Eurazio
Inzerce

Technika News 06.09.2012
06. září 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Haberkorn Ulmer s.r.o. dál rozšiřuje svoje aktivity.

haber01Začátkem září došlo k fúzi společností Haberkorn Ulmer s.r.o. a Ernst Glogar s.r.o. Haberkorn tak úspěšně dokončil akvizici, započatou v loňském roce, a rozšířil tak svoji nabídku o oblast hydraulických komponentů. Po úspěšné integraci na evropských trzích tedy i v České republice dochází ke spojení těchto dvou významných firem v oblasti strojírenství.

Celý článek...
Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!

Turbo_G5_inNa základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti.

Celý článek...
ABRA iGATE: portálové řešení pro uživatele BI aplikací

abra_01Na podzim roku 2011 představila společnost ABRA Software několik zajímavých technologických novinek pro uživatele informačních systémů této značky. Jednou z nich bylo i portálové řešení iGATE. V následujícím článku si představíme jeho hlavní vlastnosti a přínosy, které může nabídnout v oblasti aplikací Business Intelligence.

Celý článek...
ALBROMET materiál pro urychlování a zkvalitňování výroby

ancora1Díky svým jedinečným tepelným vlastnostem ALBROMET urychluje proces chladnutí plastového výrobku ve formě až o 40 % a díky svým jedinečným kluzným vlastnostem urychluje proces, např. tváření trubek či plechů, až o 30 %.

Celý článek...
Nekonečné možnosti magnetického upínání

mag1_obr3Celokovové OBOUSTRANNÉ magnety pro frézování MillTec
Firma TECNOMAGNETE zastoupená v ČR a SK firmou MAG Centrum s.r.o. vyvinula a představila absolutní novinku v oblasti elektro-permanentních magnetů pro upínání obrobků při frézování. Jedná se o oboustranný magnet MillTec s tloušťkou 42 mm, s celokovovým povrchem a kruhovými póly. Tento oboustranný magnet upíná nejen obrobek, ale i sám sebe ke stolu stroje, případně k úhelníkům u horizontálních strojů. Technologie MillTec absolutně odstraňuje veškeré vibrace a zvyšuje flexibilitu a rychlost upínání obrobků.

Celý článek...
MSV 2012 u B&R

BRJedete na Mezinárodní strojírenský veletrh? Zastavte se u B&R přímo v prostorách jejího sídla na Stránského 39 v Brně.
Jen pár minut od výstaviště Vám nabídneme řešení šité na míru a představíme Vám například naše produkty pro mobilní automatiazci nebo Vám ukážeme, jak sledovat spotřebu energií při výrobě a dosáhnout tak úspory nákladů.

Celý článek...
Servopohon PY posunuje hranice možností pohonné techniky

servopohon-PYNěmecký výrobce převodovek a servomotorů společnost STÖBER ANTRIEBSTECHNIK představuje novinku ve svém sortimentu servopohon PY. Klíčovými vlastnostmi tohoto jedinečného servopohonu jsou kompaktní krátká konstrukce a neobvykle velký vnitřní průměr duté hřídele 28 nebo 38 mm, který umožňuje snadné protažení elektrických vedení motorem.

Celý článek...
HURON otevírá pobočku v Istanbulu

K3X_8_FiveFirma HURON, známý výrobce obráběcích strojů, je v Turecku zastoupená po více než 25 let. Její celosvětové vedoucí postavení v oblasti vysokorychlostního obrábění a komerční úspěch v zemi celkem přirozeně vedlo společnost k otevření vlastní kanceláře v Istanbulu, aby upevnila své místní vztahy. Firma Huron se bude prezentovat na veletrhu MAKTEK v Istanbulu, od 2. do 7. října 2012, v hale 5 / stánek 502 a v hale 3 / stánek 311A.
Firma HURON je usazena v srdci Evropy ve Štrasburku ve Francii, a dodává vertikální obráběcí centra s reputací přesnosti a spolehlivosti. Vyznačuje se vysokou úrovní technologie a záběrem od základní jednotky až k velkým frézovacím centrům, poskytujícím vysoce kvalitní technické služby. Síla firmy Huron spočívá ve spolupráci s místním partnerem, firmou TEKNIKEL, která přinesla významný komerční úspěch. "Firma TEKNIKEL sdílí naši vášeň pro obráběcí stroje. Prodejní personál odvedl perfektní práci při šíření našeho know-how mezi zákazníky v odvětví tváření a také v letectví.

Celý článek...
Česká inovace: ekologický kotel na pevná paliva

dakonDlouholetý úspěch značky Dakon je dán tím, že se její výrobky dokázaly přizpůsobit požadavkům trhu. Důkazem toho jsou kotle na pevná paliva, které se vyrábí od 60. let minulého století. „Našli jsme na svou dobu unikátní řešení spalovacího prostoru, jehož konstrukce umožňuje, že palivo odhořívá postupně. Tento princip využíváme dodnes, je ale třeba zdůraznit, že kotle prodávané pod tímto obchodním názvem v současnosti, nemají s prvním kotli mnoho společného,“ vysvětluje Martin Bajer, viceprezident pro techniku a výrobu. „Naším cílem je být neustále na technologické špičce, proto současné kotle DOR F díky efektivnějšímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3.“ Tuto třídu budou muset splňovat všechny nově prodávané kotle od roku 2014.

Celý článek...
Ústav přístrojové techniky bojuje o zlatou medaili na MSV v Brně

UPT_obr.2Do soutěže o Zlatou medaili přihlásili vědci z ÚPT spolu s vývojovým týmem firmy MESING automat pro bezkontaktní kalibrace koncových měrek. Tento unikátní přístroj vznikl v rámci spolupráce výzkumné organizace ÚPT s aplikační sférou - zmíněnou brněnskou firmou MESING. Představený automat zavádí do praxe patentovaný princip kontroly a kalibrace délky koncové měrky.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
MSV 2012 u B&R
HURON otevírá pobočku v Istanbulu
Ústav přístrojové techniky bojuje o zlatou medaili na MSV v Brně
Olympijské hry v Londýně lákaly i počítačové útočníky
Meteoskop.cz předpovídá počasí pro 15 tisíc míst v ČR
Fotovoltaické systémy Schüco s 10letou zárukou
Obrábění
Nová povrchová úprava od NKE
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi
Stroje HAAS obrábí materiál pro zubní implantáty
Balíček FRONIUS - snadnější audit podle EN 1090
Výhody horizontálních obráběcích center
WORKLINE a PROLINE – nové řady pásových pil na kov
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012