Eurazio
Inzerce

Technika News 23.02.2012
23. února 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Streamtech
Výběr aktuálních zpráv Další zprávy
Zvýšení produktivity obrábění litiny

seco-01Celosvětový výrobce obráběcích nástrojů SecoTools představil novou generaci soustružnických břitových destiček s progresivními typy slinutého karbidu TK1001 a TK2001, určenými pro obrábění litiny, jakož i dalších tvrdých a abrazivně působících slitin.

Celý článek...
Aplikace pro mobilní zařízení od SKF

skfSpolečnost SKF vyvinula řadu informačních a výpočetních aplikací, díky nimž budou moci uživatelé vstupovat do světa znalostí SKF prostřednictvím iPhonů a iPadů. Aplikace SKF usnadní provádění analýz, výpočtů a rozhodování. Zároveň představují vstupní bránu k informacím o společnosti SKF, jejích výrobcích a řešeních. „Chceme svět vybavit znalostmi SKF, to je naše vize. A protože se svět stále více přiklání k mobilním řešením, můžeme své vědomosti zákazníkům, partnerům i studentům zpřístupnit pomocí nejnovějších technologií,“ uvádí prezident a výkonný ředitel SKF Tom Johnstone.

Celý článek...
Šimpanz testuje TOUGHBOOK na StreamTech.tv

SimpanzPobavte se s námi u videí společnosti Panasonic Electric Works Czech s.r.o., kdy šimpanz testuje toughbook bez kompromisů. TOUGHBOOKy jsou šampióny v oblasti mobilních počítačů pro venkovní použití. Kryty ze slitiny hořčíku poskytují maximální ochranu tak citlivým součástem, jakou je například displej. Pevné disky jsou chráněny proti nárazům a vibracím. Pád z výšky až 90 cm nijak neovlivní funkčnost.

www.StreamTech.tv

Celý článek...
Festival České inovace zná své vítěze

TADne 22. února 2012 proběhlo v Národní technické knihovně vyhlášení ceny Technologické agentury ČR a soutěže Nejlepší spolupráce roku a Česká inovace 2011 pod souhrnným názvem projektu „Festival České inovace“. Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Technologická agentura ČR.
Soutěž Nejlepší spolupráce roku pořádá Americká obchodní komora (AmCham) a Sdružení pro zahraniční investice (AFI), pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), za podpory agentury CzechInvest a Technologické agentury ČR.
Soutěž Nejlepší spolupráce roku si klade za cíl ocenit nejlepší příklady spolupráce mezi firmami a výzkumnou sférou. V letošním roce došlo k propojení soutěže s iniciativou Česká inovace o. p. s..

Celý článek...
Jak nejlépe pečovat o baterie v zimě

baterie-01Každoroční mrazy či sněhové vánice nesvědčí žádným digitálním přístrojům. Notebooky, fotoaparáty i mobilní telefony jsou vystavovány extrémně nízkým teplotám, náhlým změnám teplot či nebezpečí pádu a jejich baterie tím trpí. Poradíme vám, čeho se v zimním období vyvarovat a jak baterie nejlépe chránit před poškozením.

Celý článek...
Bezolejové šroubové kompresory s vodním nástřikem

almig-01Firma ALMiG KOMPRESORY s.r.o. je dceřinou společností německého výrobce kompresorů ALMiG-Kompressoren GmbH se sídlem ve městě Köngen u Stuttgartu. Historie mateřské firmy sahá až do roku 1923, kdy z původní společnosti zaměřené na výrobu automobilových pump vznikla současná firma ALMiG. Výrobní program zahrnuje šroubové kompresory ve výkonech 2,2 až 500 kW, pístové kompresory do 400 bar, boostery, turbokompresory, trakční kompresory, kompletní úpravu stlačeného vzduchu a další příslušenství kompresorových stanic.

Celý článek...
„Sigma Air Manager“ s adaptivním řízením 3-D

kaeser-01Výroba stlačeného vzduchu nabízí vysoký potenciál úspor nákladů, speciálně v oblasti řízení a regulace stanic stlačeného vzduchu. Jako efektivní systém mangementu stlačeného vzduchu je Sigma Air Manager (SAM) v postavení s možností vyčerpat velkou část tohoto potenciálu. Nadřazené řízení a webový server v jednom, přispívá podstatně k optimalizaci disponibility a energetické účinnosti kompresorových a dmychacích stanic.

Celý článek...
Služby ITC pro oblast kontroly kvality a bezpečnosti v automobilovém průmyslu

ict-01V hospodářském vývoji České republiky a všech ekonomicky vyspělých zemí hrál průmysl vždy klíčovou roli. Stejně důležitou pozici má průmyslová sféra také v případě Institutu pro testování a certifikaci, a. s. Zlín, který vyrostl na základech bývalého Výzkumného ústavu gumárensko plastikářského a jeho orientace na industriální sektor zůstala po celou dobu existence velmi silná. Jednoznačně největší zásluhy na rozvoji zkušebnických technologií posledních let má vazba ITC na automobilový průmysl a alternativní zdroje vytápění.

Celý článek...
BEEdomus® pasivní dům s membránou DuPont™ Tyvek® UV Facade

dupont-01Brzy se na trhu objeví inovační koncepce pasivního domu, vybaveného membránou DuPont™ Tyvek® UV Facade pro dlouhodobou ochranu jeho otevřené dřevěné fasády. Jedná se o koncepci BEEdomus®, dřevostavbu kruhovitého tvaru, využívající moderní ekologická řešení a místní zdroje.

Celý článek...
Systémy managementu hospodaření s energií

bureau-01Jak energii šetřit a využít ji ještě jiným způsobem? Jedním ze způsobů je zavedení Systému managementu hospodaření s energií do běžné praxe podle ČSN EN 16001 a nyní i nově dle mezinárodního standardu ISO 50001. Od 1.1. 2012 je standard dostupný i v české verzi jako ČSN EN ISO 50001 - Systémy managementu hospodaření s energií - Požadavky s návodem k použití.

Celý článek...
Aktuality
Jak nejlépe pečovat o baterie v zimě
Perspektivy automatizace
Tablet Fujitsu Stylistic Q550
Olympijské hry prověří udržitelné technologie
Nový kompaktní výkonný šroubovák Bosch
METAV – atraktivní pro vystavovatele i návštěvníky
Obrábění
Zvýšení produktivity obrábění litiny
Pokrokové soustružení závitů
Prototypové formy na plasty pro ověřování sérií
Obrábění dílů pro letecký průmysl
Okamoto - spolehlivé brusky
Podavač tyčí nové generace
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012