Eurazio
Inzerce

Technika News 11.07.2013
11. července 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Výběr správného objektivu a osvětlení při návrhu optického systému kontroly

objektivy s2Jedním z nejdůležitějších kroků při návrhu optického systému kontroly je výběr vhodného objektivu a osvětlení. Při snímání kontrolovaného objektu musíme mít na paměti, co je pro nás rozhodující a co od požadované aplikace očekáváme.

Při výběru vhodného objektivu se jedná především o hloubku ostrosti, o požadované rozlišení a také nás zajímá, jestli může být snímek zkreslen některou z optických vad (ve většině případů nám jde o velikost zkreslení). Pak už stačí jen vypočítat ohniskovou vzdálenost objektivu, při čemž nám stačí pouze vzdálenost snímaného objektu, jeho velikost a velikost snímacího prvku (senzoru).

Celý článek...
Dálkové řízení výrobních zařízení v Linde Gas

 

…základem je prediktivní řízení technologických procesů

 

ROC 01Dálkové řízení výrobních zařízení nebo také ROC (Remote Operation Centre) v Ropici u Třince je nejnovější technologické středisko Linde Gas, kterou nedávno v ČR zprovoznili pro dálkové řízení výrobních zařízení v Evropě a části Asie. Linde Gas tak z Česka a v reálném čase řídí na výrobu ve svých 21 závodech vzdálených až 4 000 km. Z Ropice tak technici ovládají technologie produkující kyslík, dusík a argon. Prostřednictvím internetu se z různých čidel do řídicího centra přenášejí všechna potřebná data – tlaky, průtoky, teploty, ale i např. informace o počasí ve výrobních destinacíc, v případě potřeby je technikům k dispozici i obraz. Nejvzdálenější lokalitou řízenou z ROC v Třinci je Temirtau v Kazachstánu – zhruba 4 000 km.
Každý výrobní závod má svůj velín, v němž operátoři sledují proces výroby a mají k dispozici potřebná data. Tento velín bývá buď přímo u výrobních hal nebo pár set metrů od nich. Linde Gas jej díky novým technologiím posunulo i o tisíce kilometrů a řídí výrobní závody v regionu Východní Evropa a Střední východ z Třince.

Celý článek...
COMBIREX™ DX – řezání plazmou a autogenní řezání v kombinaci nebo samostatně

Esab COMBIREXaNový portálový řezací stroj COMBIREXTM DX byl vyvinut za účelem plnění požadavků výrobních podniků a dílen různých velikostí. Svým modulárním vývojovým konceptem ESAB CUTTING SYSTEMS umožňuje každému výrobci zvýšení produktivity na úseku autogenního a plazmového řezání, ať už se přitom jedná o údržbu nebo sériovou výrobu komponent. COMBIREX™ DX nastavuje nový standard v ohledu na flexibilitu a preciznost. Přizpůsobí se vašim požadavkům a dá se používat jako plazmový, autogenní nebo kombinovaný plazmový autogenní řezací stroj. V čistě autogenním provozu mohou pracovat až čtyři hořáky najednou, v kombinovaném provozu je možný jeden plazmový hořák a tři autogenní hořáky. Inteligentní automatická plynová konzola je založena na proporcionálních ventilech a nastavuje průtoky plynů při propalech a řezání v poměru k řezanému výpalku, a to nezávisle na tloušťce materiálu a počtu hořáků. S minimálním úsilím tak docílíte velmi přesných výsledků, jelikož technologická databanka automaticky řídí nastavení.

Celý článek...
Otočná restaurace Alpines s pohony Demag

demag aktualita obr01Díky pohonné technice Demag byla na vyhlídkové hoře „Hoher Kasten" ve Švýcarsku otevřena otočná restaurace. Rotační pohyb restaurace je zajištěn otočným elementem zakotveným v zemi a umožňuje jednu otáčku kolem vlastní osy za hodinu. Kompletní technologii pohonu – od kol až po frekvenční měnič – pochází z dílny Demag. Průměr otočného disku, který je tvořen z kruhových jeřábových kolejnic a ocelového věnce nesoucího dřevěnou podlahu, činí 14,5 m. Konstrukce je nesena 24 kolovými bloky velikosti DRS 200 uspořádanými v kruhu, které jsou pevně zakotveny v betonovém základu. Šest kolových bloků DRS 112 funguje jako boční vedení.

Celý článek...
Vysoká obráběcí kompetence Blaser Swisslube díky vlastnímu technologickému centru

blaser obr5Nedávno firma Blaser Swisslube, společnost působící v oblasti maziv, rozšířila špičkové technologické centrum ve svém sídle v Hasle-Rüegsau (Švýcarsko) na téměř 300 m2. Už čtyři roky jsou zde testovány nově vyvinuté chladicí a mazací látky a velmi blízko praxi vytvořeny různé zpracovací operace zákazníků a partnerů. Technologické centrum umožňuje specialistům na obrábění z firmy Blaser nabídnout zákazníkům efektivní přidanou hodnotu s ohledem na chladicí a mazací látku a tím optimalizovat produktivitu, hospodárnost a kvalitu obrábění. Výsledky testů to působivě dokládají.

Celý článek...
Nový brněnský showroom společnosti WOLF

w10Společnost Wolf Česká republika otevřela 11. dubna 2013 pro veřejnost nový showroom v Brně, který bude zároveň školicím centrem pro systémy Wolf v České republice a na Slovensku. Na celkové ploše 200 m² si zákazníci mohou prohlédnout funkční instalace moderních komplexních systémů vytápění, větrací a klimatizační techniky. Showroom se nachází v budově Nového Tuzexu v Bauerově 10, mezi 9. a 10. bránou v areálu Veletrhů Brno (BVV). Aby si mohli návštěvníci ověřit naživo princip instalace a regulace precizní německé techniky, v prezentační části centra mohou vidět systémy Wolf a gabotherm®, které tvoří produkty propojené do ucelených sestav.

Celý článek...
Novinky v sortimentu TAT

tat obr06Planetová převodovka s dutým hřídelem – řada WGN
Firma Neugart GmbH, která je světovým výrobcem planetových převodovek, představuje novou řadu WGN – převodovku s dutým hřídelem a obohacuje a doplňuje tak svůj program jak velmi přesných, tak i ekonomických převodovek v přímém, úhlovém nebo přírubovém provedení. Řada WGN nabízí konstruktérovi možnost vést různá média skrze převodovku. Na obou stranách převodovky jsou vyčnívající duté hřídele, na které je možné upevnit upínací pouzdra. Díky dvěma hřídelům je možné i větvení výkonu. Tato řada se vyznačuje velkou přesností a splňuje tak požadavky servoaplikací.

Celý článek...
Laserové svařovaní kovů a plastů

lintech obr2Firma Lintech, spol. s r.o. představila na veletrhu AMPER 2013 speciální laserové svařování kovů a plastů a také laserové svařování tenkých kovových materiálů. Laserové svařování je efektivní metodou spojování kovových konstrukčních materiálů. Vyznačuje se vysokými svařovacími rychlostmi, minimálními deformacemi spojovaných dílů a velmi úzkou tepelně ovlivněnou oblastí.

Celý článek...
Pilo-vrtací centrum BOMAR

bomar obr1Středně velká strojírenská firma BOMAR se sídlem v Brně rozšířila svůj výrobní program, zaměřený převážně na výrobu pásových a kotoučových pil na kov, také o široký sortiment plně automatických pilo-vrtacích center. Z důvodu neustále se zvyšujících nároků na co nejvíce automatizované výrobní prostředí uvádíme po několika letech vývoje a testování ucelený modulární program automatických linek. Důraz je kladen především na možnost zákazníka vybrat si z již existujících modulů a existujících částí jednotlivých linek, což výrazně šetří finanční náklady vznikající speciálním vývojem a konstrukcí.

Celý článek...
Novinky ISCAR pro kvalitnější obrábění

iscar obr8V mnoha případech soustružnických aplikací máme snahu používat destičky větších rozměrů, než je reálná potřeba dané operace. Proto ISCAR přináší na trh široký rozsah malých a tím i EKO-nomičtějších (levnějších) ISO soustružnických destiček. Jejich používáním lze dosáhnout výrazné úspory nákladů. Nové destičky jsou vyráběny v širokém rozsahu geometrií, utvařečů, rádiusů na rohu a také jakostí karbidů.

Celý článek...
Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Tisková konference k Ruským byznys dnům v Ostravě
Pošlete z mobilu vlastní papírovou pohlednici
Nová řada přenosných projektorů Panosonic LX/LW
D-Link uvádí nová univerzální řešení pro IP dohled
Elektromobilita od E.ON na letišti Brno
Ocenění Intersolar AWARD 2013 pro střídač Sunny Boy Smart Energy
Obrábění
COMBIREX™ DX – řezání plazmou a autogenní řezání v kombinaci nebo samostatně
Vysoká obráběcí kompetence Blaser Swisslube díky vlastnímu technologickému centru
Laserové svařovaní kovů a plastů
Pilo-vrtací centrum BOMAR
Nejnovější dosažený pokrok v plazmovém řezání nerezové oceli
Novinky ISCAR pro kvalitnější obrábění
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán