Eurazio
Inzerce

Technika News 29.08.2013
29. srpna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Společnost Haas na EMO 2013

haas 1Stánek C12, hala 27
Návštěvníci stánku Haas s vystavovací plochou 720 m2 na veletrhu EMO 2013 budou moci zhlédnout ukázky obrábění na 16 nejnovějších modelech CNC obráběcích strojů Haas, mezi kterými nebudou chybět: vysokorychlostní obráběcí centra, vysoce výkonné stroje s kuželem ISO 50 určené pro těžké obrábění, vysoce produktivní soustružnická centra s poháněnými nástroji a dvěma vřeteny, výkonné stroje s malým půdorysem pro vrtání a řezání závitů a nástrojařské stroje, speciální vertikální obráběcí centra pro nástrojaře a samozřejmě univerzální obráběcí centrum Haas UMC-750, které bylo v Evropě představeno na veletrhu EMO 2011.

Celý článek...
Inovovaný operátorský panel Siemens pro výkonné CNC stroje

SinumerikInovovaný operátorský panel Sinumerik OP 019 značky Siemens s novou jednotkou tenkého klienta TCU 30.2 lze nyní přímo připojit k systému Sinumerik 840D sl, který je určen pro řízení výkonných CNC strojů. Kromě toho je možné vlastní operátorský panel a volitelnou zobrazovací PCU jednotku (PC Unit) navzájem prostorově oddělit a instalovat zvlášť, takže ovládací panel stroje může být ještě tenčí, lehčí a odolnější. Operátorský panel Sinumerik OP 019 pro řídicí systém Sinumerik 840D sl je určen k obsluze a programování frézek, soustruhů, brusek, obráběcích center a laserových obráběcích strojů s nejvyšší výkonností.

Celý článek...
Společnost Hiwin "rozhýbala" unikátní tomograf v Telči

tomograf2 zmBrněnská společnost HIWIN se ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd ČR podílela na unikátním projektu vybavení nového radiografického pracoviště výzkumného a vývojového Centra excelence Telč. Cílem projektu byl vývoj systému k přesnému polohování víceprvkové mikro-tomografické sestavy skládající se z vysoce přesného rotačního stolku, 2 zdrojů rentgenového záření a 2 detektorů rentgenového záření. Společnost HIWIN při vývoji konstrukce polohovacího zařízení použila nejen vlastní know how - extrudovaný hliníkový profil, přímo určený pro aplikace lineárních motorů, ale také jezdce, poháněné kuličkovými šrouby v lineárních profilech LM160, LM220 a LM250. Samotný profil byl testován pro statické a dynamické namáhání metodou konečných prvků. Testování proběhlo v rámci samostatného projektu NETME Centre, divize mechatroniky pro rozvoj průmyslu, který zaštítila Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.

Celý článek...
GE představila robotický exoskelet už v šedesátých letech

ge1O půl století dříve, než se něco podobného objevilo v letošním filmovém sci-fi hitu„Elysium", který do českých kin vstoupí na konci srpna, představila společnost GE program označovaný jako „Rozšiřování lidských schopností". Skutečný mechanický skelet, který fungoval na elektřinu, sahal do výše ramen, měl veliká klepeta na ruce a člověka měl „obdařit silou obra". Přestože byl projekt sponzorován Agenturou pro pokročilé výzkumné projekty Armády USA (předchůdkyní dnešní agentury DARPA), tento stroj rozhodně nepatřil k přísně tajným objevům: s hrdostí byl představen ve filmovém snímku GE pro veřejnost z roku 1966 nazvaném "The Science Report" (Novinky z výzkumu).

Celý článek...
Dakon představuje první kotel s automatickým přikládáním

dakon 1Česká značka Dakon představila novinku pro letošní topnou sezónu: Kotel FB2 Automat, první kotel Dakon s automatickým přikládáním. Kotel je určen pro vytápění a ohřev vody a splňuje přísné emisní limity třídy 3. Jako každý kotel značky Dakon, je i tato novinka vyvinuta a vyrobena v České republice a může se tak pyšnit certifikovaným označením Český výrobek.

Celý článek...
Výkaznictví v systému APROL s elektronickými podpisy

BRSystém pro řízení spojitých technologických procesů od společnosti B&R poskytuje nezfalšovatelné záznamy o činnosti.
V systému pro řízení spojitých technologických procesů APROL od společnosti B&R lze bez problémů vyhledávat veškeré údaje o chodu zařízení a provedených změnách nastavení i úpravách systému. Zabezpečený systém výkaznictví využívající elektronické podpisy spolehlivě zabraňuje jakýmkoliv zásahům do jednou podepsaných záznamů a provozních dokumentů. Obsluha systému je přesto intuitivní a snadná, jak to zákazníci společnosti B&R očekávají.

Celý článek...
Značení a dekorace plastu lasery

lt1Výhody v přímém značení plastových materiálů lasery zahrnují velmi vysokou kvalitu značení, díky velmi malé stopě laserového paprsku, kontrast bez nebo i za použití speciálních pigmentů a taky rychlost značení s vektorovými lasery například od Solaris Laser umístěnými přímo ve výrobních linkách. Přímé značení na materiálu se používá pro identifikaci výrobku, nejčastěji Datamatrix kódem, nebo i dekoraci a grafický popis. Výhodou je, že se většinou nepoužívá žádný přídavný materiál, je tedy značení laserem vhodné i pro zdravotní výrobky a splňuje spoustu požadavků dle potravinářských (FDA), zdravotních (UID) a vojenských norem (MIL-STD). Správná "Laserová formula" plastu nemůže být toxická nebo nesmí mít negativní efekt na produkt a jeho fyzikální vlastnosti nebo funkčnost.

Celý článek...
Řízení flotily vysokozdvižných vozíků vlastním systémem Jungheinrich

jung 1S Jungheinrich ISM Online systémem lze efektivně řídit celé flotily vysokozdvižných vozíků na různých stanovištích a v různých zemích zároveň. Výrazně se přitom zvyšuje transparentnost a bezpečnost ve skladu. Na mezinárodním veletrhu pro distribuci, tok materiálu a informací LogiMAT 2013 prezentuje Jungheinrich svůj systém ISM Online pro řízení flotily vysokozdvižných vozíků. Informační systém pro řízení flotily vysokozdvižných vozíků je schopen spravovat, analyzovat a optimalizovat flotily vozíků nezávisle na velikosti a rozmanitosti flotily. Poprvé světové veřejnosti představila společnost Jungheinrich tuto inovaci v základní verzi s řadou funkcí na veletrhu intralogistiky CeMAT 2011.

Celý článek...
3D se zatím tiskne hlavně z plastu, v budoucnu si z kmenových buněk vytisknete třeba novou ledvinu

tisk3D tisk zažívá v posledních letech obrovský boom. Běžně už se využívá v nejrůznějších odvětvích lidské činnosti. Technologie umožňují tisknout z mnoha rozmanitých materiálů, jejichž škála se rychle rozšiřuje. V současnosti se tiskne hlavně z různých typů plastů. Vývojáři už ale usilovně pracují na zdokonalování 3D tisku z poživatelných materiálů či z živých kmenových buněk.

Celý článek...
Siemens na MSV představí závodní monopost F1 i aktuální novinky v oblasti řízení obráběcích strojů

siem1Společnost Siemens nebude ani v letošním roce chybět mezi vystavovateli na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se na brněnském výstavišti uskuteční 7. až 11. října 2013. Na stánku číslo 17 v pavilonu P Siemens představí své klíčové produkty z oblasti řídicích systémů a pohonů pro obráběcí stroje, součástí expozice bude také prezentace nabídky softwaru a služeb v oblasti řízení životního cyklu výrobků (Product Lifecycle Management - PLM). V centru pozornosti expozice Siemens bude především závodní monopost v současnosti nejlepší stáje mistrovství světa vozů formule 1 – Infiniti Red Bull Racing.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
GE představila robotický exoskelet už v šedesátých letech
Značení a dekorace plastu lasery
Siemens na MSV představí závodní monopost F1 i aktuální novinky v oblasti řízení obráběcích strojů
EMO Hannover 2013 ukáže inovace pro výrobu budoucnosti
EVOLVEO Vision XD9, 9.7" 16GB
Fraunhofer Institut – pitná voda z moře
Obrábění
Společnost Haas na EMO 2013
Inovovaný operátorský panel Siemens pro výkonné CNC stroje
Výhled na expozici DMG MORI SEIKI na EMO 2013 v Hannoveru
REGULA SYSTEMS EWR PRO/BASIC
Maximální přesnost, větší komfort ovládání
MFZ 4 rychlejší a silnější než dříve
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán