Eurazio
Inzerce

Technika News 05.12.2013
05. prosince 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Jak otestovat náhradu kolenního kloubu?

kolenoZatímco výměna vadných součástek na strojích je běžná věc, někdy je potřeba vyměnit „nefunkční díl" i člověku, například kloub. Nároky na funkčnost a trvanlivost umělých kloubů však neustále rostou. Biomedicínské inženýrství se snaží vyvinout lepší bio materiály, a zajistit kvalitnější výrobní procesy tak, aby se odstranily problémy se špatným umístěním náhradního kloubu. Protože není z praktických ani etických důvodů možné zkoušet kloubní náhrady v reálných podmínkách na lidech, vyrábějí se simulátory, na kterých se klouby testují jak z hlediska poloh, tak z hlediska síly pro různé typy pohybu, ať už je to například chůze, sed a vztyk nebo běh.

Celý článek...
Linde MH dodala vozíky na CNG pro Isover

Linde-MH-dodala-voziky-na-CLinde Material Handling (Linde MH), přední dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, dodal flotilu nových CNG vysokozdvižných vozíků do společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover, která vyrábí tepelné, zvukové a protipožární izolace. Linde MH dodala do Isoveru celkem 18 vysokozdvižných vozíků na CNG pohon s označením Linde H16 a Linde H20. Ty nahradí stávající dieselové vozíky v oblasti manipulace výrobků mezi výrobními linkami, ve skladech a při nakládce expedovaných výrobků a zboží. Vyznačují se nejen efektivitou provozu, úsporou nákladů na pohonné hmoty, ale i výbornou manévrovatelností a vysokým komfortem pro řidiče. Vozíky s pohonem na stlačený zemní plyn budou využívat novou plnicí stanici CNG, která byla uvedena do provozu na konci listopadu v prostorách společnosti Isover v Častolovicích.

Celý článek...
Společnost Jungheinrich otevírá nový závod na výrobu systémových vozíků

jungheinrich1Společnost Jungheinrich investovala 40 milionů eur do výstavby nového výrobního závodu v Degernpointu - průmyslové zóně poblíž bavorského Moosburgu. Je to další krok na cestě k rozšíření pozice společnosti na trhu a jejím trvalém udržení. 27. listopadu 2013 otevřela společnost Jungheinrich v průmyslové oblasti Degernpoint, v bezprostřední blízkosti svého závodu v bavorském Moosburgu, svůj nový výrobní závod na výrobu systémových vozíků. Tyto vozíky se dosud vyráběly v závodu Moosburg. Od listopadu již probíhá jejich výroba v aktuálně nejmodernějším závodě na výrobu systémových vozíků na světě. Výstavba nového závodu byla nutná, protože kapacitu závodu Moosburg již nešlo rozšířit. Výstavba trvala zhruba 16 měsíců.

Celý článek...
Soutěž „GibbsCAM za vizitku

gibbscam logo1V rámci letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně zorganizovala firma PROFIKA s.r.o. ve spolupráci se společností technology-support s.r.o. soutěž nazvanou „GibbsCAM za vizitku". Této soutěže se bylo možné zúčastnit jménem firmy, družstva nebo jako OSVČ, které vlastní CNC obráběcí stroj nebo mají za předmět podnikání kovoobráběčství/zámečnictví či podobné činnosti spojené s obráběním kovu. Hlavní cenou byla výhra technologického softwaru GibbsCAM (vítěz si mohl vybrat buď GibbsCAM Produkční frézovací software, nebo GibbsCAM Produkční soustružnický software).
Prvním krokem k tomu, aby se zájemci o GibbsCAM dostali do hry, bylo vhození vizitky či napsaného kontaktu do vázy umístěné na stánku firmy PROFIKA. Druhým krokem bylo správné zodpovězení dvou otázek: „Jaké je křesní jméno zakladatele a tvůrce software GibbsCAM?" a „Kolik má maximálně otáček protivřeteno na CNC soustružnickém centru s protivřetenem HYUNDAI WIA L150LMSA?".

Celý článek...
B&R rozšiřuje úspěšnou skupinu operátorských panelů Power Panel

br1Společnost B&R rozšiřuje svou úspěšnou skupinu operátorských panelů Power Panel o dvě nové řady přístrojů – řadu terminálů Power Panel T a řadu řídicích jednotek Power Panel C. Přístroje obou řad mají displej s dotykovou obrazovkou. Terminál Power Panel T30 má vestavěný webový prohlížeč a je tudíž vhodný pro webové technologie, nebo může být použit i jako VNC klient. Terminály jsou nabízeny se čtyřmi velikostmi displeje typu TFT s úhlopříčkou od 4,3" do 10,1". Jsou vybaveny dvěma ethernetovými a dvěma USB rozhraními a nabízeny v široké škále provedení.

Celý článek...
Nositel Nobelovy ceny za fyziku přednášel na brněnském VUT

smith1Společnost Honeywell dnes zahájila na Vysokém učení technickém v Brně dvoudenní program inspirativních diskusí se studenty a pedagogy této vysoké školy. Hlavním hostem programu je nositel Nobelovy ceny za fyziku dr. George Smith. Návštěva George Smithe na Vysokém učení technickém v Brně organizovaná divizí Honeywell Hometown Solutions je již třetí v pořadí, kdy Honeywell umožnil vystoupení laureátů Nobelovy ceny na této vysoké škole. Honeywell si prostřednictvím iniciativy Honeywell Initiative for Science and Engineering (HISE) klade za cíl kultivovat a inspirovat další generace vědců a techniků a poskytnout studentům vědních oborů příležitost setkat se s nositeli Nobelovy ceny za fyziku a chemii.

Celý článek...
Kupujeme baterii do notebooku?

 

6 věcí, na které si dát pozor

baterie 01 ISS 1200 00014Náhradní baterie může být praktickým a vítaným dárkem pro každého vlastníka notebooku, zvláště pokud už staré baterii dochází dech a vydrží sotva pár minut. On-line nákup je nejrychlejší volbou, skrývá ale možná rizika. Ať už kupujete náhradní baterii jako vánoční dárek, nebo pro sebe s vidinou dlouhých zimních večerů s notebookem, věnujte pozornost následujícím radám.

 

Celý článek...
Sofie přivítá trolejbusy ze Škody Electric

skoda Trolejbus Sofie-1V ulicích Plzně se na začátku prosince při zkušebních jízdách objevil první z flotily nových trolejbusů, které vyrábí pro hlavní město Bulharska společnost Škoda Electric. Plzeňská společnost bude nové vozidlo expedovat do Sofie po dokončení testovacích jízd - transport do Bulharska se odehraje ještě před Vánoci. V příštím roce bude premiérový trolejbus následovat dalších 49 vozidel.

Celý článek...
Kybernetických útoků přibývá

 

Kybernetických útoků přibývá, zabezpečení však stále pokulhává

Cyber 03A10888Kybernetických útoků na české banky, úřady a firmy přibývá. S rostoucí závislostí celé společnosti na informačních technologiích vzrůstá i riziko jejich zneužití. Nejen významné instituce, ale ani menší firmy či domácnosti proto nesmí nadále podceňovat zabezpečení. Vyplývá to ze zkušeností počítačových expertů a rovněž z nedávno publikované zprávy Vojenského zpravodajství. Ta zmiňuje stále propracovanější a hojnější případy kybernetických útoků a počítačové špionáže.
Vojenské zpravodajství zaznamenalo zvýšenou snahu o průnik do systémů ministerstva obrany a Armády ČR už v roce 2012. Kybernetické útoky za použití  sofistikovaných virů pak prokázaly narůstající schopnost hackerů působit proti kritické národní infrastruktuře. „Vojenské zpravodajství hodnotí, že rozsah i frekvence aktivit těchto subjektů budou strmě narůstat podobně jako kybernetický potenciál ozbrojených sil řady států. Kybernetické útoky budou propracovanější, čímž porostou náklady na ochranu proti nim a na odstranění jejich následků," varuje dokument Vojenského zpravodajství.

 

Celý článek...
Nový SolidWorks Electrical

swJestliže navrhujete, nebo vyrábíte vložené elektrické systémy, jistě chcete, aby byly co nejlépe integrovány do finálního výrobku, aby čas potřebný k uvedení výrobku na trh a náklady byly zredukovány na minumum a závady eliminovány. Nyní můžete zjednodušit Váš návrhový proces díky softwaru SolidWorks® Electrical a SolidWorks® Electrical 3D:

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Jak otestovat náhradu kolenního kloubu?
Nositel Nobelovy ceny za fyziku přednášel na brněnském VUT
Pozor na ověřovací lhůty vodoměrů
Logistické etikety s SSCC čárovým kódem
Konec hladu na světě, nové srdce za pár hodin a zbraně pro všechny?
FedEx se připravuje na nejrušnější den v roce
Obrábění
Kennametal a Sumitomo Electric podepsaly dohodu o dodávkách systému KM4X
Van Hool rozšiřuje robotické svařování
Nástroje pro povrchové opracování nerezové oceli
Rodina nástrojů WIDIA Vari
Seco rozšiřuje řadu držáků EPB 5600 Shrinkfit
Hospodárná kusová výroba upínacích přípravků
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán