Eurazio
Inzerce

Technika News 16.08.2012
16. srpna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
SolidWorks Electrical

SolidWorks-ElectricalDassault Systèmes, 3D EXPERIENCE Company, která se řadí ke světové špičce v oblasti softwaru pro 3D navrhování, tvorbu 3D digitálních prototypů a správu životního cyklu výrobků (PLM), představila nové aplikace SolidWorks Electrical. Nová nabídka zahrnuje inovativní nástroj pro 2D schematické navrhování na systémové úrovni a výkonný přídavný modul pro 3D modelování elektrických prvků v konstrukčním systému SolidWorks. Společně jsou propojeny v reálném čase.

Celý článek...
Tým REBELS RACING si ze Silverstone odvezl český nováčkovský rekord

rrTým REBELS RACING Formula SAE/Student Team vyrazil se svojí formulí SATURN 6 poprvé do světa, a to na největší závod studentských formulí na světě, na anglický okruh Silverstone. Hned na první pokus vytvořil český nováčkovský rekord - a to úspěšným dokončením nejtěžší soutěžní disciplíny Endurance (22km, střídání jezdců v polovině, tvoří 30% výsledku v soutěži) hned na první pokus, čímž se zapsal do historie české účasti ve Formuli Student. Tímto úspěchem se nemůže pyšnit žádný jiný český nováčkovský tým.

Celý článek...
Proti dřevokaznému hmyzu, plísním a houbám chrání nové BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO

Balakryl_Napoutdlo_2_lCharakteristickým důsledkem napadení dřevokazným hmyzem, hlavním škůdcem stavebního dřeva, jsou tzv. požerkové chodbičky. V naší klimatické oblasti se nejčastěji vyskytují různé druhy dřevokazných brouků, například tesaříci, červotoči, hrbohlavi, pilořitky, případně mravenci. Účinně a dlouhodobě proti nim dřevo chrání nové vodou ředitelné napouštědlo značky BALAKRYL. BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO proniká hluboko do struktury dřeva, odpuzuje vodu a přitom zachovává přirozenou kresbu dřeva, které ochrání nejen proti dřevokaznému hmyzu, ale i proti dřevozabarvujícím houbám a plísním. Nový BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO nabízejí v bezbarvém provedení a dvou velikostech balení například prodejny sítě Dům barev.

Celý článek...
HTC Desire HD chytrý telefon pro práci i zábavu

testy-01HTC Desire HD je v současnosti nejvybavenější smartphone od HTC. Telefon se systémem Google Android 2.2 potěší skvělým displejem s úhlopříčkou 4,3 palce s rozlišením 800×480 bodů, který skvěle poslouží pro servírování nejrůznějších informací, práci s internetem, prohlížení filmů či fotografií nebo třeba hraní her. O svižný chod systému i aplikací se stará procesor s frekvencí rovný 1 GHz, jež má k dispozici 768 MB paměti RAM. Vnitřní paměť s kapacitou 1,5 GB je možné rozšířit paměťovými kartami.

Celý článek...
Dánské roboty odstraňují překážky v automatizaci

roboti-01Odense (Dánsko)/ 17. dubna 2012 – Zcela nový typ robotické paže optimalizuje průmyslovou výrobu v řadě zemí světa. Návratnost investice do robotů společnosti Universal Robots je díky jejich flexibilitě a adaptabilitě téměř okamžitá, a to jak v malých, tak velkých podnicích. Nyní jsou tyto inovativní roboty dostupné i v České republice a na Slovensku.

Celý článek...
ALBROMET materiál pro urychlování a zkvalitňování výroby

ancora-01Díky svým jedinečným tepelným vlastnostem ALBROMET urychluje proces chladnutí plastového výrobku ve formě až o 40 % a díky svým jedinečným kluzným vlastnostem urychluje proces,např. tváření trubek či plechů, až o 30 %.

Celý článek...
Teleservis moduly od VIPA

rem-01Německá společnost VIPA, již dobře známá vlastním vývojem a výrobou výkonných PLC systémů, nabízí ve svém produktovém portfoliu také sofistikované teleservis moduly pro vzdálené připojení. Teleservis moduly firmy VIPA si zaslouží velkou pozornost, neboť svým uživatelům přináší nadstandardní vlastnosti a možnosti, jako je například vzdálená správa, skriptování, alarmy, archivace dat z PLC a zasílání SMS.

Celý článek...
Sloupové a nástěnné otočné jeřáby

demag-01Jeřáby, které vytvářejí pracovní místa na míru. Manipulace s materiálem za použití sloupových a nástěnných otočných jeřábů je řešením tam, kde není možné osadit halu pojízdným mostovým jeřábe nebo tam, kde je více lokálních pracovišť s větším počtem manipulací.

Celý článek...
Balíček FRONIUS - snadnější audit podle EN 1090

fronius-01Od července 2014 musejí být podniky vyrábějící ocelové nosné konstrukce certifikovány. Tomu předchází náročný interní proces se závěrečným auditem, který provádí externí certifikační organizace. Až do této doby však platí obě normy, tzn. příslušná národní norma nebo evropská EN 1090. To znamená, že zadavatel zakázky může již dnes požadovat dodržení normy EN 1090.

 

Celý článek...
Vývoj vysokopecních ventilů v ostravském Wurthu

wurth-01Intenzifikace výroby surového železa v moderních vysokých pecích je dosažena zvyšováním provozního tlaku, teploty dmýchaného větru a objemu vysokých pecí. Pro ohřívače větru, které jsou nezbytnou součástí vysoké pece, to znamená, že armatury pro jejich ovládání mají větší světlost, proudící média mají stále vyšší teplotu a tlak. Na tyto parametry musí být armatura dostatečně nadimenzována. Dalšími požadavky jsou snižování hmotnosti, optimalizace výroby a spolehlivost ventilu po celou délku jeho technického života. Nad tím vším je neúprosný termín ze strany zákazníků, jenž se s novými zakázkami neustále zkracuje.

Celý článek...
Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Tým REBELS RACING si ze Silverstone odvezl český nováčkovský rekord
Proti dřevokaznému hmyzu, plísním a houbám chrání nové BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO
HTC Desire HD chytrý telefon pro práci i zábavu
Svařovací stoly Ergonomix M a Robotix LP
Soutěž o zlatý pohár Linde s hlavní cenou Speedglass od 3M
Nedostatečná bezpečnost práce: na vině jsou nejen firmy, ale i samotní zaměstnanci
Obrábění
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi
Stroje HAAS obrábí materiál pro zubní implantáty
Balíček FRONIUS - snadnější audit podle EN 1090
Výhody horizontálních obráběcích center
WORKLINE a PROLINE – nové řady pásových pil na kov
Automatické proměření, seřízení a tryskání
Kalendář akcí
<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202526
  
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012