Eurazio
Inzerce

Technika News 07.03.2013
Inzerce
07. března 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Oslavte 20. narozeniny časopisu GOLF a vyhrajte pobyt v Alpách, Tatrách nebo Krkonoších

20letTřiadvacátého března 1993 vyšlo první vydání, které stálo na počátku existence časopisu GOLF v podobě, v jaké ho znáte dnes. Oslavujte s námi, soutěžte a vyhrávejte báječné ceny. A když neuspějete v losování? Nevadí! Drobné dárky máme připraveny pro všechny, kteří odpoví správně. Pokud nechcete jen hádat, správné odpovědi na všechny otázky najdete v březnovém vydání časopisu GOLF, do kterého můžete nahlédnout, kromě jiných míst, i na všech čerpacích stanicích Shell.

Soutěžit můžete ZDE

Celý článek...
Nové funkce GibbsCAM

gibbs obr1Nové funkce GibbsCAM byly představeny na konferenci SolidWorks World 2013 pod heslem: Snadnost, rychlost, výkonnost. Gibbs and Associates, společnost vyvíjející GibbsCAM, software pro programování CNC obráběcích strojů, prezentovala jako certifikovaný partner na konferenci SolidWorks World 2013 nové funkce GibbsCAM na součásti vymodelované konstrukčním software SolidWorks. Po načtení součásti do GibbsCAM bylo předvedeno snadné, rychlé a výkonné načtení prvků ze stromu prvků a jejich následné obrobení. Aby bylo vidět, jak GibbsCAM šetří cenný čas po konstrukční změně součásti, bylo dále ukázáno, jak GibbsCAM načte revidovanou součást, automaticky rozpozná změny, aktualizuje obráběcí procesy a generuje nový NC program.

Celý článek...
5 trendů ze světa nabíjení pro rok 2013

nabijeni obr1V současné době zažíváme boom elektronických zařízení. Jednotliví výrobci se předhánějí, kdo z nich představí chytřejší model. Pozadu přitom nezůstávají ani vývojáři nabíječek a různých technologií nabíjení. Trendem v nabíjení pro rok 2013 je univerzalita, multifunkčnost, minimalizace i možnost dobíjet zařízení bez přístupu k elektrické síti.
Nabíjení a přenos dat
Trendem současnosti je možnost využívat jeden přístroj k několika různým věcem zároveň. Spolu s nabíjením tak nyní můžete využít jedno zařízení k dobíjení i k přenosu dat mezi různými přístroji navzájem. Tuto možnost pak oceníte především na cestách.

Celý článek...
WorkNC Dental

dental obr1LMT Lab Days (22.-23. února 2013 v Chicagu) představují největší mezinárodní setkání komunity zubních laboratoří v Severní Americe. Účastníci se mohli seznámit s nejnovější verzí pokročilého CAM softwaru WorkNC Dental pro frézování zubních komponent, který má pomoci zajistit laboratořím nejnižší náklady na frézování kvalitních zubních protéz. Funkce jako multi-threading, paralelní zpracování a dávkové zpracování umožňují rychlé výpočty, zatímco uživatelské šablony a programová schémata částí pomáhají frézovat více dílů z jednoho bloku materiálu.

Celý článek...
Pohotový Nikon Coolpix A

nikon obr1Společnost Nikon oznámila nový kompaktní fotoaparát, který představuje zcela novou kategorii v sortimentu společnosti. V kategorii kompaktních fotoaparátů (bez možnosti měnit objektivy) s velkými snímači dominují momentálně především firmy Fuji a Sony, ovšem všichni ostatní se na tomto nečekaně širokém trhu chtějí také uplatnit. Nikon Coolpix A má velké šance získat si srdce reportérů, na rozdíl od většiny konkurenčních modelů s pevnými objektivy s ohniskovou vzdáleností 35 mm nabízí širší záběr objektivu s ohniskovou vzdáleností 28 mm(po přepočtu na 35 mm formát).

Celý článek...
Nike využije 3D tisk pro dokonalé kopačky

nike obr1Pokud jste si oblíbili boty od Nike, tak vězte, že nyní budou vznikat nejmodernější technologií za pomoci 3D tisku. Části podobných kopaček již byly vytvořeny – odpařovacím laserem (Vapor Laser Talon) ze super lehkého materiálu, kdy boty váží 159 gramů. Tyto boty jsou určeny k běhu na 100 metrů, protože tištěná podrážka dává atletům při běhu tu nejlepší polohu. Pro tvorbu podrážky Nike využívá 3D tiskovou technologii zvanou selektivní laserové slínování, které využívá lasery k tavení malých částí do 3D tvarů. Kdyby byl vytvořen design jakýmkoliv jiným způsobem, nebyly by boty, podle ředitele Nike pro inovace Shaneho Kohatsu, nikdy stejné.

Celý článek...
České přístroje poletí k Jupiteru

juiceČeská vědecká pracoviště se podílejí na vývoji přístrojů, které na své palubě ponese kosmická sonda JUICE. Hlavním cílem mise je důkladný průzkum planety Jupiter a jejích tří měsíců Europa, Callisto a Ganymed. Sonda se vydá na cestu v roce 2022 a ke svému cíli poletí osm let. Projektu se zúčastní dvě pracoviště Akademie věd České republiky: Astronomický ústav a Ústav fyziky atmosféry.
„Sonda JUICE je první z významných misí, které Evropská kosmická agentura (ESA) vybrala v rámci strategie Cosmic Vision 2015–2025. Z hlediska složitosti a finanční náročnosti se jedná o velmi významnou a vědecky hodnotnou misi. Účast českých vědeckých pracovišť, z nichž jedno bude mimo jiné pracovat na přístroji k potvrzení existence oceánů pod povrchem Jupiterových měsíců, je dalším významným úspěchem českého působení v programech ESA," říká k misi Michal Václavík z České kosmické kanceláře.

Celý článek...
Hypertherm 4. března otevřel nový výrobní závod

HyperthermSpolečnost Hypertherm, výrobce moderních systémů pro řezání kovů, dnes oznámila oficiální slavnostní otevření svého nového výrobního závodu na ploše téměř 50 000 m2. K této události dojde dnes ve 13:00 hod severoamerického času a mezi hosty nebude chybět guvernérka státu New Hampshire, paní Maggie Hassanová, a zakladatel společnosti Hypertherm, pan Dick Couch.
Otevření závodu se rovněž zúčastní pan Ross Gittell, rektor vysoké školy Community College System of New Hampshire, zástupci Ministerstva práce USA, zástupci kanceláří senátorek Spojených států Jeanne Shaheenové a Kelly Ayotteové, kongresmanka Ann McLane Kusterová a řada dalších pozvaných hostů.

Celý článek...
Aktualizovaná „Příručka technologa–BETON“v kapesní verzi

betonOtázky z oblasti technologie výroby a zpracování betonu rychle a srozumitelně zodpoví Příručka technologa BETON, kterou v aktualizované „kapesní“ verzi vydala společnost Českomoravský beton, a.s., jeden z největších výrobců transportbetonu na českém trhu.Obsažná a přesto přehledná téměř třísetstránková publikace, která se díky menším rozměrům pohodlně vejde do kapsy, je určena pro osobní použití a praktickou činnost technických a technologických pracovníků ve stavebnictví.„Příručka technologa – BETON“s úvodem Doc. Ing. Tomáše Klečky, CSc., ředitele Kloknerova ústavu ČVUT v Praze, vychází z aktuální normy ČSN EN 206-1 a jejích dodatků, z ostatních norem i z odborné literatury.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Pohotový Nikon Coolpix A
České přístroje poletí k Jupiteru
Hypertherm 4. března otevřel nový výrobní závod
Aktualizovaná „Příručka technologa–BETON“v kapesní verzi
Oslavte 20. narozeniny časopisu GOLF a vyhrajte pobyt v Alpách, Tatrách nebo Krkonoších
Toshiba představuje nové karty microSDHC
Obrábění
Nové funkce GibbsCAM
Hypertherm odhaluje nový systém EDGE Pro Ti CNC
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012