Eurazio
Inzerce

Technika News 19.12.2013
19. prosince 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
SPRINT pro vysokorychlostní měření obrobku

renishaw obr2Na podzim 2013 uvedla společnost Renishaw na trh měřicí systém SPRINT™, kontaktní skenovací systém pro vysokorychlostní měření obrobku na CNC obráběcích strojích. Systém SPRINT představuje zcela novou generaci technologie skenování přímo na stroji. Umožňuje rychlé a velmi přesné snímání dat o tvaru a profilu prizmatických, ale i složitých 3D komponent a přináší nové možnosti při řízení procesu. Systém SPRINT byl vyvinut ve spolupráci s uživateli, předními světovými strojírenskými podniky. SPRINT přináší zcela nové možnosti řízení procesu zejména pro CNC výrobní systémy zaměřené na práci s velmi vysokou přidanou hodnotou.

Celý článek...
Osvětlení na pracovišti

ver 0Špičkové kancelářské osvětlení využívající LED zdroje v souladu s přirozeným denním světlem vytváří lepší pracovní prostředí, vysvětluje Jeanine Chrobak, Business Development Manager LED EUMEA, společnosti Verbatim. Pro mnoho facility manažerů, je hlavním motivem přechodu na LED osvětlení snížení provozních nákladů kanceláře, a to prostřednictvím snížení spotřeby energie a méně častou údržbou. Ale tyto výhody by neměly převážit nad potřebou kvalitního světla. Pouhé zvýšení účinnosti na úkor vizuálního pohodlí a vhodného rozdělení světla by byl nezdravý kompromis. V tomto duchu je nastavena nejnovější evropská norma na vnitřní osvětlení pracoviště, EN 12464-1, která je vytvořena ke zlepšení osvětlení kanceláří pomocí LED.

Celý článek...
Stromeček, který jen tak neopadá

sie1Nejspíše jako zbytečné plýtvání přišlo Olafu Rehmovi, inženýru společnosti Siemens, vyhazovat vánoční stromeček už na Tři krále. Rozhodl se tedy problém vyřešit jednoduchým způsobem – vyrobil si stromeček vlastní, který nejenže neopadá, ale jenž vydrží v podstatě vše. Stromeček je totiž vytištěný ve speciální 3D tiskárně z oceli legované niklem, která patří k nejhouževnatějším druhům oceli a odolává teplotám až do 1300 °C. Primárně se proto využívá například ve spalovacích komorách plynových turbín. Stromeček, na kterém si vyláme svůj pověstný zub i sám čas, tak hezky demonstruje možnosti 3D tisku, s jehož pomocí je možné vyrábět i součástky jinak jen těžce dosažitelných tvarů.

Celý článek...
O 40 % více místa ve vašem rozváděči

pfefr1Společnost Pepperl+Fuchs doplnila svůj široký sortiment I/O modulů o modul poloviční velikosti s osmi digitálními vstupy a nabízí nejkompaktnější moduly distribuovaných I/O pro automatizaci procesní výroby. Štíhlé moduly šetří cenné místo v rozváděči, a tím snižují náklady na jeden I/O kanál. Společnost Pepperl+Fuchs doplňuje svůj široký sortiment extra štíhlých modulů o nově vyvinutý modul s osmi digitálními vstupy. Společnost Pepperl+Fuchs mohla tyto nové moduly zákazníkům nabídnout díky přepracování jejich elektrické konstrukce. Nový kryt modulů digitálních vstupů má poloviční šířku než předchozí verze, a to zejména díky úsporné konstrukci připojení. Dva zásuvné konektory nacházející se na čelní straně mají každý osm kontaktů. Inovovaný kryt má navíc pro každý z osmi kanálů stavové LED, které umožňují rychlou diagnostiku a zjednodušují uvádění do provozu a údržbu.

Celý článek...
Komunikace přes vysílačky přes celou ČR

vysilacka-foto LRStaronové komunikační zařízení, tzv. PTT (push to talk = zmáčkni a mluv) vysílačky, si připravil pro firemní i rezidentní zákazníky mobilní operátor Air Telecom. Vysílačky jsou totiž na trhu stále hojně využívanou platformou. Mají uplatnění zejména v praxi jednotlivců i firem, ať už ve stavebnictví, dispečinků taxislužeb, logistiky a autodopravy nebo v dalších oblastech. Vysílačky v rámci mobilní sítě však v ČR provozuje jen Air Telecom (značka U:fon). Výhodou je i akční rádius po celé České republice, nejen na krátkou vzdálenost, a samozřejmě cena.

