální efektivity pracoviště, jež se významnou měrou podílí na kooperaci v přesném obrábění a je významným partnerem řady průmyslových podniků, které tuto možnost opracování dílů nemají.

Celý článek...
Bezpečnost v automatizaci 2011

hotel_clarion_250xcosiFirma B+R automatizace pořádá v hotelu Clarion Grandhotel Zlatý lev v Liberci (Gutenbergova 3, Liberec) ve dnech 11. - 12. října 2011 setkání s názvem „Bezpečnost v automatizaci 2011“.

Tato akce je určena všem, kteří se chtějí dovědět něco více o produktech pro průmyslovou automatizaci od firmy B&R. Návštěvníci budou moci shlédnout v kongresových prostorách hotelu Clarion jednotlivé produty firmy B&R a to kdykoli mezi 9.00 a 17.00h.

Celý článek...
Novinky BT pro výškové sklady

toyota_obr1Toyota Material Handling přichází s novými impulsy v oblasti manipulace ve velkých výškách. Jak systémové vozíky BT Vector řady C se zdvihem kabiny, tak man-down modely BT Vector řady R pro celopaletovou manipulaci udávají díky vyspělým technologiím tón v produktivitě, rychlosti a bezpečnosti při zakládání a vychystávání ve velkých výškách. S novými vozíky uděláte jednoduše více práce, komfortněji a za méně peněz.

Celý článek...
Laserové svařování a řezání

messer_01Základní otázkou při aplikaci laseru je, zda použít standardní plyny nebo speciálně upravené směsi. Při technologii řezání se většinou využívá standardních řezných plynů. Při svařování laserem se však používají speciální plyny a jejich směsi.

Celý článek...
Odsávání a filtrace ve slévárnách tlakového lití

wemacNa problematice odsávání a filtrace vzduchu ve slévárnách tlakového lití si již vylámal zuby nejeden dodavatel filtrační techniky – jedná se totiž o velmi náročné provozy s komplikovanou strukturou odsávané vzdušniny, které obsahuje jak suchý kouř, tak i částice přilnavého oleje a mnoho dalších nečistot. Kombinace suchých a přilnavých částic, resp. „suché“ a „vlhké“ vzdušniny je přitom pro mnoho filtračních systémů nepřekonatelným problémem, který po krátké době provozu buď velmi zkracuje životnost použitých filtračních elementů nebo zeslabuje účinnost celé sestavy.

Celý článek...
Nová koncepce vrtáků pro kompozitní materiály

sandvik_obr1Od března 2011 zařazuje firma Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, do své nabídky novou řadu vrtáků pro výrobu děr pro nýty a šrouby v plastech vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP) a kompozitních materiálech s kovovými vrstvami. CFRP se vyznačují vlastnostmi, díky kterým se zvyšuje riziko nežádoucích průvodních jevů při obrábění, jako jsou delaminace, štěpení nebo tvorba otřepů.

Celý článek...
Nový řídicí systém pro kompaktní obráběcí stroje

Sinumerik-828D_300dpiSiemens rozšířil svou nabídku řídicí techniky pro obráběcí stroje o nový řídicí systém Sinumerik 828D. Tento kompaktní číslicový systém zvládá náročné funkce typu CNC, jako např. kinematické transformace a pokročilou správu nástrojového hospodářství. Řídicí systém je uložen v robustním operátorském panelu, v němž jsou integrovány funkce CNC, programovatelný automat, operátorské rozhraní a odměřování a řízení pohybu šesti pracovních os stroje. Systémový software je dokonale přizpůsoben požadavkům na řízení výkonných soustruhů a frézek v dílenských provozech. Sinumerik 828D lze programovat plně dialogovým způsobem, ve vyšším programovacím jazyce i pomocí normy ISO, což umožňuje jeho použití po celém světě.

Celý článek...
Zveme k návštěvě stánku Fronius na MSV 2011

pozvanka_MSV_froniusPřijďte nás navštívit na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, ve dnech 3. - 7. 10. 2011. Najdete nás v pavilovu V, stánek číslo 108. Na více než 120 čtverečních metrech jsme pro Vás nachystali prezentaci novinek z našeho sortimentu, praktické ukázky a svařovací trenažér pro test Vašich dovedností. Od letošního roku jsme se také stali partnerem projektu Formule Student a tak i zde budete moci prohlédnout i vůz, který je kompletně zkonstruován a vyroben studenty ČVUT v Praze, a se kterým stihli za relativně krátkou dobu trvání projektu získat již několik úspěchů. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Celý článek...
Navštivte SolidCAM na MSV v Brně

solidcam-1Náročnou ukázku pětiosého dynamického frézování budou společně ukazovat návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně společnosti SolidCAM a Maschinenfabrik Berthold Hermle AG. Na společném stánku obsazeném výkonným frézovacím centrem Hermle C 42 U dynamic se bude obrábět špičkový komponent automobilového průmyslu – brzdový třmen určený pro závodní vozy okruhových sérií.

Celý článek...
Výkonné pily na kov Bomar WORKLINE

bomar_obr_novyJako odpověď na stav našeho současného strojírenství zaměřila firma Bomar, spol. s r.o. část svého vývoje v letošním roce na inovaci některých stávajících modelů a vyvinutí zcela nové řady dvousloupové konstrukce pásových pil na kov s důrazem na dosažení co největší kvality v příznivé cenové rovině. Tomu napomáhá skutečnost, že veškerá naše výroba i montáž je soustředěna přímo zde, v Brně a Troskotovicích, což umožňuje jak konstrukční flexibilitu, tak udržení přísné kontroly kvality.

Celý článek...
Inzerce
Aktuality
Navštivte nový web T+T Technika a trh
Další úspěšná konference za námi, hlásí organizátoři…
Zveme k návštěvě stánku Fronius na MSV 2011
INDUSTRY Business Network®
Technické překlady na MSV
Vysavač a vysoušeč
Obrábění
Laserové svařování a řezání
Odsávání a filtrace ve slévárnách tlakového lití
Nová koncepce vrtáků pro kompozitní materiály
Výkonné pily na kov Bomar WORKLINE
Centrum elektroeroze s novým vybavením
Vylepšený upínací systém QS
Inzerce
Časopis Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011