Eurazio
Inzerce

Technika News 22.03.2013
22. března 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Pozvánka na webinář Technická komunikace pomalu a obtížně

Obsahem webináře je představení programu SolidWorks Composer, s jehož pomocí probíhá tvorba technické dokumentace snadno a rychle.
Vaše pracovní činnost zahrnuje tvorbu technické dokumentace, jako jsou:
- Uživatelské příručky
- Návody a pracovní postupy
- Servisní manuály
- Školení zaměstnanců a externích pracovníků
- Technologické postupy výroby či montáže

Celý článek...
Samostatné záznamové zařízení pro IP kamerové systémy IPCorder KNR-1004

amper1ZLATÝ AMPER 2013

Jde o nejmenší 3.5" HDD samostatné záznamové zařízení (NVR) pro IP kamerové systémy na světě, vyvinuté odborníky v ČR. Zařízení je primárně určeno pro domácí a malé kamerové systémy. Díky malým rozměrům a pasivnímu chlazení (bez ventilátoru), je vhodný všude tam, kde je požadována nenápadnost a velmi tichý, nerušivý chod zařízení. Možnost připojení až 4 IP kamer. Mezi výhody zařízení IPCorder KNR-1004 patří hlavně jednoduché a intuitivní ovládání, automatická instalace, nastavení routeru i vyhledání kamer, možnost připojení odkudkoliv (z internetové kavárny, z domova atp.) pomocí většiny webových prohlížečů. Snadný přístup z mobilních telefonů a tabletů (aplikace pro Android a iOS zdarma). Nízká spotřeba energie - malý dopad na životní prostředí oproti softwarovým řešením založeným na PC.

Celý článek...
Kompaktní monitor fáze MEg70

amper2ZLATÝ AMPER 2013

Kompaktní monitor fáze MEg70 sdružuje v jedné mechanické konstrukci ohebný snímač střídavého proudu, kontaktní mechanismus pro měření napětí, měřicí přístroj s nedestruktivní datovou pamětí pro dlouhodobý záznam měřených elektrických veličin, registraci událostí na napětí dle standardu kvality napětí a čtyřkvadrantový elektroměr. Dále obsahuje rozhraní RS485 pro i dálkovou parametrizaci měření a vyčítání změřených dat. SW produktem Merci se a on-line zobrazují změřená data i více monitorů MEg70 a nastavují jejich měřicí režimy. Předností monitoru MEg70 je rychlá a levná instalace do provozovaných nn skříní, s předpokladem možné instalace i bez přerušení dodávky elektřiny. Přístroj MEg70 má kategorii přepětí CAT IV a třídu bezpečnosti II.

Celý článek...
Grid - EYE -SMT maticový termoelektrický senzor

amper3ZLATÝ AMPER 2013

Panasonic Electric Works (PEW) uvádí na český trh detekční termoelektrický senzor Grid-EYE, který svými parametry výrazně převyšuje standardní senzory detekce přítomnosti. PEW ve světovém měřítku jako první vyvinul SMT (Surface Mount Technology), termoelektrický senzor maticového typu. V každém ze 64 detekčních elementů, uspořádaných do matice 8x8, dochází k měření naprosto nezávisle na ostatních buňkách. Následné rychlé zpracování údajů umožňuje okamžité zobrazení teplotní mapy a přináší tak velmi široké možnosti uplatnění. Na rozdíl od konvenčních, na teplotu citlivých senzorů, které pouze měří teplotu určitého bodu, je Grid-EYE, založený na vlastní MEMS technologii, schopný měřit teplotu individuálně ve všech elementech matice. Díky křemíkovým čočkám je možno aktivně sledovat úhel 60° a v něm přesně detekovat nejen přítomnost, ale zároveň pohyb, rychlost a směr pohybujících se objektů.

Celý článek...
RICE Embedded Modular Control System - REMCS

amper4ZLATÝ AMPER 2013

Modulární řídící systém REMCS je určený pro řízení real-time aplikací v oblasti energetiky a dopravní techniky se zvýšenými požadavky na bezpečnost. Systém vyvíjelo Regionální Inovační Centrum Elektrotechniky (RICE) jako univerzální platformu řídícího systému pro široké spektrum aplikací. Při vývoji systému byly využity nejmodernější technologie: interní LVDS komunikace 2x 1.3Gb, Hercules™ ARM® Safety mikroprocesor, zvýšená HW bezpečnost, Altera® Avalon® Interfaces, FPGA design založen na Avalon® Qsys System. REMCS je určen pro 19" rack, ale jednotlivé moduly lze použít rovněž samostatně jako nezávislé jednotky.

Celý článek...
SIMATIC S7 CPU 1516-3 PN/DP

amper5ZLATÝ AMPER 2013

Nominovaná jednotka CPU 1516-3 PN/DP s komunikací Profinet je základním prvkem zcela nové generace řídicích systémů Simatic S7-1500 pro další desetiletí. Jako jediná na trhu je vybavena za provozu odnímatelným barevným displejem pro snadnou údržbu a servis i bez potřeby dříve obvyklého servisního PC. Vyniká výkonnostními parametry a zcela novými komplexními možnostmi integrace více funkcí do jednoho zařízení. Např. Motion Control funkce (až 20 os). Řízení otáček os, polohy os, vyhodnocení signálu ze snímače polohy. Dále funkce zabezpečení.

