Eurazio
Inzerce

Technika News 12.09.2013
Inzerce
12. září 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Efektivní automatizace pro MILLTAP 700

dmg02Společnost DMG/MORI SEIKI doplňuje nabídku kompaktního obráběcího centra MILLTAP 700 robotizovanými automatizačními řešeními pro úsporu personálu ve výrobě. Kompaktní obráběcí centrum MILLTAP 700 z portfolia ECOLINE je prvním high-tech strojem, který společnosti DMG a MORI SEIKI vyvinuly od základu společně. Úspěchy této inovace na mezinárodních trzích od jejího uvedení na trh před dvěma lety ukazují příkladně, jakou inovační sílu mohou zákazníci v budoucnosti očekávat od spolupráce těchto dvou světových velmocí oboru obráběcích strojů (jen na nadcházejícím veletrhu EMO představí DMG/MORI SEIKI působivých 18 světových premiér). A křivka úspěšnosti centra MILLTAP 700 pravděpodobně bude dále stoupat, protože zejména výrobci sériových produktů nyní mohou díky volitelným automatizačním řešením dále zvýšit svou produktivitu.

Celý článek...
Tandemový sušič stlačeného vzduchu Antares

Parker Antares Family whiteSpolečnost Parker Hannifin a její divize Hiross v loňském roce uvedla na světový trh nový hybridní sušič stlačeného vzduchu Parker Hiross Antares a nyní sklízí mnohé chvály a ocenění. Naposledy získal Antares cenu „Novinka roku" od Americké společnosti pro filtraci a separaci (AFS). Sušič Antares spojuje dvě klasické techniky sušení – kondenzační a adsorpční – a od toho je odvozen název tandemový. Klíčovými výhodami společného řízení systému kondenzačního a adsorpčního odloučení vlhkosti je výrazná úspora energie, dosažení velmi stabilního výstupního rosného bodu a snížení nákladů na údržbu. Sušiče Antares nacházejí použití v mnoha průmyslových odvětvích jako je výroba potravin a nápojů, farmaceutická produkce, automobilový průmysl a petrochemie.

Celý článek...
CNC bruska na kulato od Fermat Machine Tool, s.r.o. s řídicím systémem B&R

BR PR13159 FermatNejnovější technologie z oblasti HMI, CNC a servopohonů od firmy B&R a vysoce výkonná komunikace skrze POWERLINK dala vývojářům firmy FERMAT Machine Tool, s.r.o. svobodu a sílu plně využít své dlouholeté zkušenosti z oblasti broušení. V září představí firma Fermat Machine Tool, s.r.o. svou novou CNC brusku na kulato na největším světovém veletrhu kovoobrábění, EMO 2013 v Hannoveru v Německu. Intuitivní, flexibilní a nízké nároky na údržbu "Otevřené CNC řízení nám umožňuje realizovat naše vlastní obráběcí cykly, podpořené grafickou vizualizací. Výsledkem je, že obsluha stroje
nepotřebuje žádné znalosti CNC programování, "říká Ondřej Zoubek, vedoucí výzkumu a vývoje obráběcích strojů Fermat. "Řídicí systém od B&R nám umožňuje nabízet našim zákazníkům flexibilní a spolehlivé brousící stroje s maximálním výkonem a minimálními náklady na údržbu."Vysoká přesnost a hladký přechod.

Celý článek...
ERP systém PREMIER zvládne vystavit faktury s QR kódy

PREMIER-QR-tiskModerní způsob placení faktur přes QR kód šetří čas zejména živnostníkům. Podporuje jej většina bank.
Tradiční český výrobce podnikových informačních systémů PREMIER system, a. s. přináší v poslední verzi svého programu novinku v podobě moderního placení faktur. Vystavenou fakturu, která obsahuje rovněž takzvaný QR kód, lze snadno zpracovat a zaplatit prostřednictvím běžného chytrého mobilního telefonu nebo tabletu. Kód totiž obsahuje veškeré platební informace o společnosti. Odpadá tak riziko nesprávného vyplnění platebního příkazu. K zavádění sofistikovanějších technologií při zpracování faktur napomohla novela zákona o DPH, jež vešla v platnost počátkem tohoto roku a zrovnoprávnila elektronické faktury na úroveň papírových.

Celý článek...
Kontakt-Kontrakt 2013-2014: Inovativně a přitom s tradicí

RHK 03Regionální hospodářská komora Brno aplikuje nový koncept rychlého a efektivního vyhledání obchodních partnerů, bez náročných příprav a vysokých nákladů, zato však s jistotou atraktivních obchodních schůzek se žádoucími firmami. Dvouletý projekt konaný v rámci sítě Enterprise Europe Network ČR, byl oficiálně odstartován 15.1.2013 ministrem průmyslu a obchodu MUDr. Martinem Kubou slavnostním spuštěním portálu. Jedná se o sérii celkem 4 kooperačních akcí, tzv. matchmaking, které proběhnou v Brně. První z nich již proběhla ve dnech 24.-25. dubna 2013 Jako její shrnutí jistě postačí několik čísel: 10 zemí; 180 firem; 800 jednání, z nichž 500 dále pokračuje. Další se připravuje již na 8.-9. Října 2013. Následovat pak budou ještě 2 akce v roce 2014.

