Technika News 14.02.2013
14. února 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Siemens vystavuje na veletrhu Amper 2013

siemSpolečnost Siemens se zúčastní 21. ročníku mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper, který se uskuteční od 19. do 22. března letošního roku na veletržním výstavišti v Brně. Návštěvníci stánku č. 001 v pavilonu P se budou moci seznámit s nejnovějšími produkty a řešeními této společnosti z oblastí průmyslové automatizace, průmyslové komunikace a identifikace, procesní přístrojové techniky, nízkonapěťové spínací techniky, regulovaných pohonů, pohonů velkých výkonů, standardních motorů a energetiky.

Celý článek...
Čárové kódy prozradí o zboží téměř vše

imagesSdílení informací o potravinách se spotřebiteli se stává velkým tématem, které zesiluje nejen se změnou chování zákazníků a rozvojem technologií, ale také s novými povinnostmi výrobců a prodejců s přijetím nové evropské směrnice 2011/1169/EU o poskytování informací o potravinách koncovým spotřebitelům. Díky využití lineárního čárového kódu, který obsahuje standardní GTIN, na obalu zboží a pomocí aplikace v chytrém telefonu lze zákazníkům sdělit vše potřebné. Přitom téměř dvě třetiny obchodníků a výrobců dnes vnímají čárový kód na obalu jen jako nosič informací pro logistiku.

Celý článek...
Nový systém řízení letů od GE

rizeniUž se to asi přihodilo každému z nás: Sedíte v letadle, které ve výšce tří tisíc metrů krouží nad cílovým letištěm, a začínáte sledovat hodinky. Minuty neúprosně ubíhají a vy pohledem hypnotizujete mapu v palubním časopise, propočítáváte, kolik času potřebujete k přeběhnutí mezi příletovou a odletovou halou a kolik minut vám ještě zbývá do odletu navazujícího spoje. Uletí vám to nebo to ještě můžete stihnout? Tento problém je však možné vyřešit. Díky digitální technologii Required Navigation Performance (RNP) mohou letadla cestovat po trasách přesně vypočtených pomocí satelitů GPS a nemusí se spoléhat na hlášení pozemního rádia a systému řízení letového provozu, který pamatuje ještě éru padesátých let minulého století. Zavedení této technologie „požadovaného naváděcího výkonu" by umožnilo efektivnější plánování letových tras, zkrácení doletových časů, úspory paliva a snížení emisí.

Celý článek...
Společnost ELKO EP představila své novinky

Home-server-2Společnost ELKO EP představila na nejvýznamnějším evropském setkání odborníků zabývajících se trendy v oblasti inteligentního bydlení – amsterdamské výstavě ISE 2013 svoje novinky. ELKO EP se letos účastnila výstavy ISE poprvé a zaměřila se zejména na představení inteligentní elektroinstalace iNELS, která dokáže řídit celou domácnost nebo komerční prostory od vytápění a osvětlení až po zajištění bezpečnosti, celý segment multimédií či všech elektronických spotřebičů jediným dotykem na tabletu či smartphonu.

Celý článek...
AutoPEN Wavin - návrh kanalizačních sítí zdarma

AutoPENSpolečnost Wavin Osma, přední specialista na oblast venkovních inženýrských sítí, začala ve spolupráci s firmou AutoPEN nabízet všem projektantům specializovaný program AutoPEN Wavin umožňující jejich kompletní návrh. Snadno, rychle, přehledně a bezplatně. Programový balíček AutoPEN Wavin zahrnuje moduly Situace pro odečet souřadnic trasy liniové stavby přímo ze situační mapy v prostředí AutoCad, Podélný profil kanalizace, sloužící k návrhu podélného profilu kanalizace a terénu, a Kubatury, umožňující specifikaci šachet a výpis podrobného výkazu výměr celého projektu.

Celý článek...
Kondenzační plynový kotel Ferroli Bluehelix Tech

Ferroli Bluehelix TechZávěsný plynový kotel Ferroli Bluehelix Tech pracuje s moderní kondenzační technologií ohřevu vody a využívá hořák s předmícháním plynu a vzduchu. Díky tomu je až o 12 % úspornější než běžné plynové kotle a má kompaktní rozměry. Kotle řady Bluehelix Tech mají nerezový výměník, který netrpí zanášením vodním kamenem. Jsou tak méně náročné na údržbu a nabízí dlouhou životnost. Závěsné kotle Bluehelix Tech jsou určeny zejména pro domácnosti. Ty si díky nim mohou podle odborníků ze společnosti Enbra snížit náklady na vytápění až o několik tisíc korun ročně. Kotle dosahují úspor prostřednictvím kondenzační technologie ohřevu, která využívá zbytkové teplo spalin.

Celý článek...
Integrace vShield v Symantec Endpoint Protection 12

imagesSymantec Endpoint Protection 12 nyní umožňuje bezproblémovou ochranu prostředí VMware prostřednictvím integrace s VMware Endpoint vShield. Díky této integraci přebírá Symantec Endpoint Protection 12 zpracování antivirových a antimalwarových agentů do vyhrazeného zabezpečeného virtuálního zařízení, které zjednodušuje nasazení a monitorování v prostředí VMware. V souhrnu lze říci, že Symantec Endpoint Protection 12 s VMware Endpoint vShield zlepší poměry konsolidace a zabrání přetížení systémů antivirovou ochranou. (Read more about some recent third-party tests in VDI (Přečtěte si výsledky některých testů třetích stran ve VDI). Díky robustnímu zabezpečení a výbornému výkonu mohou organizace zvýšit podíl virtualizace svých kritických systémů a urychlit přechod ke cloud computingu.

Celý článek...
SMA je nejoblíbenější značka střídačů na světě

SMA Sunny FamilyPodle průzkumu agentury IMS Research je společnost SMA Solar Technology AG (SMA) výrobcem nejoblíbenější značky střídačů na světě. Institut průzkumu trhu a podnikového poradenství v elektronickém průmyslu se dotazoval 400 odběratelů fotovoltaických střídačů, mimo jiné distributorů, instalačních techniků, systémových integrátorů a velkoobchodníků, jaké značky preferují. Dotazovaní uvedli ve svých odpovědích celkem 74 různých značek, což je podstatně více než v průzkumu prováděném v minulém roce.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Siemens v Drásově zvýšil objem výroby o 30 procent
Energii2 v závěru loňského roku přibyli zákazníci
Společnost Kasi rozjela nejmodernější slévárnu v Evropě
Minimální náklady na kancelářský tisk
CNG stanice šetří životní prostředí a snižuje náklady
ZAT – rekordní tržby za rok 2012
Obrábění
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012