Celý článek...
Kompaktní programovatelné automaty X20 s integrovanými I/O

brr1Společnost B&R rozšířila řídicí systém X20 o novou řadu programovatelných automatů s integrovanými I/O. Stejně jako u ostatních systémů řady X20 lze dodatečné I/O moduly připojit přímo na řídicí jednotku nebo vzdáleně pomocí kabelů. Nová kompaktní PLC jsou nabízena v několika variantách s různou úrovní výbavy a výkonnosti. Standardně jsou dodávána s celkem 32 zabudovanými digitálními a analogovými I/O kanály a procesorem řady x86. K dispozici jsou také integrovaná rozhraní pro sběrnice Powerlink, standardní Ethernet, CAN, RS-232 a USB.

Celý článek...
Makroskop VR-3000 pro rychlá bezdotyková trojrozměrná měření.

keyence obr1Společnost Keyence zkombinovala pokrokovou optickou konstrukci svých digitálních mikroskopů s vysokorychlostní a vysoce přesnou metodou prostorového měření, kterou používá u svých dotykových sond. Výsledkem je makroskop – zařízení pro rychlá trojrozměrná měření. Zařízení VR-3000 Series jako první na světě využívá algoritmus pro rychlá trojrozměrná měření, umožňující prostorové měření povrchů: simultánně měří výšky profilu, úhly a poloměry. Snadno mohou být měřeny úchylky tvaru, jako přímost, rovinnost nebo válcovitost. Tři dvojitě telecentrické objektivy mají minimální zkreslení a zaručují přesné měření v celém měřicím poli. Na rozdíl od většiny měřicích zařízení, která jsou velmi rozměrná, je VR-3000 kompaktní zařízení se snadným použitím.

Celý článek...
EPLAN Fluid a EPLAN Harness proD

eplan obr1Společnost EPLAN jako Global Encompass Partner společnosti Rockwell Automation zařadila do nabídky Encompass produktů nové systémy EPLAN Fluid a EPLAN Harness proD. Se systémy EPLAN mohou uživatelé obousměrně synchronizovat svá konstrukční data s daty řídicích systémů Rockwell Automation. EPLAN Fluid je nástroj pro automatizované vytváření projektu a dokumentaci schémat fluidních systémů v oblasti hydrauliky, pneumatiky, chlazení a mazání. Platforma EPLAN spojuje fluidní technologii se všemi ostatními inženýrskými obory, tak aby různé inženýrské úkoly byly prováděny souběžně a tím byl celý proces projektování urychlen.

Celý článek...
3D tisk z keramiky, dřeva i bavlny

3dfactories obr3Oblast 3D tisku zažívá v poslední době nebývalý rozmach. Každý den přicházejí zprávy o nových modelech 3D tiskáren, které tisknou se stále větší přesností. Raketový pokrok lze sledovat v rostoucí velikosti i konstrukční komplikovanosti tisknutelných 3D objektů. Pokrok se však nezastavuje jen u zařízení. V posledních měsících byla představena řada nových materiálů, se kterými se značně posunuly hranice možností 3D tisku. Které materiály jsou stálicemi 3D tisku a které materiály tomuto odvětví věští slibnou budoucnost? To se dozvíte v následujícím článku.

Celý článek...
Changhong představil svoji první zakřivenou TV

telJeden z největších výrobců LED televizí na světě, společnost Changhong, představil svůj první zakřivený televizor. Stalo se tak na nedávném veletrhu China Science and Technology City Fair v čínském městě Mianyang. Model, který se bude prodávat pod typovým označením 3D55C8000i, je vůbec prvním zakřiveným televizorem vyrobeným čínskou firmou. Changhong si od tohto modelu slibuje vyšší konkurenceschopnost vůči silným značkám z Japonska či Jižní Koreje.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Changhong představil svoji první zakřivenou TV
Stromeček, který jen tak neopadá
Vánoční nabídka potravinářských maziv
Značení a dekorace plastu lasery
Jak otestovat náhradu kolenního kloubu?
Nositel Nobelovy ceny za fyziku přednášel na brněnském VUT
Obrábění
SPRINT pro vysokorychlostní měření obrobku
Upínání obrobků pomocí modulového uspořádání kruhových pólů
Kennametal a Sumitomo Electric podepsaly dohodu o dodávkách systému KM4X
Van Hool rozšiřuje robotické svařování
Nástroje pro povrchové opracování nerezové oceli
Rodina nástrojů WIDIA Vari
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán