Technika News 19.4.2013
19. dubna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Philips vyvinul nejúspornější LED zdroj

PhilipsTLED420Společnost Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) oznamuje průlomovou inovaci v LED technologiích uvedením energeticky nejúčinnějšího LED zdroje na světě, který je vhodný pro široké využití. Výzkumníci společnosti Philips vyvinuli prototyp TLED zdroje, který dodává teplou bílou barvu při světelném toku 200 lumenů/W (ve srovnání s 100lm/W u zářivek nebo 15lm/W u klasických žárovek).

Celý článek...
Stainless 14.-15.5. 2013 na BVV

stainless 2013Již potřetí se na brněnském výstavišti chystá specializovaný veletrh korozivzdorných ocelí, kterého se účastní čeští a zahraniční specialisté. STAINLESS 2013 se uskuteční v termínu 14. až 15. května 2013 jako nejvýznamnější oborová prezentace ve střední Evropě. Dějištěm veletrhu se poprvé stane pavilon F, který je již v půlročním předstihu z velké části zaplněn.

Celý článek...
DNY STROJÍRENSTVÍ VE ZLÍNĚ JIŽ KLEPOU NA DVEŘE

Dny strojirenstviVe dnech 13. 5. až 30. 6. 2013 proběhne v budově 53/A bývalého areálu Svit ve Zlíně výstava s názvem Dny strojírenství ve Zlíně. Výstava je určena jak žákům základních a studentům středních škol, pro které jsou zde přichystány přednášky s diskuzí a vědomostní kvízy, tak široké veřejnosti, okruhu přátel, rodičům s dětmi. V neposlední řadě pak bývalým i současným pracovníkům zúčastněných firem, kterým jsou zvláště věnovány Dny setkání pracovníků (16. -28. 5. 2013). Součástí výstavy je také burza pracovních příležitostí pořádána Úřadem Práce Zlín.

Celý článek...
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin

MK2050Společnost Seco uvádí novou třídu břitových destiček MK2050, která byla vyvinuta přímo se zaměřením na problematické frézování litin. Třída MK2050 je určena zejména pro výrobce v automobilovém a strojírenském průmyslu a zajišťuje vysoký výkon napříč nejrůznějšími řeznými podmínkami i vlastnostmi materiálů.

Celý článek...
Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom – nejvýhodnější neomezené volání na trhu

GSM tisk2Zákazníci čtvrtého mobilního operátora Air Telecom, který na podzim loňského roku odkoupil síť U:fon, mohou nově volat také v nejrozšířenější mobilní síti standardu GSM. Mohou tak bez omezení využívat např. své chytré mobilní telefony nebo tablety. Operátor zároveň dnes představil tarif neomezeného volání Air Unlimited za nejnižší cenu na trhu – 640 Kč měsíčně včetně DPH. Nabídka je určena pro stávající i nové zákazníky Air Telecomu (provozovatele sítě U:fon). Dostupná je tak již nyní, a to nejprve na prodejní lince 800 666 777 a e-shopu www.ufon.cz.
Mobilní operátor Air Telecom dnes v rámci své produktové strategie v České republice rozšířil své portfolio mobilních služeb ve standardu GSM. Zároveň dnes představil nejvýhodnější neomezený tarif na trhu.

Celý článek...
Malé, vysoce výkonné snímače pro těsné prostory

SmallSensors4Překonávání fyzikálních omezení je pro techniku tou největší výzvou. Kromě technické dokonalosti hrají stále důležitější roli také ekonomické ohledy. Konstruktéři navrhují stále kompaktnější a rychlejší stroje s větší kapacitou. Speciální balicí stroje nebo stroje na výrobu desek plošných spojů jsou neustále optimalizovány, aby se zvýšil jejich výkon. Kromě mechanických dílů musí být stále zlepšovány také elektronické komponenty, určené k automatizaci činnosti strojů. Stále roste poptávka po malých snímačích, které však budou mít výkon, rychlost a přesnost svých větších sourozenců. Kromě zajištění základních funkcí musí snímače také umožňovat snadnou vestavbu do stroje.

Celý článek...
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot

froniusPražský veletrh ForWeld, zaměřený na technologie pro svařování, je určitě zajímavou alternativou brněnské stálici v podobě MSV. Společnosti Fronius ČR a ABB si tak nemohly nechat ujít tuto novou příležitost pro prezentaci svých technologií naživo. Na zhruba 100m2 bude v hale 3, stánku C16 , připraveno několik exponátů, které jistě zaslouží pozornost návštěvníků.

Celý článek...
Nová pneumatika Mitas ERL-50

130415 ERL-50 at BaumaSpolečnost Mitas představila na veletrhu Bauma nového člena rodiny pneumatik ERL, rozměr 20.5R25 ERL-50, který bude v prodeji od července. Pneumatiky ERL se montují na nakladače, dozery a gradery pro práci v lomech. Dezén pneumatik z této řady má hloubku od 28 do 90 mm.
„Zákazníci očekávají, že pneumatika pro práce v lomech bude mít velkou výdrž a bude odolná proti poškození. Do nižších nákladů se promítne také možnost protektorování," uvedl Andrew Mabin, obchodní a marketingový ředitel společnosti. „Mitas má v segmentu mimo silnice velkou zkušenost, neboť kromě pneumatik průmyslových vyrábí také zemědělské a motocyklové," dodal Mabin.

Celý článek...
Trendy v betonu na seminářích Beton University

Praha3První letošní seminář Beton University na téma Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby, pořádaný skupinou Českomoravský beton, se setkal s velkým zájmem z řad široké odborné veřejnosti. Zcela zaplněný konferenční sál pražského hotelu Olympik potvrdil v polovině března aktuálnost a atraktivitu zvoleného tématu, ale i stále se zvyšující povědomí o projektu Beton University, který vstoupil již do svého čtvrtého ročníku.
Odborníci z řad architektů, projektantů, zástupců stavebních firem, investorů, ale i pedagogů a studentů se v úvodní přednášceIng. Marie Birnbaumové z Ředitelství silnic a dálnic ČR seznámili s požadavky na betony ze strany zadavatelů. Na téma navázal konkrétními příklady vlastností betonů pro dopravní stavby z nabídky skupiny Českomoravský beton Ing. Robert Coufal, Ph.D. ze společnosti TBG Metrostav. Samostatný blok patřil tématu navrhování modulu pružnosti, metodám jeho zkoušení v laboratoři i v praxi a jeho vazbě na konstrukce dopravních staveb. Závěrečná přednáška dopolední části nastínila problematiku požární ochrany v tunelových stavbách a konkrétní příklady staveb včetně betonů odolných proti požárům.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Stainless 14.-15.5. 2013 na BVV
DNY STROJÍRENSTVÍ VE ZLÍNĚ JIŽ KLEPOU NA DVEŘE
Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom – nejvýhodnější neomezené volání na trhu
Trendy v betonu na seminářích Beton University
Špičkové technologie HP u zrodu komedie Croodsovi
Konec insolvence MSV Metal Studenka
Obrábění
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Kalendář akcí
<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán