Technika News 03.07.2013
03. července 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
3D skenery v praxi

ABBAS 3 titulniJednou ze základních otázek u 3D skenování je, k čemu všemu lze vlastně 3D skener použít. 3D skener slouží k naskenování objektu, ze kterého lze následně získat 3D model v jednom z 3D formátů. Hlavní výhodou je úspora času, která může činit až 3 týdny oproti modelování předmětu konvenčními způsoby (jako je např. modelování lidské postavy nebo sochy). I modelace technických tvarů je mnohdy velmi časově náročný úkon, který lze pomocí 3D skeneru také zjednodušit a ušetřit čas. Naskenovaná data lze téměř okamžitě použít při tisku na 3D tiskárně, při obrábění na CNC strojích apod.

Celý článek...
Elektromobilita od E.ON na letišti Brno

web1 EON Letiste 061Od dnešního dne může celý rok brněnské letiště díky spolupráci se společnostmi E.ON a autopůjčovnou Sixt využívat ekologicky čisté dopravní prostředky.  VITO E-CELL, Smart Fortwo ed, elektroskútry E.ON e-max 90´S a elekrokoloběžka HUGO Bike jsou další dopravní prostředky, které přibyly do vozového parku letiště.

Celý článek...
Tisková konference k Ruským byznys dnům v Ostravě

rusVe středu dne 19. 6. se v Congress hotelu Clarion uskutečnila tisková konference konaná ve spojitosti s Ruskými byznys dny v Ostravě 2013. Krátce po jedenácté hodině vystoupila delegace z Ruské federace a z České republiky v čele s Honorárním konzulem Ruské federace Alešem Zedníkem. Na konferenci se řešily obchodní vztahy mezi Ruskem a Českou republikou, především tedy Moravskoslezským krajem a Vologodskou oblastí reprezentovanou náměstkem gubernátora Andrejem Travnikovem. Diskutovalo se kupříkladu o propojení hasičské a záchranné služby nebo o spolupráci předních vysokých škol.

Celý článek...
LED pásky se dají stříhat a lepit na cokoli

produktySpolečnost ELKO Lighting, přední český výrobce moderních světelných zdrojů a svítidel, rozšířila sortiment o další atraktivní světelný zdroj - LED pásky. LED pásky jsou jedním z nejmodernějších způsobů jak si posvítit v domácnosti nebo v komerčních prostorech. Vynikají především vysokou flexibilitou - dají se jednoduše ohýbat do všech směrů, takže se přizpůsobí jakémukoliv prostoru a jsou také samolepící, což usnadňuje jejich montáž. Je možné je přilepit prakticky na jakýkoliv povrch - omítku, dřevo, sklo, plast nebo plech.

Celý článek...
Vylepšené páčkové závory s vynikajícím výkonem

pakySpolečnost Southco přidala ke svým páčkovým závorám C2 a uzavřeným páčkovým závorám C5 pryžové dorazy, které poskytují stálý přítlak a omezují opotřebení, vibrace a hluk. Dorazy s dlouhou životností mají velký mechanický výkon a kompenzují nepřesnou montáž. Páčkové závory C2 a C5 jsou v průmyslu osvědčené uzavírací mechanismy, testované ve zvlášť nepříznivých pracovních podmínkách. Uzavřené závory C5 jsou utěsněné proti vodě a prachu, a možnosti uzamčení u obou modelů poskytují možnost dodatečného zabezpečení. Jako další konstrukční provedení nabízí Southco pochromované závory C5 a závory C2 s dvěma novými typy hlavic: 7mm pravoúhlou a kolejničkovou.

Celý článek...
Pošlete z mobilu vlastní papírovou pohlednici

postaUnikátní česká mobilní aplikace Postisimo umožňuje zaslat skutečnou papírovou pohlednici s vlastním motivem až do poštovní schránky. Originální pohlednice lze snadno vytvořit z fotografií v mobilním telefonu. V aplikaci pak jen stačí vyplnit či vybrat z adresáře poštovní adresu, napsat k pohlednici text a odeslat z libovolného místa na světě. Adresát i odesílatel může být z jakékoliv země světa, pohlednice přijde do tří pracovních dnů - a to za celkovou cenu 29 Kč včetně tisku a doručení.

Celý článek...
Nová řada přenosných projektorů Panosonic LX/LW

panasonic1Společnost Panasonic System Communications Company Europe s potěšením oznamuje uvedení nové řady přenosných projektorů - LX/LW. Nová řada LX/LW je tvořena čtyřmi modely projektorů. Model PT-LX300 se svítivostí 3 200 lumenů a rozlišením XGA a model PT-LX270 s 2 700 lumeny a rozlišením XGA byly na trh uvedeny na konci června. Model PT-LW271 s 2 700 lumeny a rozlišením WXGA a model PT-LX351 se 3 500 lumeny a rozlišením XGA budou uvedeny na trh v červenci. Řada LX/LW nabízí vynikající výkon v této kategorii projektorů v kompaktním a lehkém těle.

Celý článek...
70 % Čechů by hledalo drahé kovy v televizoru

saf170 % Čechů by hledalo drahé kovy v televizoru, jen 2 % v airbagu v autě. Nachází se přitom v obojím. Společnost SAFINA, a.s., vedoucí zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, dnes zveřejňuje výsledky výzkumu veřejného mínění* zaměřeného na obecnou znalost drahých kovů v České republice. Z výsledků průzkumu například vyplývá, že třetina populace chybně považuje měď za drahý kov. Naopak jen 4 % respondentů správně uvedla, že se drahé kovy nacházejí v okenních tabulích, 65 % ví, že lze drahé kovy recyklovat.

Celý článek...
Společnost Chvalis expanduje, otevřela svůj čtvrtý ParkerStore

PS-v-SusiciSpolečnost Chvalis, přední distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice, otevřela již svou čtvrtou prodejnu ParkerStore, tentokráte v Sušici. Její slavnostní otevření proběhlo 27. června. Nový ParkerStore v Sušici nabízí svým zákazníkům téměř 1000 položek přímo na prodejně a další je možno objednat si na místě z prodejního katalogu. Kromě toho je k dispozici také servisní dílna, ve které budou technici nabízet své služby, například hadicové montáže.

Celý článek...
D-Link uvádí nová univerzální řešení pro IP dohled

kamera1Společnost D-Link, lídr v oblasti síťových řešení, rozšiřuje své portfolio IP kamer o dvě nová zařízení. Bezdrátová cloudová kamera DCS-933L je univerzální dohledové řešení, které se výborně hodí pro použití v domácnostech, kancelářích či obchodech. Kamera poskytuje vynikající obraz s rozlišením 640 x 480 pixelů. Infračervený LED přísvit zajišťuje čistý obraz dokonce i v naprosté tmě. Bezdrátová cloudová kamera DCS-5020L pak může díky funkci PTZ (vzdálené ovládání otáčení a zoomu) monitorovat velké plochy. Obě kamery mohou být rovněž použity také pro posílení Wi-Fi signálu v místech, kde je slabý. K tomu slouží funkce opakovače, který neustále zajišťuje optimální kvalitu bezdrátového připojení a může k němu být připojeno až 5 Wi-Fi klientů.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Tisková konference k Ruským byznys dnům v Ostravě
Pošlete z mobilu vlastní papírovou pohlednici
Nová řada přenosných projektorů Panosonic LX/LW
D-Link uvádí nová univerzální řešení pro IP dohled
Elektromobilita od E.ON na letišti Brno
Ocenění Intersolar AWARD 2013 pro střídač Sunny Boy Smart Energy
Obrábění
Rozšíření oblasti výkonu svařovacího postupu CMT
Monolitní keramické frézy Beyond EADE™
Frézování a vrtání houževnatých materiálů
EMO Hannover 2013 – Zpracování kovů se prezentuje na veletrhu superlativů
Open House DMG/MORI SEIKI Bielefeld 2013
XYZ Machine Tools – kvalitní britské obráběcí stroje na českém a slovenském trhu.
Kalendář akcí
<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán