Eurazio
Inzerce

Technika News 10.11.2011
10. listopadu 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Víko rozvodové skříně z plastu

24_Plastove_pouzdroKovy automobilů stále více nahrazují plasty. To snižuje hmotnost vozidel, spotřebu, a tedy i emise CO2. Společnost MANN+HUMMEL nyní pro motor vyvinula víko rozvodové skříně z plastu. To snižuje hmotnost a navíc integruje komponenty jako ložisko motoru, olejový filtr a chladič oleje.

Čím nižší je hmotnost vozidla, tím menší je spotřeba a emise CO2. Tato skutečnost přispívá k tomu, že jsou kovy stále častěji vytlačovány plasty – v interiéru i v oblasti motoru. Například nově vyvinuté víko rozvodové skříně z plastu od společnosti MANN+HUMMEL snižuje v porovnání s dosud používaným hliníkem hmotnost o 1,5 až 2 kilogramy. Technika plastů navíc umožňuje integrovat do víka rozvodové skříně doplňkové funkce motoru a s nimi komponenty, počínaje modulem olejového filtru přes ložisko motoru a vodní čerpadlo až po odvětrání klikové skříně. Tím se hmotnost sníží a také lze značně optimalizovat náklady jednotlivých komponentů.

Celý článek...
Konference Moderní elektronické součástky
Čtvrtek 24. listopadu 2011, od 10:00 hod

Národní stavební centrum v Brně, přednáškový sál (Bauerova 10, Brno)

Tato odborná konference každoročně mapuje pestrý svět elektronických konstrukčních prvků a jejich aplikací. Formou odborných přednášek, produktových prezentací a doprovodných výstavek se zde účastníci z oblasti aplikovaného výzkumu, komerčních univerzitních vývojových center a průmyslu pravidelně seznamují s aktuálními technologickými trendy a novinkami uváděnými na trh.
Konference je každoroční příležitostí pro individuální obchodní jednání i neformální setkání, poskytuje prostor pro networking a navazování strategických partnerství.
V letošním roce se akce koná ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem, které rozšíří program konference svým blokem„120 vteřin pro inovativní firmy“. V rámci oficiální části setkání dostane každá společnost 120 vteřin na prezentovází své činnosti a oblastí pro možnou spolupráci.
Účastníci konference Moderní elektronické součástky mají automaticky volný vstup na blok „120 vteřin“ a jsou srdečně zváni k účastii na následném neformálním společenském setkání s pohoštěním a sklenkou vína.

Celý článek...
Nové mikromotoryod společnosti FAULHABER

faulhaberS představením řady 3272... CR společnost FAULHABER nastavila nový standard v kategorii DC-Mikromotorů s grafitovou komutací. Díky materiálům vysoké kvality a speciálním technologickým procesem lze vyrobit vysoce robustní a odolný miniaturní pohon s momentemaž 120 mNm při průměru pouhých 32mm a délce 72mm.
Jeho vyjímečného výkonu lze dosáhnout díky jeho nekovovému systému cívky statoru společnosti FAULHABER, který je nedílnou součástí návrhu celého pohonu. Při jmenovitém napětí mezi 12 V a 48 V dodává vysoký točivý moment a zároveň zajišťuje, že sklon n/M křivky je velice plochý zatímco váha celého DC-Mikromotoru je pouhých 312 gramů.

Celý článek...
Rozhovor o Čínském investičním fóru

cif1Na otázky o právě ukončeném Čínském investičním fóru odpovídá Petr Hýl, autor a vedoucí projektu China Investment Forum.

Proč CIF organizujete?
V Evropě jsou čínský trh a čínské zboží často vnímány negativně. Čína však od svého otevření se světu udělala velký kus práce. Nyní má našlápnuto stát se sofistikovanější ekonomikou, která investuje do technologií a stimuluje inovace. Česká ekonomika stojí na exportu technologicky vyspělých produktů, tím více se pro nás Čína stává perspektivním partnerem. Tento trend však jakoby ucházel pozornosti českých firem. Na listopadové Čínské investiční fórum se sjedou do Prahy zkušení odborníci, kteří ukážou nové příležitosti obchodní spolupráce a především na to, jak jich využít. Uspět na zdejším trhu totiž není otázka náhody, ale dostatku informací, dobré strategie a připravenosti.

Celý článek...
Široký výběr převodníků komunikačních linek od Papoucha

papouch-01Stroje i lidé spolu komunikují různě, tak jako existují různé jazyky, kterými lidé hovoří, tak také existují i mezi zařízeními nejrůznější komunikační linky a protokoly. Některé jsou standardizované, některé se vyvinuly živelně, někdy se jedná o firemní standardy.

