Eurazio
Inzerce

Technika News 06.02.2014
06. února 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Designová studie ŠKODA VisionC

skoda obr1Premiéra na autosalonu v Ženevě 2014: Vrcholem prezentace značky ŠKODA u Ženevského jezera bude letos představení designové studie ŠKODA VisionC. Tato studie zahajuje další fázi dynamického rozvoje modelového portfolia a designu značky ŠKODA, který probíhá několik posledních let. Další krok v evoluci designu vozů ŠKODA podtrhuje vzestup značky. ŠKODA v současné době, v rámci největší modelové ofenzívy v historii automobilky, rozšiřuje svou modelovou paletu. Význam designu vozů ŠKODA roste a dokazuje emocionální náboj a sílu značky. Tvarosloví dynamicky elegantního pětidveřového kupé je úvodem do další etapy evoluce: Design značky ŠKODA bude expresivnější, dynamičtější a emocionálnější. Studie pětidveřového kupé zároveň ukáže možnosti inovativních koncepcí karoserií.

Celý článek...
Vrtulník vynesl beton na nejvýše položené místo v ČR

beton obr1Sněžka, nejvyšší hora České republiky, se může pyšnit dalším prvenstvím: Stala se nejvýše položeným místem, kam byl u nás doposud dopravován beton. Více než 500 m3 betonu vynesl na stavbu nové lanovky vrtulník. Sněžka totiž leží v Krkonošském národním parku a vjezd speciální techniky na stavbu byl výrazně omezen. Veškerý beton pro výstavbu nových patek lanovky a stavbu stanic v Peci pod Sněžkou, na Růžové hoře i na Sněžce dodala betonárna Trutnov, která patří mezi provozy TBG Východní Čechy (člen skupiny Českomoravský beton, a.s.).

Celý článek...
Průmyslová relé Omron mají novou patici

omron obr1Pro další zvýšení univerzálnosti populárních velmi výkonných průmyslových paticových relé G2RS uvedla společnost Omron na trh novou patici vybavenou stupňovitým uspořádáním klíckových svorek. Nové patice, vhodné pro použití spolu s pevnými vodiči do průřezu 14 AWG a s lankovými vodiči o průřezu od 0,5 mm2 do 2,5 mm2 s dutinkami nebo bez, umožňují umístit dva vodiče do jedné dutinky a tak snadno realizovat přemosťující a větvící se spojení. Nové patice jsou dostupné ve dvou verzích: typ P2RF-05-ESS pro použití s jednopólovými relé G2RS a typ P2RF-08-ESS pro dvojpólová relé. Obě verze jsou doplněny o volitelný klip s duální funkcí bezpečného uchycení relé v patici a vyhazovače pro jednoduché vyjmutí relé v případě potřeby. Mezi další příslušenství patří popisné štítky a propojovací můstky.

Celý článek...
Komunikační brána Netbiter pro dohled nad průmyslovými zařízeními

net1Společnost HMS Industrial Networks právě představuje novou komunikační bránu, která zjednodušuje dohled nad průmyslovými zařízeními a jejich řízení na dálku. Komunikační brána má lepší konektivitu a větší výpočetní výkon než předchozí verze, a proto je vhodná pro dálkovou správu a konfiguraci elektrických generátorů, chladicích zařízení, UPS, větrných turbín a jiných průmyslových strojů a zařízení.

Celý článek...
HIWIN ovládá manipulátory

hiwin1Společnost HIWIN s.r.o. Brno je lídrem na trhu s lineárními systémy a polohovacími jednotkami. Vytváří speciální aplikace podle potřeb předních výrobců průmyslových strojů i menších firem. Mimo jiné dodává „na klíč" originální portálové systémy pro manipulační zařízení. „Naším trendem jsou speciální víceúčelové aplikace, které řeší specifika výrobních programů zákazníka," říká vedoucí oddělení Polohování a hlavní konstruktér firmy HIWIN, ing. Martin Kaván. „Na základě požadavků zákazníka na pohybovou hmotnost, dynamiku a přesnost pohybu vytvoříme kompletní víceosý polohovací systém, ale konečná funkce zařízení je už v jeho v rukou. To znamená, že může stroj osadit laserem, vřetenem, měřícím zařízením nebo uchopovacím nástrojem."

Celý článek...
EvoFlat MSS, plně izolovaná

danfossEvoFlat je kompaktní a snadno ovladatelná bytová stanice. Jednotka EvoFlat je vhodná zejména pro dvoutrubkové systémy v obytných budovách, do kterých vede sekundárně připojený systém dálkového vytápění, systém blokového vytápění nebo centrálně umístěný systém s boilerem. EvoFlat je k dispozici jako vestavěná verze se zápustnou skříní nebo jako verze pro montáž na stěnu.

Celý článek...
BRAMMER CZECH zhodnotila velmi úspěšný rok 2013

brammerBrammer Czech a.s., součást skupiny Brammer Group, předního celoevropského distributora průmyslového výrobního vybavení a služeb pro MRO (údržba, oprava, provoz), vyhodnotila své působení na trhu v roce 2013. Společnost úspěšně pokračovala v konsolidaci svých činností, a sice přestěhováním se do nového Národního distribučního centra („NDC"), které bylo oficiálně představeno médiím v listopadu 2013. Tento centralizovaný přístup v distribuci a prodeji znamená, že společnost je nyní připravena systematicky zvyšovat svou regionální působnost, zajišťovat nové aktivity, a rozvíjet své odborné služby Insite ™.

Celý článek...
Jak ušetřit za nákup nového transformátoru?

panther1Česká společnost Blue Panther, která má 20letou tradici v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie, zajistila úsporu nákladů při rozšiřování technologií ve výrobním podniku zaměřeném na hliníkové tuby. Díky auditu parametrů elektrické energie bylo potvrzeno, že instalace nové linky nevyžaduje navýšení kapacity na straně transformátorů. Uspořené náklady tak činily až 1 100 000 Kč. Měření bylo provedeno za účelem zjištění skutečného stavu parametrů elektrické sítě (elektřiny – ne rozvodů) na straně NN (nízkého napětí) v závodě na výrobu hliníkových tub vzhledem k jejich plánům na další rozšiřování výroby.

Celý článek...
Robustní RFID nosič dat s extra velkou pamětí

ball1Balluff představil na veletrhu SPS IPC Drives novou generaci nosičů dat až osmkrát rychlejších než běžné nosiče dat a s extra velkou pamětí, až 128 kB. Protože mají rychlost přístupu až osmkrát větší než standardní nosiče dat podle ISO 15693, jsou ideální volbou pro úlohy sledování polotovarů, kde je třeba pracovat s velkými objemy čtených a zapisovaných dat – např. u montážních linek v automobilovém průmyslu. Nosiče dat vybavené pamětí FRAM nevyžadují údržbu, nepotřebují externí napájení a mají v podstatě neomezený počet cyklů čtení a zápisu. Díky vysokému stupni krytí (až IP68) zaručují bezproblémovou komunikaci s velkou úrovní zabezpečení dat i v náročných podmínkách.

Celý článek...
Inovativní spojovací systémy poskytují efektivní ochranu vůči uvolnění a krádeži

arnold1Nové spojovací systémy poskytují maximální zabezpečení - nemohou být povoleny standardním příslušenstvím - redukují náklady na přídavné prvky a bezpečné materiály - zajišťují snadný přechod ze současných spojovacích systémů. Použití speciálních spojovacích prvků pro zabezpečení důležitých zařízení je běžnou praxí již po mnoho let. Požadavky zákazníků jsou na spojovací systémy v této kategorii velice komplexní. Můžeme je obecně rozdělit do dvou hlavních skupin : dočasné a trvalé spoje.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Vrtulník vynesl beton na nejvýše položené místo v ČR
Designová studie ŠKODA VisionC
Největší lustr světa s LED světly od společnosti GE
Jaký bude svět televizí v roce 2014?
Firma HENNLICH hostí 4. Česko-saskou inovační burzu
Teplárenské sdružení Vás zve na Dny teplárenství a energetiky
Obrábění
Nástroje Renishaw pro měření a analýzu lopatek
Stroje pro nástrojárny
Od generálních oprav ke kompletním dodávkám
Inteligentní revoluce začíná právě teď
Metoda CMT Braze+ snižuje investiční a provozní náklady při pájení
MGM Tábor, CNC stroje pro termické dělení
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán