Eurazio
Inzerce

Technika News 08.12.2011
08. prosince 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Soutěžte o 3G mobilní internet od U:fonu

KRABICE_Internet-na-rok_NAHLEDInternet ve vánoční krabici je originálním dárkem, který U:fon aktuálně přináší ve dvou zvýhodněných sadách; jeho 3G mobilní internet stále pokrývá největší část populace.

Odpovězte na 3 jednoduché otázky a vyhrajte internet zdarma a další hodnotné ceny. Soutěžit můžete na www.technikaatrh.czdo 26. prosince.
Celý článek...
FABORY

fabory-01- od srpna v nových prostorách

Fabory, specialista na spojovací materiál, má v Česku novou centrálu. Skladovací objekt s kompletním administrativním zázemím byl postaven v CTP parku v Brně-Šlapanicích v těsné blízkosti mezinárodního letiště. Fabory se tak v Brně přestěhovala sice o pár stovek metrů, nicméně v současné době disponuje výrazně většími skladovacími prostory.

Celý článek...
Chemické odlakování rychle, ekonomicky a ekologicky

atotech-01Stoprocentní kvalita povrchové úpravy a nulová zmetkovitost je cílem každého výrobce. Tento cíl je ale prakticky nedosažitelný, tudíž nastává problém, jak opravit vadnou povrchovou úpravu. V lakovnách se navíc kromě opravy zmetků jedná i o odlakování dílů pro repasi, odlakování závěsů, háčků a případně i maskovacího materiálu. Zařízení pro odlakování bývá často kvůli svému „negativnímu vlivu“ na okolí umístěno v nepříliš viditelných místech výroby nebo se, ještě raději, provádí odlakování externě.

Celý článek...
Termokamery FLUKE hlídají vaše investice

10-ahlborn-01V posledním desetiletí vedla rostoucí poptávka po energii k využívání nových zdrojů energie jako alternativy k ropě. Rozvinulo se několik technologií, které zahrnují využití obnovitelné energie, jako je větrná energie, slapová energie nebo sluneční záření.

Celý článek...
Práce kvalitní překladatelské agentury je víc než jen přeposílání e-mailů

star-01V minulých číslech T+T (viz č. 7-8 a 9/2011) jsme si s jednatelem české pobočky STAR Group povídali o výhodách softwaru s překladovou pamětí u technických překladů. Mluvili jsme také o specifikách technického překladu a o náročném postupu při výběru vhodných překladatelů odborných textů. Dnes se budeme ptát na to, v čem se liší způsob práce společnosti STAR od jiných překladatelských agentur, jaké kroky překladatelské projekty nutně vyžadují, aby klient vždy získal kvalitní a rychlou službu.

Celý článek...
Vysokorychlostní PLC

10-rem-01od firmy VIPA s technologií SPEED7 a Ethernetem ve standardu

Řídicí systém 300S od německého výrobce VIPA patří díky technologii SPEED7 mezi nejrychlejší PLC na světě! VIPA PLC jsou programovatelné softwarem Siemens STEP7 a jejich běžná rychlost 30krát přesahuje rychlost PLC srovnatelné třídy, což představuje značné snížení doby cyklu procesů ve výrobě a tím pádem zvýšení produktivity a snížení nákladů na celkový provoz.

Celý článek...
ÖLFLEX® pro high-tech-pneumatiky firmy Continental

10-lapp-01Automobilové pneumatiky musí splňovat nejvyšší požadavky na bezpečnost. Musí pružit, tlumit, držet přímou stopu, být vyvážené, mít dlouhou životnost a přenášet síly v podélném i příčném směru. Výroba takovýchto high-tech-produktů je základní kompetencí německého koncernu Continental. Podnik s hlavním sídlem v Hannoveru je předním výrobcem pneumatik v Evropě.

Celý článek...
Automation Studio–jedno z nejčastěji používaných vývojových prostředí v průmyslu

BuR_Automation_Studio_4Podle nedávno publikovaných výsledků průzkumu provedeného organizací ITQ ve spolupráci s univerzitami a odborným časopisem Computer& AUTOMATION již 16 % německých výrobců strojů a strojních celků programuje řídicí systémy svých výrobků za pomoci vývojového prostředí Automation Studio. Řečeno jinak používá tento softwarový nástroj od společnosti B&R již téměř každý šestý německý výrobce strojů.

Celý článek...
Pasivní odposlechy telefonů

mobilDo zastrčené kavárny v odlehlé vesnici přichází osoba. Nervózně se rozhlédne kolem, sedne si a začne telefonovat. O několik desítek kilometrů dál v zaparkovaném autě sedí další osoba. Klidně upíjí čaj a v reálném čase zaznamenává celý telefonický hovor osoby z kavárny. Ještě nedávno spíše sci-fi scénář, o kterém se jen šuškalo, anebo byl zlomovou scénou ve filmu. A když se nešuškalo, vědělo se, že takové odposlouchávací zařízení má řadu technických nedostatků, které limitují jeho spolehlivost při přenosu informací. Dnes už však běžná realita.

Celý článek...
Veřejná dobíjecí stanice = E.ON + Siemens + Letiště Brno

10-siemens-01Společnost E.ON dnes otevřela další veřejnou dobíjecí stanici, tentokrát v areálu brněnského letiště. Dodavatelem technologie je společnost Siemens a jejím provozovatelem je společnost E.ON.

Celý článek...
Brammer přináší videotipy na snížení nákladů

brammer_obr2Společnost Brammer, celoevropský distributor průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz), uvedla sérii videí dostupných na webových stránkách s cílem podělit se se zákazníky o svou expertízu v oblasti snižování provozních nákladů. Sérii ‘Quick Tips’ (‘Rychlé tipy’) tvoří krátké výstižné klipy, v nichž účinkují specialisté na různé produktové řady a průmysloví odborníci, kteří vysvětlují klíčovou problematiku a navrhují možná řešení. Videa budou k dispozici ke stažení na webové stránce: www.brammertips.com. Video je v původním znění s českými titulky.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Elektrokotle Daline PTE
Zimní výbava
Okenní a dveřní hliníkové profily
Umíme hospodařit?
Pulsor C – první pulzní utahovačka, která přemýšlí sama
Řetězová motorová pila Husqvarna 560 XP
Obrábění
Nástrojová řešení ISCAR pro větrné elektrárny
MILLTAP 700
Vertikální obráběcí centra GENOS pro globální trhy
Převodovka pro automobilový průmysl
OKUMA na EMO Hannover 2011
Společnosti skupiny ZVVZ GROUP se opírají o silné know-how
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
  
Nejnovější akce
Časopis Technika a trh
Aktuální číslo IT CAD Aktuální číslo časopisu IT CAD
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011