Eurazio
Inzerce

Technika News 09.02.2012
09. února 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Obrábění dílů pro letecký průmysl

hass-01Historie vývoje číslicového řízení (NC) je úzce spojena s vzestupem leteckého průmyslu ve Spojených státech a s technickými nároky, kterým čelili konstruktéři, když dostali za úkol navrhovat a vyrábět letadla a hnací ústrojí dosahující vyšších rychlostí, větší výšky letu, delšího doletu a větší bezpečnosti. Stavitelé letadel tlačili na své dodavatele a na nějakou dobu nastala situace, kdy technické nároky předběhly výrobní možnosti. Potom, v 70. letech 20. století, díky dostupnosti a rozšíření nízkonákladových mikroprocesorů, se číslicové řízení (NC) vyvinulo v číslicové řízení počítačem (CNC) a výrobní technologie a konstrukce letadel učinily skok do budoucnosti a vzájemně se střídaly v udávání tempa.

Celý článek...
Okamoto - spolehlivé brusky

misan-01Bezpečná cesta do světa mikroprocesorů

Společnost Okamoto Machine Tool Works, Ltd. má sídlo ve městě Annaka, výrobní závody pak ve střední části Japonska a další v USA,Singapuru a Thajsku. Byla založena v roce 1926 a od té doby se výhradně zabývá výrobou brusek všech typů. V posledních letech dosáhla významných úspěchů a je hluboce angažována ve vývoji a výrobě výrobních zařízení a systémů pro výrobu produktů elektronického průmyslu . V oblasti nanotechnologií se tak Okamoto stalo pojmem a představuje důležitého dodavatele technologií pro americké výzkumné a vývojové instituce i asijské výrobce mikroprocesorové techniky.

Celý článek...
Pokrokové soustružení závitů

alba-vargus-01Firma VARGUS uvedla na trh novou řadu výměnných řezných destiček pod názvem Mini-V při světové premiéře na letošním veletrhu EMO v Hannoveru. Jedná se o velmi inovativní řešení nástrojů určených pro malé a střední průměry. Firma VARGUS tímto nabízí nové a vylepšené řešení pro soustružení závitů, vystružování a zapichování od průměru 8 mm. Toto řešení se vyznačuje jednoduchým upínacím systémem s efektivním odvodem třísek a chlazením břitu pomocí dvou chladících kanálků. Řada Mini-V nabízí volbu dvou provedení: svěrného pouzdra s držákem a vyvrtávací tyče s tvrdokovovou stopkou. Mini-V je určena pro soustružení závitů, zapichování, kopírování a vystružování.

Celý článek...
Prototypové formy na plasty pro ověřování sérií

mtt-01Firma Moulds and Tools je dynamicky se rozvíjející soukromá firma působící od roku 1999 oblasti výroby prototypových a malosériových vstřikovacích forem. Postupně se přeměnila na firmu, zajišťující zákazníkům kompletní servis. V současnosti v nové výrobní hale v Hrachovci u Valašského Meziříčí pracuje 40 zaměstnanců.

Celý článek...
AMPER 2012 – již 20 let s Vámi!

amper-01Přípravy jubilejního 20. ročníku mezinárodního veletrhu AMPER 2012 jsou v plném proudu. Tradiční svátek všech odborníků a fandů z oboru elektrotechniky, elektroniky, automatizace a moderních komunikačních technologií se bude konat v termínu od 20. do 23. 3. 2012 na VÝSTAVIŠTI BRNO.

Celý článek...
České firmy objevují možnosti úspory nákladů překladu technické dokumentace

star-01Stále více firem v hledá rámci úsporných balíčků také možnosti snížení nákladů na překlad, lokalizaci technické dokumentace či marketingových materiálů, ať už do cizích jazyků nebo do češtiny. Některé zkoušejí spolupráci s levnějšími překladateli či agenturami, ale jak známo, nižší cena znamená většinou také nižší kvalitu. V ostrém konkurenčním boji si ale firmy nemohou dovolit nekvalitně zpracovanou dokumentaci ke svým výrobkům – má to přímý a velmi citelný vliv na spokojenost zákazníka a, potažmo, na prodejnost těchto výrobků. Řešením je najít způsob, jak dokumentaci překládat/lokalizovat kvalitně a zároveň efektivně, tedy s nižšími náklady.

Celý článek...
Nové dimenze v decentralizovaných systémech pohonů

br-01Společnost B&R rozšiřuje svou nabídku měničů o řadu motorů s integrovaným servozesilovačem v krytí IP65. Konstrukce servozesilovačů řady ACOPOSmulti byla vždy mimořádně modulární. Dalším logickým krokem bylo sloučit servozesilovač s motorem a vytvořit tak servopohony schopné poskytovat mechanickou energii přímo tam, kde je jí třeba.

Celý článek...
T.E.A. TECHNIK s.r.o. představuje inovační program zdvižných převodovek TSE

tea-01Modulový flexibilní stavebnicový systém zdvižných převodovek v širokém výkonovém rozsahu 2 až 1.000 kN umožňuje perfektní řešení pohonů při použití standardních komponentů.

Celý článek...
Rizika vibrácií z ručného náradia a nástrojov

vibrace-01Mnoho pracovných činností vyžaduje pravidelné a časté používanie vibrujúceho náradia a vybavenia. Rovnako tiež nakladanie s vibrujúcimi materiálmi, sa vyskytuje v širokom meradle priemyselných odvetví a poskytovania služieb. Napríklad je to stavebníctvo, výstavba a údržba cestných a železničných komunikácií, údržba a úprava nehnuteľností (údržba terénu, parkov, vodných tokov, ciest a tiež ich priľahlých zelených pásov), výroba betónových výrobkov, lesníctvo, zlievarenstvo, ťažké strojárstvo, banská a povrchová ťažba, výroba a oprava automobilov, dodávateľské služby pre verejnosť (práca pre vodárne, plynárne, elektrárne a telekomunikácie), stavba a oprava lodí a iné.

Celý článek...
Moderní spojování a opravy plastových dílů

henkel-01Proč opravovat plastové díly

S rozvojem plastikářství a vývojem moderních plastů roste podíl plastových dílů. Tam, kde se dříve běžně vyskytovaly kovové díly a součásti, nacházíme dnes plastové a těšíme se z výhod, které nám plasty oproti kovům poskytují. Nejedná se jenom o kryty a různé vzhledové doplňky, nýbrž i o funkční součásti. Spolu s tímto rozvojem je třeba modernizovat i náš pohled na údržbu a opravy zařízení. Tradiční údržba se soustředila na opravy kovových součástí, kde se postupem času vypracovala široká škála opravárenských technologií, a to jak mechanických tak chemických, např. opravy kovy plněnými epoxidy atp. Plastové součásti zůstávaly tak trochu stranou zájmu a většinou byly vyměňovány. V současné době, kdy technologie výroby umožňuje, aby součásti tvořily skutečně velké a složité celky, kdy cena těchto plastových dílů je poměrně vysoká a často dosahuje tisíců korun, vystupuje do popředí nutnost opravy těchto dílů. Jelikož oprava je několikanásobně levnější než výměna, je umění oprav plastových dílů konkurenční výhodou, která přispívá ke snížení provozních nákladů.

Celý článek...
METAV – atraktivní pro vystavovatele i návštěvníky

metav-01Tisková konference, pořádaná v první polovině listopadu v Praze, představila nadcházející ročník mezinárodního veletrhu výrobní techniky a automatizace METAV. Od 28.2. do 3.3.2012 otevře své brány na výstavišti v Düsseldorfu. Za více než 30 let si veletrh METAV vydobyl přední pozici ve společnosti evropských veletrhů kovoobrábění.

Celý článek...
BT Optio L – nová řada vychystávacích vozíků

toyota-01Devět nových modelů vyspělých nízkoúrovňových vychystávacích vozíků BT Optio L-série s vysokými nosnostmi 1 200 až 2 500 kg a velkými výškami zdvihu je určeno pro intenzivní vychystávání z první a druhé úrovně v těch nejnáročnějších provozech. Moderní ergonomické řešení nových modelů je důkazem pochopení klíčové role operátora v procesu vychystávání.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
METAV – atraktivní pro vystavovatele i návštěvníky
Rizika vibrácií z ručného náradia a nástrojov
Nové dimenze v decentralizovaných systémech pohonů
České firmy objevují možnosti úspory nákladů překladu technické dokumentace
AMPER 2012 – již 20 let s Vámi!
Elektrická energie z horkého vzduchu
Obrábění
Obrábění dílů pro letecký průmysl
Okamoto - spolehlivé brusky
Pokrokové soustružení závitů
Prototypové formy na plasty pro ověřování sérií
Podavač tyčí nové generace
LASERTEC 65 Shape
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012