Technika News 30.10.2014
30. října 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Pozvánka Lunch & Lube

kluber1Tým společnosti Klüber Lubrication ve spolupráci s Filipem Sajlerem, šéfkuchařem a spolumajitelem gastronomické skupiny Perfect, si Vás dovoluje pozvat na unikátní akci „Lunch & Lube", která se bude konat v úterý 11. 11. 2014 v Gröbově vile v Praze na Vinohradech.

Celý článek...
Robotizace pracoviště nástrojových brusek BN 102 CNC

mikro1Firma MIKRONEX vyrábí již řadu let nástrojovou ostřičku BN 102 CNC se čtyřmi či pěti řízenými osami. Uživateli brusek jsou jednak firmy, které na nich udržují své nástroje, případně si vyrábí pro svoji potřebu nástroje speciální, jednak firmy, které vyrábí na těchto strojích nástroje jako finální produkt. Právě v těchto případech často uživatelé volají po snížení nákladů na výrobu především omezením nutnosti přítomnosti obsluhy.

Celý článek...
Nové měřítko u pneumatických otočných jednotek

schunk1S vysoce výkonnou otočnou jednotkou SRM představuje kompetentní lídr pro upínací techniku a uchopovací systémy SCHUNK nové měřítko v oblasti pneumatického otáčení. Již zvnějšku se kondičně zdatný „vytrvalec" výrazně liší od stávajících modulů na trhu. Nejvýraznějšími znaky jsou štíhlá konstrukce, kterou umožnily pro SRM speciálně vyvinuté vysoce účinné tlumiče pro maximální výkon na minimálním prostoru a velký středový průchozí...

Celý článek...
Špičková technologie pro obnovitelné zdroje energie

brJuwi dělá svým systémem Energy Data Manager ohromný dojem v oboru vzdáleného dohledu pro větrné a fotovoltaické elektrárny a bioplynové stanice. Tento špičkový koncept rozšiřuje a optimalizuje již existující vzdálené dohledové systémy poskytnutím RE systému pracujícího v reálném čase s energetickými daty.

Celý článek...
Nová nabíječka baterií

nab1Novinkou na českém trhu je výkonná nabíječka Li-ion baterií do fotoaparátů a videokamer. Nabíječka značky T6 Power je doplněna jak adaptérem do běžné elektrické zásuvky, tak adaptérem do automobilu. Oproti běžně dostupným produktům navíc nabízí vyšší výkon nabíjení, klasickou baterii do digitálního fotoaparátu s kapacitou 650 mAh nabije již za 1 hodinu. Díky své kompaktní velikosti je vhodná nejen pro domácí využití, ale i pro cestování.

Celý článek...
Bezdotykové měření teploty ve sklářství

tsiNávtěvníci veletrhu glasstec, který se konal 21. až 24. října v německém Düsseldorfu, našli ve stánku společnosti Raytek/Ircon řešení bezdotykového měření teploty pro téměř všechny fáze výroby a zpracování skla.

Celý článek...
Nový extrémně odolný nožní spínač pro technická zařízení na lodích a v přístavech

steuteSpolečnost steute, výrobce spínačů pro náročné a složité úlohy, nabízí svým zákazníkům také sortiment produktů určených pro ropné ploiny, lodě a přístavní terminály. Tato zařízené se vyznačují odolností proti slané vodě a robustní konstrukcí, mají vechny potřebné certifikáty a pro místa, kde se to vyžaduje, jsou k dispozici také verze určené do prostředí s nebezpečím výbuchu (Ex). Obrázek produktu: Extrémně odolný nožní spínač pro přístavní terminály.

Celý článek...
Brousicí stroje s polovinou servozesilovačů

brus1Společnost Bottero Group vyvinula a pod názvem «Titan» dodává řadu plně automatických linek pro zpracování skla, schopných oboustranně brousit hrany skleněných tabulí. Stroj se skládá z velkého rámu, které umožňuje běžným způsobem zpracovávat tabule různých velikostí a tvarů bez nutnosti jakékoliv modifikace. Hlavním cílem vývoje bylo vytvořit co nejjednoduí, plně automatický pohonný systém, který by však neměl negativní vliv na efektivitu celého stroje.

Celý článek...
Kolejnice Stress-Free přináejí údržbu bez stresu

tatatKolejnice budoucnosti jsou kolejnice bez zbytkového pnutí - na základě třiceti let výzkumu a zkueností v oblasti tepelných úprav je vyvinula a pod označením Stress-Free dodává firma Tata Steel. Kolejnice, které projdou speciální tepelnou úpravou, mají až pětkrát delí životnost ve srovnání s běžnými kolejnicemi bez tepelné úpravy.

Celý článek...
Soustružení nerezových ocelí a litiny s novými břitovými destičkami Beyond DriveTM od firmy Kennametal

kenn1Nové sorty a povlaky pro mnohem více obrobených dílů na břit. Nové břitové destičky Beyond Drive od firmy Kennametal mají vrchní povlak TiOCN bronzové barvy, který zvyšuje odolnost proti opotřebení a současně funguje jako indikátor opotřebení. Obrábění prožívá na celém světě své oživení, a současně s tím roste konkurence a zvyšují se požadavky na zkrácení dodacích lhůt. To vytváří na výrobce tlak, aby dodávali více...

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
S plnou sílou kooperace
Společnost PRIMA BILAVČÍK spouští internetový obchod
Zájem o veletrh vzrostl: 56. MSV navštívilo více než 76 000 návštěvníků
Získejte zdarma WiFi router
BRAMMER distibuuje nový celoevropský katalog ROEBUCK
HIWIN na MSV Brno – nová řada laserových řezací strojů
Obrábění
Soustružení nerezových ocelí a litiny s novými břitovými destičkami Beyond DriveTM od firmy Kennametal
Robotizace pracoviště nástrojových brusek BN 102 CNC
RopeCAM ? software pro CNC obrábění závitů
Problémy při obrábění materiálů ISO P
Jeden pro všechny KASTOwin – zcela nová řada automatických pásových pil
HIGH Q PRODUCTIVITY – nástroje a vyměnitelné břitové destičky
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán