Eurazio
Inzerce

Technika News 08.02.2013
08. února 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Energetický audit

LeckagemessungStlačený vzduch je přizpůsobivé a univerzální pracovní médium. Téměř žádný pracovní postup se neobejde bez výroby stlačeného vzduchu, přesto je však stlačený vzduch jedno z nejdražších médií potřebných v průmyslové výrobě. Proto je třeba zajistit, aby se využily všechny potenciály úspor celého systému.
Produkuje váš systém jen takové množství stlačeného vzduchu, kterého je aktuálně potřeba? Víte, kolik platíte za výrobu jednoho metru kubického stlačeného vzduchu? Na tyto otázky můžeme kvalifikovaně odpovědět po provedení monitoringu systému zařízením BOGE AIReport a měřením úniků stlačeného vzduchu ultrazvukovým měřicím přístrojem.

Celý článek...
Nový ÖLFLEX® CLASSIC 110

Neue OelflexRoku 1959 Oskar Lapp uvedl na trh první průmyslově vyráběný flexibilní a olejům odolný ovládací kabel s barevným značením žil - ÖLFLEX®, který se stal v průběhu následujících let základním stavebním kamenem pro vývoj širokého spektra kabelů pro různá specifická použití. Za přímého následovníka tohoto vynálezu je možné označit základní řadu připojovacích a ovládacích kabelů ÖLFLEX® CLASSIC 100 a ÖLFLEX® CLASSIC 110. I tyto osvědčené kabely však podléhají neustálému vývoji a od původního vzoru se v některých detailech zásadně liší. Velkou proměnou v současné době prochází ovládací kabel ÖLFLEX® CLASSIC 110, který byl v rámci jeho revitalizace vylepšen o další užitné vlastnosti, které jej kvalifikují pro ještě širší využití.

Celý článek...
Nový motor se sníženou spotřebou pro Tonero

motorToyota Material Handling Europe (TMHE) představuje nový optimalizovaný dieselový motor pro vozíky Tonero, se spotřebou sníženou o 8% a nižšími emisemi CO2. Toyota Material Handling Europe (TMHE) ohlašuje pro rok 2013 vylepšenou řadu 1,5 až 3,5 tunových dieselových čelních vysokozdvižných vozíků Toyota Tonero, které díky spotřebě nižší o 8%* a nižším emisím CO2 nabízejí zákazníkům efektivní řešení motorizace čelních vysokozdvižných vozíků.

Celý článek...
Siemens v Drásově zvýšil objem výroby o 30 procent

DrasovJeden z nejlepších roků zažil drásovský závod Siemens na výrobu elektromotorů a generátorů. Díky zvýšeným zakázkám zejména pro námořní a dopravní průmysl se mu v roce 2012 podařilo zvýšit objem výroby o 30 procent. Také v letošním obchodním roce firma plánuje další nárůst, a to až na 430 strojů. V květnu závod se 730 zaměstnanci oslaví výročí sta let trvání výroby.

Celý článek...
Trvalý růst a rozvoj společnosti RS Components

rsPřed dvěma lety společnost RS Components začala podnikat ve východní Evropě a rychle se zvětšující počet spokojených zákazníků zajistil prudký růst distributora v Polsku, České republice a Maďarsku.
Druhý rok podnikání byl pro společnost RS Components stejně úspěšný jako první. Více než 11 000 aktivních zákazníků těží ze škály 550 000 okamžitě dodávaných produktů předních značek. Průměrná hodnota objednávky je podobná, jako na ostatních trzích, kde působíme, a pohybuje se okolo 200 Euro. Pro trh, na kterém společnost RS Components začala podnikat teprve nedávno, je toto číslo velmi uspokojivé a svědčí o tom, že společnost RS Components plní požadavky zákazníků ve východní Evropě.

Celý článek...
Lopatky nové „inteligentní“ větrné turbíny opisují kružnici o velikosti Londýnského oka

ge-turbinaJak vysoká je větrná elektrárna? Lopatky nejnovější větrné turbíny, kterou vyvinula společnost GE, opisují při rotaci kružnici o průměru Londýnského oka, obřího vyhlídkového kola, které se tyčí nad Temží a je vyšší než slavný Big Ben. Lopatky jsou tak dlouhé, že konstruktéři museli řešit, jak se vypořádat s rozdílnou rychlostí větru u horních a spodních lopatek. „Horní lopatky sahají do výšky téměř 200 metrů. Spodní lopatky jsou o 25 pater níž," vysvětluje Vic Abate, viceprezident GE pro obnovitelné zdroje. „Lopatky se při otáčení různě naklápějí. Jsou jako plachty na plachetnici. Taky je pohání vítr, který nás nic nestojí. Stačí ho umět využít tak, aby větrná elektrárna vyráběla co nejvíc energie."

Celý článek...
Nejbezpečnější magnety

mag2 obr3-250Firma MAG Centrum s. r. o., výhradní zástupce firmy TECNOMAGNETE SPA pro Českou a Slovenskou republiku, je obchodní a servisní společností poskytující služby v plném rozsahu. Firma TECNOMAGNETE se od začátku svého působeni řadí mezi světovou špičku na trhu magnetických systémů. Jeden z vyvinutých a neustále zlepšovaných produktů je systém TECNOLIFT, určený pro manipulaci s ocelovými polotovary.

Celý článek...
Nový elektrický čelní vysokozdvižný vozík Jungheinrich

jungheinrich obr1-250Jungheinrich uvedl na jaře 2012 na trh nový vysokozdvižný vozík: elektricky poháněný čelní vysokozdvižný vozík typu EFG 425-430. Nový vozík je výkonným a zároveň efektivním a úsporným vozíkem se spotřebou energie nižší až o 13 procent. Tato série vozíků umožňuje přepravovat břemena až do hmotnosti 3 000 kg. Nová řada tak rozšiřuje současný sortiment elektrických vysokozdvižných vozíků o dva další vozíky s nosností 3 tuny. Zatímco jeden vozík se vyznačuje těžištěm břemene 600 mm, druhý vozík má velmi krátký rám, který zmenšuje poloměr otáčení vozíku.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Siemens v Drásově zvýšil objem výroby o 30 procent
Energii2 v závěru loňského roku přibyli zákazníci
Společnost Kasi rozjela nejmodernější slévárnu v Evropě
Minimální náklady na kancelářský tisk
CNG stanice šetří životní prostředí a snižuje náklady
ZAT – rekordní tržby za rok 2012
Obrábění
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012