Celý článek...
Nejmodernější rádiové dálkové ovládání na trhu

magc1-01Představujeme vám novou řadu výkonných rádiových dálkových ovládání firmy IMET. Již žádné přerostlé, překombinované a těžké ovladače s dlouhými dodacími lhůtami. Získejte ovladače IMET nové modelové řady s podstatně vyššími kvalitativními parametry a vyšší úrovní bezpečnosti.

Celý článek...
Tatra vítězí i na internetu

tatraWebová firemní prezentace společnosti TATRA, a. s. byla vyhlášena vítězem v soutěži WebTop100 v oborovém žebříčku kategorie AUTO-MOTO. Vítězství je o to cennější, že webová prezentace společnosti TATRA, a.s. prošla v posledním roce zcela zásadním upgradem a v pořadí předstihla renomované matadory českého automobilového průmyslu.

Celý článek...
Novinka od Vanadu

vanad-01Tříhořáková automatická rotační pálicí hlava je jedním z nově vyvinutých zařízení nabízených v oboru termického (autogenního) dělení – výroby ocelových výpalků pro nejrůznější oblasti použití. Používá nejmodernější technologii nastavení pracovní výšky pomocí přesného laserového odměřování. Jedná se o zařízení určené pro zhotovování výpalků opatřených na jedné straně (vrchní nebo spodní) nebo na obou stranách úkosem – šikmým řezem požadovaného rozměru.

Celý článek...
Značicí systém MicroMark

efd-01Mikrosprejový značící systém MicroMark od firmy Nordson EFD předchází výpadkům při značení, snižuje údržbu i prostoje a zvyšuje efektivitu. MicroMark precizní sprejový značicí systém Nordson EFD nanáší čisté, konzistentní body a proužky v rozsahu 3,3mm až 30mm bez přestřiku a ucpávání. Navržen pro spolehlivý a bezúdržbový provoz, snižuje dramaticky prostoje na automatických a poloautomatických výrobních linkách.

Celý článek...
BALLUFF – sensors worldwide

balluff-01V září a říjnu letošního roku se firma Balluff představí na dvou významných strojírenských veletrzích – od 19. do 23. 9. 2011 to bude veletrh EMO v Hannoveru, tentokráte také s účastí českých obchodních zástupců a v termínu od 3. do 7. 10. 2011 Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.Na obou veletrzích Balluff představí nové produktu ze svého výrobního programu.

Celý článek...
Mikroskopy se světovou pověstí

mikroskop1Společnost AŽD Praha, která je domácím lídrem v oboru zabezpečovací a sdělovací techniky, zejména pro kolejovou dopravu, dnes rozšířila spolupráci s nadnárodní společností FEI Company, která vyvíjí a vyrábí nejmodernější elektronové mikroskopy dneška. Ryze česká společnost AŽD Praha uvedla v Brně do provozu nové technologicky čisté prostory o výměře 750 m2, v nichž bude vyrábět základní mechanické, elektronické a vakuové části elektronových mikroskopů, které umí manipulovat s částmi hmoty menšími než je vlnová délka světla.

Celý článek...
Variabilní diamantový nástroj pro úpravu povrchů

baublies-01Firma BAUBLIES uvedla na trh nový diamantový nástroj pro úpravy a zpevnění povrchů. Každá obráběná plocha vykazuje typickou strukturu v závislosti na geometrii břitu nástroje a posuvu. Tvar povrchu má rozhodující vliv na výsledky procesu válečkování. Cílem válečkování je hospodárné, jednoduché a spolehlivé dosažení maximální kvality povrchu při současném zvýšení pevnosti a tvrdosti součásti. Je to zároveň jediná operace, kterou je možno na obráběcím stroji dosáhnout vysoce kvalitních povrchů při jednom upnutí.

Celý článek...
Dávkovací technika pro Vaše mazivo

lpw-01Stále se hovoří o nevýhodách minimálního mazání spojených s vysokými náklady na přestavbu nebo že si zákazník nepřeje přechod na jiné mazivo. Přitom má tento systém obrovské výhody…

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Konference Moderní elektronické součástky
Rozhovor o Čínském investičním fóru
Tatra vítězí i na internetu
Značicí systém MicroMark
Mikroskopy se světovou pověstí
Murrelektronik na StreamTech.tv
Obrábění
Společnosti skupiny ZVVZ GROUP se opírají o silné know-how
HST CREATIVE
Svařování hliníku a ocelí stroji Sigma2
Spojení silných – ABSOLENT AB a FILTERMIST Ltd.
Špičkové destičky pro soustružení závitů
Novinka od Vanadu
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
  
Nejnovější akce
Časopis Technika a trh
Aktuální číslo IT CAD Aktuální číslo časopisu IT CAD
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel

starších čísel

 

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011