Eurazio
Inzerce

Technika News 27.09.2012
27. září 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
3D modely z fotografií s Autodesk 123D Catch

123D-Catch-for-iPhone_GalleAutodesk uvedl novou aplikaci Autodesk 123D Catch pro iPhone dostupnou zdarma v onlinové prodejně App Store. Aplikace, která doplňuje dříve uvedenou verzi pro iPad, dovoluje uživatelům pořizovat fotografie mobilním telefonem iPhone a posílat je do cloudu, kde jsou snímky konvertovány do 3D modelu. Aplikace Autodesk 123D Catch pro iPhone a iPad umožňuje uživatelům zachytit svět kolem sebe ve 3D kdykoliv a kdekoliv. Aplikace nabízí fotografické okno s ovládáním typickým pro iOS zařízení, které umožňuje volit zaostření a expozici během pořizování snímků. Uživatelé pak mohou upřesnit výběr snímků a odeslat je do cloudu, kde jsou fotografie poté převedeny do 3D modelu. Aplikace Autodesk 123D patří do širokého portfolia 3D softwaru Autodesk určeného profesionálům, ale i běžným uživatelům k experimentování v oblasti tvůrčích aktivit a realizace jejich nápadů.

Celý článek...
Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!

Turbo_G5_inNa základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti.

Celý článek...
SprutCAM – profesionální systém CNC výroby

Hrubovani_v_systemu_SprutCAM-250SprutCAM se řadí mezi produkční CAM systémy. Výhradním dodavatelem systému SprutCAM na český trh je konstrukční kancelář SoliCAD s.r.o. SprutCAM je lokalizován do českého jazyka a s jeho pomocí lze programovat CNC stroje frézovací, soustružnické a stroje pro elektroerozívní drátové řezání, případně řezání paprskem. Ovládá jak jednokanálové stroje, tak stroje řízené z několika souběžně běžících kanálů.

Celý článek...
Aluminium hýbe světem

aluprofilUniverzální vlastnosti hliníku budí nadšení: lehkost, odolnost proti korozi a také vysoká tvárnost a zpracovatelnost. Hliník je navíc velmi trvanlivý, stálý a snadno recyklovatelný. Jeho možnosti použití jsou všestranné, ať už se jedná o bydlení, dopravní prostředky, potravinářský průmysl, volný čas nebo zdravotní péči, je hliník materiálem první volby a v našem moderním všedním životě je nepostradatelný.

Celý článek...
Cena Siemens v novém

siemenssoutezČeský Siemens vyhlásil patnáctý ročník soutěže Cena Siemens o nejlepší diplomové a doktorské práce studentů ekonomických a technických škol. Letos poprvé budou vedle studentů oceněni také jejich pedagogové a ve zcela nových kategoriích budou se svými pracemi soutěžit i mladí vědečtí pracovníci do 40 let věku. Tradiční soutěž talentovaných technických mozků se koná ve spolupráci s předními českými univerzitami a Akademií věd ČR pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy a ministra průmyslu a obchodu. Vítězové si mezi sebou rozdělí odměny ve výši jednoho milionu Kč. Uzávěrka soutěže je 31. října 2012.

Celý článek...
Stavebnicový systém z hliníkových profilů

stolySprávná volba pro komplexní řešení

Společnost Haberkorn Ulmer s. r. o. je výhradním dodavatelem jednoho z celosvětově nejprodávanějších modulárních systémů hliníkových profilů – německé firmy item Industrietechnik GmbH. Společnost item působí na trhu již více než 35 let a disponuje nejširší škálou kvalitně zpracovaných komponentů a příslušenství sloužících k optimálnímu řešení i složitých aplikací.

Celý článek...
Průzkum: originální tonery využívá už jen necelá pětina českých firem

tonermaniaTisková řešení v českých společnostech všech velikostí čím dál více operují s neoriginálními tonery a inkoustovými náplněmi. Jejich kvalita je přitom ve většině případů na srovnatelné úrovni, čímž odpadl pro české firmy hlavní důvod pro nákup originálních. Podle aktuálního průzkumu jednoho z největších serverů na prodej originálních i ostatních náplní tiskáren vyplynulo, že ty originální využívá méně než jedna pětina. Živnostníci a SMB firmy pak už jen z cca 16 %.

Celý článek...
65. výročí ZKL a otevření nové výrobní haly

ZKL_2Strojírenský koncern ZKL slaví v letošním roce 65. výročí od zahájení výroby v brněnském závodu. V době, kdy mnoho společností řeší existenční problémy, zažívá tento tradiční český výrobce období prosperity s velmi dobrou perspektivou do budoucna. Klíčem úspěchu je neustálé zdokonalování celého výrobního procesu a konstantní důraz na kvalitu, vývoj a inovace. V rámci této strategie byla vybudována nová výrobní hala určená pro výrobu, měření a montáž velkorozměrových ložisek o průměru 400 až 1600 mm. Ta byla při příležitosti půlkulatého jubilea slavnostně uvedena do provozu.

Celý článek...
Samodofukovací pneumatiky

Bez-nzvu-1CODA DEVELOPMENT, společnost, která vynalezla a dále vyvíjí samodofukovací pneumatiky SIT (Self Inflating Tire), uzavřela smlouvu s významným asijským výrobcem pneumatik a vygenerovala první licenční příjem. Spolupráce se silným partnerem z oboru umožní akceleraci dalšího vývoje a uvedení této inovativní technologie na trh v globálním měřítku. Smlouva zajišťuje práva k výrobě a komercializaci SIT technologie na trzích jižní Asie. "Dosáhli jsme zásadního milníku. Věříme, že naše práce brzy zajistí úplnou eliminaci negativních dopadů způsobených podhuštěnými pneumatikami.“ říká František Hrabal, autor SIT a ředitel společnosti CODA DEVELOPMENT.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
3D modely z fotografií s Autodesk 123D Catch
Průzkum: originální tonery využívá už jen necelá pětina českých firem
Samodofukovací pneumatiky
Cena Siemens v novém
Vrtací kladivo Bosch GBH 8-45 DV Professional s funkcí „Turbo Power“
Mimořádná didaktická pomůcka pro technické školství
Obrábění
Pramet se potýká s falzifikáty na domácím trhu
Progresivní multifunkční obráběcí centrum s plnohodnotnými funkcemi soustružení a frézování
Unikátní technické řešení stroje pro obrábění vaček s vysokou přesností
Unikátní technické řešení obrábění klikových velkorozměrových hřídelí s automatickým vyrovnáváním jejich průhybu
Nová povrchová úprava od NKE
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012