Celý článek...
Měnič frekvence ACS 880

amper6ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

ACS 880 je zcela nová generační řada nn měničů frekvence, která byla vyvinuta s důrazem na zjednodušení procesů, optimalizaci účinnosti, maximalizaci výkonu a integraci bezpečnostních funkcí. Výkonová řada začíná na 0,55 kW a končí na 6 MW na napěových hladinách 230, 400, 500 a 690 V. Měniče mohou s velkou přesností díky DTC regulovat otáčky asynchronních motorů i motorů s permanentními magnety. Samozřejmostí je možnost připojit je na všechny běžně používané sběrnice. Intuitivní grafický ovládací panel zjednodušuje pomocí podrobné nápovědi instalaci, uvedení do provozu a údržbu. Soubor parametr umožňuje sledování úspor elektrické energie při použití měniče frekvence. Další významné úspory lze dosáhnout díky integrovaným bezpečnostním funkcím přímo v měniči.

Celý článek...
DEHNvenCI – svodič bleskových proudů, včetně pojistek

amper7ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

DEHNvenCI – světová novinka - první kombinovaný svodič bleskového proudu SPD typu 1+2+3, včetně pojistek. Funkce: vlnolam bleskového proudu, integrované předjištění, ochrana před bleskem a přepětím elektronických přístrojů, zvýšení provozní disponibility zařízení. Výhody: úspora místa v rozváděči (75 %) a montážního času, zkrácení přívodních délek vodičů svodiče. Použití: v průmyslových rozváděčích s hlavním jištěním nad 315 A, v přípojkových skříních distribučních společností nad 315 A. Parametry: Vrcholová hodnota bleskového proudu 25 kA (10/350), následný zkratový proud 50 kA, nejvyšší trvalé napětí 255 V. ochranná úroveň 1,5 kV.

Celý článek...
3G KAMERA FLAJZAR

amper8ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

3G kamera FLAJZAR byla vyvinuta v České republice, kde je i nadále plně vyráběna. Jedná se o nejmenší, designově vyvedenou kameru svého druhu na světě, určenou pro střežení a monitorování libovolných prostorů. Přenos obrazu prostřednictvím GSM sítě, umožňuje bleskové odeslání snímků střeženého objektu na mobil a email uživatele. Při špatné viditelnosti se kamera automaticky přepíná z barevného do nočního černobílého režimu a prostor je osvícen vestavěnými IR LED. Mezi další přednosti 3G kamery patří snadná montáž, nastavení a ovládání zpřístupňující obrazové zabezpečení majetku a monitorování prostor běžnému uživateli. Ideální řešení pro zabezpečení domů, bytů, garáží a prodejen.

Celý článek...
SensDesk.com – online služba pro sběr a vyhodnocení dat z IP senzorů

amper9ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

Jedná se o webovou službu, do které jsou připojeny IP sensory (teplota, vlhkost, stav baterií, atd.). SensDesk.com je ideální řešení pro zákazníky, kteří se kvůli dohledu několika senzorů nechtějí učit používat složitý software. Vytvořit si účet a připojit do něj senzor teploty, který hlídá stav klimatizace nebo teplotu v lednicích dokáže běžný uživatel. HW group jako výrobce IP senzorů i služby vytvořil ucelený systém. Do SensDesk.com lze připojit Web teploměr HWg-STE Push, Monitoring jednotku Poseidon, M-Bus gateway pro dohled energie HWg-PWR, ale také GSM monitoring HWg-Ares. Pomocí služby SensDesk lze odkudkoliv (Web, chytrý telefon) sledovat IP senzory umístěné kdekoliv (serverovna, automobil, stroj, telekomunikační bod, kotelna).

Celý článek...
"IQRF Smart House" - komunikační technologie pro inteligentní domy

amper10ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

IQRF Smart House je technologie určená výrobcům elektrických zařízení a systémovým integrátorům. Technologie umožňuje rozšíření stávajících produktů o bezdrátovou komunikaci a jejich propojení do větších systémů inteligentních domů. Hlavní výhodou je rychlá a snadná implementace bezdrátové komunikace do jakéhokoliv zařízení, bez nutnosti programování a bez znalosti RF. Díky tomu se mohou výrobci soustředit na své know-how, bez náročného vývoje bezdrátového řešení. Pro inspiraci zákazníků byly vytvořeny aplikační příklady základních prvků domácí automatizace včetně kompletní výrobní dokumentace. Navíc je připraveno také několik zajímavých prvků pro automatizaci budov.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
pozvánka na webinář Technická komunikace pomalu a obtížně
Motory GE pro nový Boeing
Identifikace palet přes SSCC kódy
Antikondenzační sklo ClimaGuard® Dry
Hospodaření s energiemi v průmyslových podnicích
AREVA vyrobila první palivové soubory pro čínské reaktory EPRTM
Obrábění
Vrtáky Seco pro hloubku vrtání 8xD
Nové funkce GibbsCAM
Hypertherm odhaluje nový systém EDGE Pro Ti CNC
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán