Eurazio
Inzerce

Technika News 06.06.2013
06. června 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Artec 3D skener EVA – využití pro fotoateliéry, fotografy a grafická studia

 MG 0949V době, kdy vývoj v oblasti výpočetní techniky dovoluje stále širší a častější nasazení moderních 3D zobrazovacích technologií ve vysoké kvalitě, se 3D skenování a jejich následné použití v reklamě, herním a filmovém průmyslu stává důležitým pomocníkem. Důvodů je hned několik. V první řadě se jedná o výraznou úsporu času, kterou tyto technologie přináší. Čas strávený modelováním a mapováním složitých předmětů a organických tvarů je v některých případech zkrácen několikanásobně. Dalším důvodem je celkové a značné zjednodušení celého procesu.

Celý článek...
Open House DMG/MORI SEIKI Bielefeld 2013

dmgSpolečnost DMG MORI SEIKI Czech, s.r.o. pravidelně pořádá zájezdy svých stávajících i potenciálních zákazníků do výrobních závodů v Německu. Zájemci o stroje DMG/MORI SEIKI tak měli 4.6. příležitost podívat se do závodu Gildemeister v Bielefeldu, který se zaměřuje především na výrobu soustruhů a horizontálních obráběcích center. Jednalo se o jednodenní akci s leteckou dopravou tam i zpět. Hlavní částí programu byla organizovaná prohlídka výrobních prostor s komentářem v češtině. Po obědě pak následovaly individuální prohlídky a konzultace v Showroomu, kde bylo v plném provozu vystaveno více než 35 aktuálních modelů strojů.

Celý článek...
Za úspěch v Turecku vděčí ZKL nedostatkům v místní produkci

zkl1Základem podnikatelského úspěchu je vysoká flexibilita ve výrobě i vhodné zaměření na cílové trhy. To je v době citelné recese, která v uplynulých pěti letech postihla mnohé ekonomiky, často bazální podmínkou k přežití. Své o tom ví český strojírenský koncern ZKL - největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Více než dvě třetiny jeho produkce směřují za hranice - hlavními odbytišti jsou země Jižní Ameriky, Indie i západní Evropa. Právě tyto státy v roce 2012 postihl ekonomický úpadek a bylo tudíž nutné exportní politiku přehodnotit. Pokles prodeje se podařilo kompenzovat na nových trzích. Nezanedbatelnou perspektivu představuje dříve spíše zatracované Turecko.

Celý článek...
Laboratoře pokročilých mikrotechnologií a nanotechnologií v Brně

alisi0V Brně vzniklo nové vědecko-výzkumné centrum, téměř 80 vědců se zde bude věnovat převážně studiu diagnostických metod a pokročilých technologií a spolupráci s průmyslem. Vznik Aplikačních a vývojových laboratoří pokročilých mikrotechnologií a nanotechnologií (ALISI) realizoval Ústav přístrojové techniky (ÚPT) AV ČR. ALISI umožní další rozvoj historicky nejúspěšnějších výzkumných aktivit ÚPT v oblastech laserových technologií, magnetické rezonanční tomografie a zejména elektronové mikroskopie, jejíž česká vědecká a průmyslová tradice se zrodila právě v ÚPT a pomohla z Brna vytvořit jedno z hlavních světových center elektronové mikroskopie.

Celý článek...
Veřejné zakázky s Českou poštou

Ing Tomas-Jecny Ceska-postaČeská pošta spouští novou službu, která umožní podnikatelům i malým živnostníkům získat přístup ke všem důležitým informacím o veřejných zakázkách. Každý si může jednoduše vybrat, co ho zajímá – a mít tak dokonalý přehled o všech výběrových řízeních ve svém oboru, lokalitě nebo stanovené hodnotě. Na otázky odpovídal Ing. Tomáš Ječný, vrchní ředitel divize ICT a eGovernment České pošty.

Celý článek...
Nové retraky Linde MH

Linde-MH 3Komfortní, bezpečné a efektivní při ukládání do nejvyšších regálových úrovní
Společnost Linde Material Handling (Linde MH) představila novou generaci retraků. Modely R14 až R20 s nosností od 1,4 do 2 t mají kompaktní design, který umožňuje výbornou manévrovatelnost a nové vozíky tak zajišťují ještě produktivnější toky zboží ve skladech. Linde MH nabízí široký sortiment modelů díky kombinaci sloupů, šasi a kapacit baterií. Přímo ze sériové produkce mohou být dodávána i specifická řešení dle požadavků zákazníků.

Celý článek...
Nekonvenční zdroje elektrické energie slavily již 34. ročník

NZEEVe dnech 29. 5. – 31. 5. se uskutečnil další ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie. Hlavním organizátorem této akce je tradičně Česká elektrotechnická společnost, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, letos také společnosti CVVI a Energoklastr. Hlavními partnery konference byly společnosti ČEZ, E.ON, a také agentura CzechInvest.

Celý článek...
XYZ Machine Tools – kvalitní britské obráběcí stroje na českém a slovenském trhu.

rex1S více než osmi sty prodanými obráběcími stroji za rok si společnost XYZ Machine Tools zajistila vedoucí postavení na trhu v Anglii. Firma byla založena již v roce 1984 a původně se zabývala repasemi a přestavbou obráběcích strojů. V současné době je XYZ Machine Tools tradičním dodavatelem kvalitních soustruhů a frézek a prostřednictvím svých distributorů je aktivní také v mnoha zemích střední Evropy, stejně jako v severní a jižní Africe.

Celý článek...
České firmy objevují možnosti úspory nákladů překladu a tvorby technické dokumentace

star1Stále více firem hledá v rámci úsporných balíčků také možnosti snížení nákladů na překlad, lokalizaci technické dokumentace či marketingových materiálů, ať už do cizích jazyků nebo do češtiny. Některé zkoušejí spolupráci s levnějšími překladateli či agenturami, ale jak známo, nižší cena znamená většinou také nižší kvalitu. V ostrém konkurenčním boji si ale firmy nemohou dovolit nekvalitně zpracovanou dokumentaci ke svým výrobkům – má to přímý a velmi citelný vliv na spokojenost zákazníka a, potažmo, na prodejnost těchto výrobků. Řešením je najít způsob, jak dokumentaci překládat/lokalizovat kvalitně a zároveň efektivně, tedy s nižšími náklady.

Celý článek...
Jak z odpadků vyčarovat megawatty?

gweNěkteré evropské země se jich nemohou nabažit. Norové o ně škemrají u sousedů. Dokonce přemýšlejí, že je budou dovážet ze Spojených států. Co že to chtějí? Smetí! Domovní odpad i pevný komunální odpad. Od Švédska až po Španělsko se inovátoři ve výrobě elektřiny učí, jak získat energii z odpadu. Tato iniciativa se nyní šíří i dále na západ a rozjíždí se i v Británii a USA.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Artec 3D skener EVA – využití pro fotoateliéry, fotografy a grafická studia
Veřejné zakázky s Českou poštou
Nekonvenční zdroje elektrické energie slavili již 34. ročník
České firmy objevují možnosti úspory nákladů překladu a tvorby technické dokumentace
Laboratoře pokročilých mikrotechnologií a nanotechnologií v Brně
Laboratoře mikro- a nanotechnologií ALISI posunou experimentální možnosti k fyzikálním mezím
Obrábění
Open House DMG/MORI SEIKI Bielefeld 2013
XYZ Machine Tools – kvalitní britské obráběcí stroje na českém a slovenském trhu.
Alternativa bez radioaktivity k thoriovaným wolframovým elektrodám
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán