Eurazio
Inzerce

Technika News 28.11.2013
27. listopadu 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Okamžitá detekce vad laku

CV kamerySpolečnost Gemalto zlepšila svou produktivitu použitím systému strojového vidění CV-5000 od společnosti Keyence pro kontrolu průhledné ochranné vrstvy laku na mikromodulech čipových karet. Je-li zjištěna vada, je výroba okamžitě zastavena. Francouzský výrobce čipových karet Gemalto patří ke špičce v tomto rychle rostoucím oboru. Sortiment sahá od aplikací bankovních karet s mikroprocesorem a karet SIM nebo UICC pro mobilní telefony, přes elektronické pasy a čipové identifikační karty až po karty pro on-line autentizaci a bezkontaktní platební systémy. Pro implementaci karet, dálkový dohled nad aplikacemi a zabezpečení osobních informací uložených v těchto zařízeních dodává Gemalto software pro servery, konzultace, školení a širokou škálu outsourcovaných služeb.

Celý článek...
ARPRO s vylepšenou ochranou proti elektrostatickému výboji (ESDP)

arpr1Z materiálu ARPRO® ESDP je nyní možné lisovat složité trojrozměrné, opakovaně použitelné obaly (materiál na podkládání a prokládání nákladu), které zabezpečují ještě vyšší bezpečnost dodávky – chrání před elektrostatickým výbojem a nárazy. Materiál ARPRO® ESDP lze ještě více využívat v obalech pro křehké elektronické zboží v automobilovém odvětví a v elektronickém průmyslu. Přínosem materiálu ARPRO® ESDP je, že jeho použití lze rozšířit na oblasti, kde se uplatní jeho nízká hmotnost, odolnost proti nárazům a ochrana proti elektrostatickému výboji.

Celý článek...
Nová řada světelných majáků FX15

majak1Firma R. STAHL představuje nová zařízení pro výstražnou signalizaci, která odolávají extrémním podmínkám prostředí – např. jejich rozsah pracovních teplot je od –55 °C do +70 °C. Světelné majáky FX15 se vyznačují tělesem z polyesteru vyztuženého skleněnými vlákny, který je odolný proti korozi. Krytí je IP66 nebo IP67. Všechny upevňovací díly jsou z korozivzdorné oceli. Standardní provedení tělesa je černé, ale k dispozici jsou i varianty s červeným, žlutým nebo modrým lakem. Kryt majáku je chráněn mřížkou z korozivzdorné oceli; samotný kryt je z ohnivzdorného polykarbonátu. Jako světelný zdroj se používá vysoce svítivá xenonová výbojka. Světelné majáky FX15 blikají jednou za sekundu.

Celý článek...
Kennametal a Sumitomo Electric podepsaly dohodu o dodávkách systému KM4X

KM4XKennametal a Sumitomo Electric podepsaly licenční dohodu, podle níž Sumitomo Electric globálně poskytne svým zákazníkům nové pokročilé upínací řešení KM4X od Kennametalu včetně podpory. Sumitomo Electric, celosvětový vedoucí dodavatel elektrických vodičů, optických vláken a řezných nástrojů, zde vidí významné přínosy pro své zákazníky z oblasti výroby. Kombinací vysoké upínací síly a optimalizovaných stupňů přesahů poskytne KM4X™ od Kennametalu robustní spojení, extrémně vysokou tuhost a dovolené zatížení v ohybu pro mnohem větší výkon při obrábění vysokopevnostních slitin a dalších materiálů.

Celý článek...
Nový integrovaný cylindrický zámek pro jističe NZM

NZM-jistic-se-zamkemEaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, nově nabízí NZM jističe se zabezpečením pomocí zámku s cylindrickou vložkou. Zámek je buď integrován do těla přepínače, nebo je součástí řetízkového zajištění zařízení. Je možné uzamknout i několik spínačů zároveň. Využití jističů NZM s integrovaným zámkem je v rámci ochrany rozvodů střídavého i stejnosměrného proudu, kabeláže, motorů, generátorů i transformátorů.

Celý článek...
Snadnější a efektivnější analýza dat, to je nová STATISTICA 12

logo-StatistikaVýkonná verze analytického nástroje STATISTICA od společnosti StatSoft se dočkala uvedení již 12. verze na českém a slovenském trhu. Analytický systém STATISTICA, jehož dvanáctou verzi společnost StatSoft CR nyní uvedla na trh, je široce využíván ve společnostech jako klíčový prvek zvýšení produktivity, udržení nejvyšších standardů a zvýšení jistot. Používá se jak v oblastech detekce podvodů a řízení rizik, finančního plánování, řízení vztahů se zákazníky, data miningu, kontroly kvality, tak i v lékařství, výzkumu, vývoji, výuce a dalších oblastech, kde je nezbytné statisticky analyzovat a vyhodnocovat data.

Celý článek...
Tester zářivek a úsporných žárovek Amprobe LT-10

zariv1Společnost Amprobe představuje na českém trhu nový tester zářivek Amprobe LT-10-EUR - výjimečný nástroj pro odhalování problémů se svítidly jak v průmyslových halách, tak i v kancelářských prostorech. Jedná se o řešení pro vyhledávání problémů s žárovkami, konektory a s napětím. Tester LT﷓10 s promyšlenou konstrukcí zcela mění způsob, jakým lze testování provádět. Díky možnosti okamžitého zjištění stavu je práce servisních techniků a údržbářů řádově efektivnější, hospodárnější a prakticky bez námahy. Místo snahy o vyhledávání problému lze LT-10-EUR vytáhnout z kapsy a získat odpovědi během několika sekund. A místo snahy o hledání řešení lze problém začít řešit ihned, což šetří drahocenný čas.

Celý článek...
Logistické etikety s SSCC čárovým kódem

skladZcela nový on-line nástroj pro tvorbu logistických etiket s SSCC (Serial Shipping Container Code) čárovým kódem připravila pro všechny firmy – dodavatele, jejichž informační nebo skladový systém nepodporuje označování palet SSCC kódy, společnost CCV Informační systémy. Na adrese www.sscc.cz je možné si nyní etikety s SSCC kódem během krátké chvilky nejen vygenerovat, ale rovnou i vytisknout. Uvedený nástroj je k dispozici zcela zdarma a každý zájemce si může jeho prostřednictvím vytvořit libovolné množství logistických etiket.

Celý článek...
Konec hladu na světě, nové srdce za pár hodin a zbraně pro všechny?

3dMýty a fakta o 3D tisku
V poslední době se kolem 3D tisku a 3D tiskáren vyrojila mračna senzačních zpráv, které čtenáře zároveň těšily i děsily, a novinářům doslova nedaly spát. Projděme si společně hlavní mýty o 3D tisku, okomentované a uvedené na pravou míru českým odborníkem na 3D tiskárny, Markem Zlochem.

Celý článek...
ZKL buduje v Klášterci nad Ohří projekt za 150 milionů

zkl1České strojírenství si během krize i v období bezprostředně po ní dokázalo udržet dobré jméno. Důkazem je brněnský strojírenský koncern ZKL, který dlouhodobě pracuje na zvyšování své konkurenceschopnosti, realizuje rozsáhlé investice do nových technologií i lidských zdrojů. To se týká nejen mateřského závodu v Brně, ale také výroby v Klášterci nad Ohří. Ta si prošla krušnými časy, existenční krizi způsobenou důsledky zmanipulovaného konkurzu prohlášeném v r. 2002 soudcem JUDr. Berkou, který však dokázala překonat a nyní vykazuje výrazný vzestup.

Celý článek...
Roční výroba stříbrného prášku v SAFINĚ dosahuje 15 tun

safi1Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, rozšiřuje svoji výrobu na poli práškové metalurgie. Zavedla do výroby vlastní atomizér a díky investicím do vývoje a nových technologií patří v tomto oboru ke špičce – stříbrné a měděné prášky se stejnými parametry umí vyrobit jen 10 % firem z oboru na světě. Ročně SAFINA vyrobí přibližně 15 tun stříbrných prášků, které využívá jako polotovar k výrobě dalších produktů nebo k přímému prodeji. Nově SAFINA nabízí také měděný prášek. Kromě stříbrných a měděných prášků vyvíjí a testuje prášky různých kovů dle individuálních požadavků. Nejčastěji jsou drahokovové prášky využívány v elektrotechnickém průmyslu a při povrchových úpravách různých druhů materiálů.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Pozor na ověřovací lhůty vodoměrů
Logistické etikety s SSCC čárovým kódem
Konec hladu na světě, nové srdce za pár hodin a zbraně pro všechny?
FedEx se připravuje na nejrušnější den v roce
Čtečka PocketBook Basic Touch s multidotykovým displejem
Uložte si data z Úschovny trvale online
Obrábění
Kennametal a Sumitomo Electric podepsaly dohodu o dodávkách systému KM4X
Van Hool rozšiřuje robotické svařování
Nástroje pro povrchové opracování nerezové oceli
Rodina nástrojů WIDIA Vari
Seco rozšiřuje řadu držáků EPB 5600 Shrinkfit
Hospodárná kusová výroba upínacích přípravků
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán