Technika News 22.03.2012
22. března 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Amper zná své vítěze

amperSlavnostní vyhlášení soutěže ZLATÝ AMPER, konané u příležitosti jubilejního 20. ročníku veletrhu AMPER, kde bylo letos přihlášeno 30 exponátů z 28 vystavujících společností, proběhlo 20. 3. 2012 na brněnské Nové radnici.

Celý článek...
Nová řada svislých soustruhů z VTL Blansko, a.s.

blansko-01VTL Blansko, a.s., výrobce těžkých svislých soustruhů, úspěšně využívá sady aplikací Autodesk Product Design Suite při vývoji zcela nové produktové řady v rekordně krátkém čase. Společnost úspěšně implementovala koncept digitálního prototypování od vytvoření úvodních skic, přes koncepční objemový návrh a jeho vizualizaci až po tvorbu výrobní a servisní dokumentace s pomocí produktů Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, Autodesk Showcase a Autodesk Vault.

Celý článek...
Manpower Index trhu práce ukazuje na rostoucí opatrnost českých zaměstnavatelů

manpower-01Společnost Manpower Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „Manpower Index trhu práce“ pro první čtvrtletí roku 2012 – přes celkový pesimismus na trhu práce je nadále celá řada pracovních pozic, které zaměstnavatelé těžko obsazují. V rámci průzkumu Manpower Index trhu práce pro první čtvrtletí 2012 byla všem účastníkům vybraného reprezentativního vzorku 750 zaměstnavatelů v ČR položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce března 2012 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

Celý článek...
HANNOVER MESSE 2012: Průmysl sází na udržitelnost

hannover-01Prostřednictvím zvýrazněného tématu ,greentelligence” veletrh HANNOVER MESSE 2012 postaví v roce 2012 do popředí zelené technologie jako oblast průmyslu, která prochází razantním rozvojem. Průmysl stojí před velkými úkoly: Produkty a procesy musí být udržitelné, ekologické a účinné, aby se mohly natrvalo uplatnit na světovém trhu.

Celý článek...
MSV 2012: brněnské výstaviště zaplní sedm průmyslových veletrhů

msv-0154. mezinárodní strojírenský veletrh proběhne letos v tradičním zářijovém termínu, od 10. do 14. září a společně s ním se uskuteční dalších šest specializovaných výstavních akcí: 8. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, 14. mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, 21. mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, 4. mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH, 3. mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX a 11. mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Celý článek...
Pro práci nebo k zábavě?

recenze-01Apple iPAD 2 k prezentaci super, k práci méně

Když si pořídíte iPad 2, stane se vaší pravou rukou. V tom je vtip jeho inovativního designu. Přestože je 8,8 mm tenký a váží jen 601 g, nabízí dvoujádrový procesor A5, dvě kamery pro FaceTime a nahrávání HD videa, 10hodinovou výdrž baterie, systém iOS 5 a službu iCloud.1 Nebudete věřit, že něco tak tenkého může mít takový výkon.

Celý článek...
3 miliony vozíků BT Lifter

toyota-01Osvědčený paletový vozík překonal další hranici

Toyota Material Handling Europe (TMHE), přední evropský dodavatel manipulační techniky, nabízí nejširší škálu paletových vozíků na trhu. Odolný ruční paletový vozík BT Lifter nedávno dosáhl dalšího milníku. Byly vyrobeny již tři miliony kusů tohoto u zákazníků skvěle zapsaného modelu.

Celý článek...
3D skenování

solidvision-013D skenování již dávno není nová technologie, ale jeden ze standardních způsobů získávání dat. Laserové skenovací systémy prodělávají bouřlivý vývoj, stejně jako všechna elektronika. České firmy se snaží udržet krok v oblasti průmyslu a v rozvoji použitím nových metod v pracovním cyklu. To se týká i využití 3D skenování a nemalých investic na pořízení nebo aplikaci těchto technologií.

Celý článek...
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm

hypertherm-01Hypertherm, výrobce moderních systémů pro řezání kovů, oznamuje rozšíření sortimentu spotřebních dílů značky Centricut pro systémy Kjellberg. Nové spotřební díly jsou určeny pro vysokoproudové řezání nerezové oceli s použitím systémů Kjellberg FineFocus 800, FineFocus 800 Plus, FineFocus 900, PA-S70 nebo PA-S75.

Celý článek...
IdeaPad Yoga

lenovoSpolečnost Lenovo představila IdeaPad YOGA, první notebook v oboru s vícerežimovým 360° designem, který umožňuje složení nebo úplné překlopení displeje. IdeaPad YOGA, který kombinuje snadnost použití tabletu s funkčností ultrabooku, nabízí v jednom PC čtyři různé způsoby práce. Společnost Lenovo také oznámila dostupnost svého nového IdeaCentre A720, nejtenčího 27palcového All-in-One (AIO) počítače na trhu.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Amper zná své vítěze
Nová řada svislých soustruhů z VTL Blansko, a.s.
Manpower Index trhu práce ukazuje na rostoucí opatrnost českých zaměstnavatelů
HANNOVER MESSE 2012: Průmysl sází na udržitelnost
MSV 2012: brněnské výstaviště zaplní sedm průmyslových veletrhů
Pro práci nebo k zábavě?
Obrábění
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm
Vytváření závitů na strojích Matrix
Zvýšení produktivity obrábění litiny
Pokrokové soustružení závitů
Okamoto - spolehlivé brusky
Obrábění dílů pro letecký průmysl
Kalendář akcí
<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012