Celý článek...
Obrábění forem a zápustek stále aktuálnější téma

iscar obr5Oblast výroby forem a zápustek je stále velkým konzumentem nástrojů pro třískové obrábění kovů a současně motorem vývoje nových a nových řešení nástrojů s větší výkonností, ale i universálností vlastní použitelnosti při plnění požadavků tohoto speciálního odvětví. Jsou určitá pravidla a metody, které byly časem popřeny a nahrazeny takovými, které dříve nebyly vůbec představitelné. Pro zvýšení produktivity jsou klíčovým řešením například nástroje pro HSM (high speed machining) frézování kalené oceli s nižší závislostí na následném elektroerozivním nebo ručním dokončování a ručním dočišťování a leštění formy.

Celý článek...
Výběr vhodného držáku a VBD pro soustružení

Walter 2Pro dosažení největšího výkonu a stability procesu je potřeba správně vybrat nejen vyměnitelnou břitovou destičku (VBD), ale i správný držák. Obecnou nabídku předních výrobců a dodavatelů obráběcího nářadí je možno rozdělit na 3 základní typy:

Celý článek...
Nová ekonomická varianta CPU s komunikací PROFINET od VIPA

REMNěmecká společnost VIPA způsobila senzaci již v roce 2011, kdy představila svoje první CPU s komunikací PROFINET – spojení jedněch z nejrychlejších a nejvýkonnějších CPU založených na kódu S7 a průmyslového protokolu PROFINET bylo slibnou kombinací. V letošním roce přišla VIPA s ekonomickou variantou tohoto CPU za fantastickou cenu. Nové ekonomické CPU 315SN/PN ECO od VIPA je vhodné zvláště pro uživatele, kteří chtějí svoje aplikace vybavit pouze PROFINETem a zároveň se nechtějí vzdávat provedení S300. Pomocí technologie PROFINET se můžete spojit až se 128 zařízeními PROFINET, a to s vysokou mírou flexibility a mimořádně vysokým výkonem.

Celý článek...
Haas UMC-750 univerzální obráběcí centrum s výrazně vyšší produktivitou obrábění

haas UMC-750-stul 3Obchodní a inženýrská společnost Teximp s.r.o., která je dceřinou společností švýcarské firmy Teximp SA, v loňském roce na českém trhu představila nové univerzální obráběcí centrum s názvem UMC-750. Tento stroj je vhodným doplňkem pro hrubovací operace a s technologií technologie TrueMill umožňuje výrazně zvýšit produktivitu obrábění. UMC-750 je pětiosé vertikální obráběcí centrum s kuželem ISO 40 a pojezdy 762×508×508 mm a integrovaným dvouosým sklopným stolem. Stroj je dodáván s výkonným přímo poháněným „inline" vřetenem s 8 100 ot./min a vektorovým pohonem 22,4 kW. UMC-750 má ve standardní výbavě postranní zásobník nástrojů 40 + 1.

Celý článek...
Absolutní snímač pro každou příležitost

renishaw obr1Yeti se stal legendou, slyšel o něm snad každý z nás. Spojuje schopnost existence v nejdrsnějších podmínkách se schopností unikat pozornosti. Představte si snímač polohy, o kterém ani nevíte, že existuje, navzdory velmi drsným podmínkám, ve kterých pracuje – takového yettiho mezi snímači. Přežije olej, prach, vibrace, zasypání pilinami atd. Připravili jsme lineární snímač polohy LMA a pokusili se mu vdechnout výše uvedené schopnosti. LMA je bezkontaktní lineární absolutní snímač polohy, který nevyžaduje najíždění do počáteční polohy při každém startu zařízení. V případě výpadku napájení má řídicí jednotka ihned informaci o poloze jednotlivých akčních členů. Pracuje rychle a spolehlivě.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
ERP systém PREMIER zvládne vystavit faktury s QR kódy
Kontakt-Kontrakt 2013-2014: Inovativně a přitom s tradicí
Nové plně syntetické mazivo pro mazání okolků, snížení hlučnosti a dobrou ochranu proti opotřebení
M7000 – přenosné řešení pro značení
V německé motorárně začal robot pracovat bok po boku s lidmi
Nová metoda brněnských vědců dovoluje nedestruktivně studovat živé organismy elektronovým svazkem
Obrábění
CNC bruska na kulato od Fermat Machine Tool, s.r.o. s řídicím systémem B&R
Obrábění forem a zápustek stále aktuálnější téma
Výběr vhodného držáku a VBD pro soustružení
Haas UMC-750 univerzální obráběcí centrum s výrazně vyšší produktivitou obrábění
Efektivní automatizace pro MILLTAP 700
Nástroje Turbo helical pro frézování těžkoobrobitelých materiálů
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán